Προς το περιεχόμενο

Ένα κείμενο του Νότη Μαυρουδή για τη Eurovision


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 186
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κατά τα άλλα δεν πολυαντέχω να δω Eurovision. Συμφωνώ με τον Μαυρουδή ότι είναι χάλια. Ήρθε η ώρα να στείλουμε το Γκαϊφύλλια.  

 

εχω καλυτερο(ν)

 

 

@OCTAPUS

 

Κερδη φερνει ΣΙΓΟΥΡΑ η Eurovision στην ΕΡΤ ,αν θυμαμαι καλα ειχα διαβασει οτι της φερνει κατι παραπανω απο  το διπλασιο που ξοδευει (ξοδευει απο οτι θυμαμαι γυρω στο μισο εκατομμυριο με 600χιλ.  και βγαζει γυρω στα 1,2 με 1,3 εκ.)  

 

 

@NEEQ

 

Δεν κατηγορησα ΕΣΕΝΑ και τον κο ΝΟΤΗ οτι τα "πηρατε" απο το κρατος,απλα ΟΛΟΙ γνωριζουν το πανηγυρι που εχει στηθει εδω και δεκαετιες με τους "λαϊκους καλλιτεχνες",τις "λαϊκες συναυλιες" και τις "εκδηλωσεις των δημων" στις οποιες για εναν περιεργο λογο συνηθως παιζουν οι..ΙΔΙΟΙ & ΙΔΙΟΙ "ποιοτικοι" καλλιτεχνες ...τωρα αν ΕΣΥ ζεις σε ΑΛΛΗ χωρα και δεν το γνωριζεις τι να σου κανω δεν φταιω εγω...

 

@ ndnikola

 

συγνωμη που δεν ακολουθησα την κομματικη γραμμη καλα εκανες και με λογοκρινες, πες στην Αλεκα οτι θα της φερω γαλακτομπουρεκο το μεσημερι για να εξηλεωθω.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν κατηγορησα ΕΣΕΝΑ και τον κο ΝΟΤΗ οτι τα "πηρατε" απο το κρατος,απλα ΟΛΟΙ γνωριζουν το πανηγυρι που εχει στηθει εδω και δεκαετιες με τους "λαϊκους καλλιτεχνες",τις "λαϊκες συναυλιες" και τις "εκδηλωσεις των δημων" στις οποιες για εναν περιεργο λογο συνηθως παιζουν οι..ΙΔΙΟΙ & ΙΔΙΟΙ "ποιοτικοι" καλλιτεχνες ...τωρα αν ΕΣΥ ζεις σε ΑΛΛΗ χωρα και δεν το γνωριζεις τι να σου κανω δεν φταιω εγω...

 

 

 

 

Πρέπει να είναι κάποιος ΠΟΛΥ στην... απέξω  ;D ;D ;D για να μην ξέρει τι παίζεται με τις "λαϊκές συναυλίες" Μιλάμε για ΤΗ ρεμούλα. Και τα τελευταία χρόνια κάνουν και από μια... ΜΚΟ και καθαρίζουν.

 

Ντροπή, αίσχος, όνειδος.

 

Ή μήπως είναι τυχαίο που όλοι αυτοί δεν κάνουν ΤΙΠΟΤΑ που μπορεί να χαρακτηριστεί "λόγιο"; Όχι βέβαια ότι είναι άξιοι και ικανοί να κάνουν λόγια τέχνη, προς Θεού, απλά μια έστω προσπάθεια ρε παιδί μου  ;D Αντίθετα το έχουν ρίξει όλοι στα... πχιοτικά γυφτοτσιφτετέλια  ;D στα σκεπτόμενα... ροκοχιτάκια  ;D και τις πολιτιστικές... μαντινάδες  ;D ;D

 

Να μπαίνει κόσμος στο... μαγαζί  ;D όσος περισσότερος κόσμος γίνεται, να δικαιολογούμε τη μάσα με τις χίλιες δαγκάνες  ;)  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρέπει να είναι κάποιος ΠΟΛΥ στην... απέξω  ;D ;D ;D για να μην ξέρει τι παίζεται με τις "λαϊκές συναυλίες" Μιλάμε για ΤΗ ρεμούλα. Και τα τελευταία χρόνια κάνουν και από μια... ΜΚΟ και καθαρίζουν.

 

Ντροπή, αίσχος, όνειδος.

 

Ή μήπως είναι τυχαίο που όλοι αυτοί δεν κάνουν ΤΙΠΟΤΑ που μπορεί να χαρακτηριστεί "λόγιο"; Όχι βέβαια ότι είναι άξιοι και ικανοί να κάνουν λόγια τέχνη, προς Θεού, απλά μια έστω προσπάθεια ρε παιδί μου  ;D Αντίθετα το έχουν ρίξει όλοι στα... πχιοτικά γυφτοτσιφτετέλια  ;D στα σκεπτόμενα... ροκοχιτάκια  ;D και τις πολιτιστικές... μαντινάδες  ;D ;D

 

Να μπαίνει κόσμος στο... μαγαζί  ;D όσος περισσότερος κόσμος γίνεται, να δικαιολογούμε τη μάσα με τις χίλιες δαγκάνες  ;)  :(

Μάνο, εμένα, το πρωί ειδικά, με έχει βοηθήσει πολύ το χαμομήλι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα, δες και κάνα ψυχολόγο.

Είμαι σίγουρος ότι θα έχεις αρκετές προτάσεις επ' αυτού.

Φτάνει να μην είναι ακριβές σε παρακαλώ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω λίγο και εγώ ο ηλίθιος...

Το πρόβλημα/κουβέντα ποιο είναι?

Η Eurovision συνολικά σαν διαγωνισμός?

Η Eurovision όπως είναι τώρα?

Οι ελληνικές συμμετοχές στη Eurovision γενικά?

Οι τελευταίες ελληνικές συμμετοχές στη Eurovision?

Η μουσική που παίζεται στην Ελλάδα?

Τα τσιφτετέλια?

Νομίζω πως έχω μπερδευτεί... :-X

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάνει να μην είναι ακριβές σε παρακαλώ.

Ρε σεις...αμάν πιά με τα ημίμετρα...για την υγεία σας πρόκειται...Εάν είναι να αλλάξετε μαγνήτες, πάρτε από τους ακριβούς!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου