Προς το περιεχόμενο

Οργή και αντικείμενα κατά του Γ. Νταλάρα..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ; Τίποτα. Κατά λάθος τον πέτυχα στο ζάππιγκ και είπα να συνεισφέρω. ;D ;D ;D ;D

 

  Ναι ρε,δε στη λεω ;D αλλα ο δημαρχος θα υποστηριξει το....κατεστημενο,αλλιως δεν θα΄ταν δημαρχος... :P

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

αυτο τωρα που κολλαει με τον Νταλαρα? (ασε που λεει ΒΛΑΚΕΙΕΣ που ουτε πρωτοετης στην ΠΟΕ δεν θα ελεγε)

 

αυτον που τασσεται υπερ του μνημονιου αλλα κανει συναυλιες αλληλεγγυης κατα του μνημονιου?

 

μπορεις να μου λινκαρεις ΠΟΥ ακριβως ισχυριζεται ο Νταλαρας οτι οι συναυλιες του ειναι εναντια στο μνημονιο?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να μου λινκαρεις ΠΟΥ ακριβως ισχυριζεται ο Νταλαρας οτι οι συναυλιες του ειναι εναντια στο μνημονιο?

 

Δεν ακουσα τον ιδιο να το λεει, αλλα τουλαχιστον εδω ετσι γραφουν και αν κρινω απο το παρελθον του εχω καθε λογο να το πιστευω ....

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=125965&catid=3

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν γιουχαρε ο κόσμος τις παραστάσεις που δεν του αρεσαν στην Αρχαία Ελλαδα την εποχή του Αριστοφάνη ήταν πράξη "ειλικρινής" και ενδειξη "πολιτισμόυ". Οταν γιουχάρουν εναν "καλλιτεχνη" σημερα ειναι βαρβαροι και μειοψηφιες.

Λογική η τοποθέτησή σου.

Το γιουχάισμα είναι θεμιτό (ενίοτε αναπόσπαστο και ακόμα πιο σπάνια ζητούμενο - βλ. "Καραγκιόζη" του Σαββόπουλου) μέρος μιας παράστασης από αρχαιοτάτων χρόνων.

Πολλές φορές ακόμα και όταν το γιούχα δεν έχει να κάνει με την ποιότητα της παράστασης αλλά με τον πρωταγωνιστή/σκηνοθέτη/τραγουδιστή/συγγραφέα.

 

Η τεράστια διαφορά είναι η άσκηση βίας και ο εξαναγκασμός.

Δεν ξέρω αν έγινε κατανοητό τώρα...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο τωρα που κολλαει με τον Νταλαρα? (ασε που λεει ΒΛΑΚΕΙΕΣ που ουτε πρωτοετης στην ΠΟΕ δεν θα ελεγε)

 

Δεν εχει σχεση με τον Νταλαρα, εσυ μου στελνεις να βρω τις διαφορες, εγω κατι για να διαβασεις.

Μεχρι και καθηγητη πανεπιστημιου εφτασε να αμφισβητεί η αφεντιά σου;

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ναι ρε,δε στη λεω ;D αλλα ο δημαρχος θα υποστηριξει το....κατεστημενο,αλλιως δεν θα΄ταν δημαρχος... :P

 

Μάλλον έχεις μπερδευτεί. Δήμαρχος ΔΕΝ θα ήταν αν ΔΕΝ τον ψηφίζανε. Το "κατεστημένο" έχει μόνο μερικούς ψήφους διαθέσιμους.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακουσα τον ιδιο να το λεει, αλλα τουλαχιστον εδω ετσι γραφουν και αν κρινω απο το παρελθον του εχω καθε λογο να το πιστευω ....

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=125965&catid=3

 

α καταλαβα κλασσικη ελληνικη επιχειρηματολογια...."ετσι μου ειπε καποιος","καπου το πηρε το αυτη μου","το λεει ο κοσμος ρε δεν το ξερεις?".... ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπό το φως των πρόσφατων εξελίξεων, δημοιογραφικές πληροφορίες που αναφέρουν πως μελετάται νομοσχέδιο για την έγκριση πραγματοποίησης οποιασδήποτε συναυλίας (και γενικότερα πολιτιστικής εκδήλωσης) αποκλειστικά κατόπιν συνέντευξεων από συνεργεία του δήμου πόρτα-πόρτα όλων ανεξαιρέτως των κατοίκων της ευρύτερης περιοχής ακτίνας 50 χιλιομέτρων γύρω από τον εκάστοτε συναυλιακό χώρο ελέγχονται -τουλάχιστον για την ώρα - ως ακριβείς. Αντιθέτως, δεν έχουν επαληθευτεί οι πληροφορίες περί εφεδρικού σεναρίου ως plan B σε περίπτωση άρνησης να τους φέρνουν υποχρεωτικά στο συναυλιακό χώρο υπό την απειλή όπλου. Ως εκ τούτου, οι παρευρισκόμενοι θα πρέπει δυστυχώς να παραδέχονται ότι βρέθηκαν εκεί αυτοβούλως.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ασε που λεει ΒΛΑΚΕΙΕΣ που ουτε πρωτοετης στην ΠΟΕ δεν θα ελεγε...

SuperFunk, διδασκεις σε κανενα πανεπιστημιο "οικονομική θεωρία και πολιτική οικονομία" ή κατι αναλογο με τον Βαρουφακη? Γιατι αν δεν.....μην τρεχεις, κατι μπορει να ξερει παραπανω κι αυτος απο τα genius που μας φορεσαν στο λαιμο το μνημονιο.

Τολμω να πω οτι κατι μπορει να ξερει παραπανω κι απο σενα!! Ναι, κι απο σενα!!!! ???

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σχεση με τον Νταλαρα, εσυ μου στελνεις να βρω τις διαφορες, εγω κατι για να διαβασεις.

Μεχρι και καθηγητη πανεπιστημιου εφτασε να αμφισβητεί η αφεντιά σου;

 

σιγα τον Keynes... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου