Προς το περιεχόμενο

Heradesign ( ηρακλιτης )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Το υλικο φαινετε στο βιντεο μετα το 3ο λεπτο.

 

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις? Ποια η χρηση του στο θεμα ακουστικης? Εχω διαβασει οτι λειτουργα ως absorder αλλα οντως κανει δουλεια? Και ποια η διαφορα του απο τα υπολοιπα  absorders ? πυραμιδες , πανελ πετροβαμβακα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο άσχετο...

Έψαχνα κάτι άλλο τις προάλες και έπεσα επάνω σε αυτό

http://www.mipeco.gr/content/view/448/1188/lang,el/

Κατέβασε τον pdf κατάλογό του που έχει ενδιαφέρουσες εφαρμογές...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα εργαστει παλιά σε μια οικοδομή που είχε χρησιμοποιηθεί ηρακλίτης για μόνωση κεραμοσκεπής. Θυμάμαι ότι ήταν δύσκολος στον χειρισμό, καθως καταστρεφόταν εύκολα αν δεν πρόσεχες πολύ στο κόψιμο, και αν δεν κάνω λάθος δεν ήταν και τόσο οικονομικός (τότε τουλάχιστον). Επίσης είχαν κυκλοφορήσει φύλλα απο XPS με επίστρωση ηρακλίτη απο τη μία μεριά, σαν ενδιαμεση λύση, αλλα μάλλον μετά οι τιμές των δυο υλικών πλησίασαν και έπαψε να υπάρχει λόγος να κυκλοφορούν. Δεν είχα ακούσει να τον χρησιμοποιούν ώς ηχομονωτικό, και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν (απο μόνο του τουλαχιστον) θα σου κάνει τη δουλειά σου. Επι της ουσίας είναι ξυλόμαλλο

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ακούσει να τον χρησιμοποιούν ώς ηχομονωτικό, και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν (απο μόνο του τουλαχιστον) θα σου κάνει τη δουλειά σου.

 

Ναι το θεμα εχω δει ανθρωπους να το βαζουν για absorder και ουτε εγω εχω πειστει οτι κανει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου