Προς το περιεχόμενο

e-mu 1820m ???


white_wolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας!

Θέλω να πάρω μία επαγγελματική κάρτα ήχου κ το μόνο που με ενδιαφέρει είναι οι καλοί κονβέρτορες και καλή προενίσχυση. Έχω ακούσει οτι αυτή είναι πολύ καλή γι' αυτά τα λεφτά.

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη??? Και μόνο 2 κανάλια να έχει δε με ενδιαφέρει (π.χ. για μία καλή ηχογράγηση κιθάρας).Κυρίως vst και λούπες χρησιμοποιώ και φωνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και δυο σχεδόν χρόνια την 1820m, με την οποία έχω μίνι πολύ ευχαριστημένος με τις αποδόσεις της.

Μιλάμε για μια κάρτα ήχου με ενσωματωμένο DSP, από τα 44 έως 192KHz στα 24 bit και με ευαισθησία στα 121db.

Μόνο αυτά τα τρία να συγκρίνεις με οποιαδήποτε άλλη κάρτα, θα πρέπει φύγεις πάνω από τα 1000€ για να μπορείς να τα έχεις όλα σε ένα.

Φίλε Iris μην την ψάχνεις για κάτι άλλο, γιατί στα λεφτά τις δεν θα βρεις αυτά που σου προσφέρει η E-mu.

Εγώ πάντως προτείνω E-mu δαγκωτό. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και έγω αυτά που λές έχω προσέξει και πιστευω οτι αξίζει τα λεφτά της.Απλα ήθελα να επιβεβαιώσω οτι δεν έχει θόρυβο και αξίζουν οι κονβέρτορές της απο κάποιον που την έχει ακούσει(πόσο μάλλον δουλέψει...).

Η 1620m pci έχει μεγάλες διαφορές???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ? Αν εξεραίσεις το εξωτερικό πάνελ, με την 1212 τι διαφορά έχει??? Και μιας και δεν καταλαβαίνω και πολλά απο κονβέρτορες, σε σύγκριση με την m-audio 192, σε τί επίπεδο βρίσκεται??

 

thanks

Στέφανος

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διαφορά στο ότι η 1212μ δεν έχει προενίσχυση με φάντομ και σαφώς λιγότερες εισόδους και εξόδους...Σαν κονβέρτορες πιστεύω ότι έχουν πολύ καλύτερους οι e-mu.Τουλάχιστον απο ένα γκάλοπ που έχω κάνει απο ανθρώπους που τισ ξέρουν καλά. Όχι βέβαια οτι οι m-audio είναι κακές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ότι είδα στο site της e-mu οι 1212m και 1820m έχουν ίδιο converter ενώ η 1820 έχει άλλο. Αν και δε ξέρω ποιός έιναι καλύτερος και ποιός όχι με παραξενεύει λίγο αυτο. Πιθανον να είναι λάθος του site.

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου