Προς το περιεχόμενο

προβλημα ηχου στο studio!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους θα ηθελα μια συμβουλη για ενα προβλημα που εχω στο studio μου. εχω λοιπον ενα χωρο 2,5 επι 3,3 που αποφασισα να το κανω χωρο να μελετω και να γραφω... ενω τα εχω ολα στημενα μεσα κ εχω προσθεσει κανα δυο σφουγγαρακια στο τοιχο , ο μικροαντιλαλος εχει στρωσει, δεν μπορω να σταματησω το μπασο .Ενω εκει που καθομαι ειναι καθαρος ο ηχος μολις μετακοινηθω το μπασο που ερχεται στα αφτια μου ειναι ανιποφορω.... κανα δυο φιλοι μου μιλησαν για μπασοπαγιδες. το προβλημα μου ειναι οτι δεν γνωριζω ποσες να παρω και που να τοποθετιθουν!!!  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ορισες φίλε!

 

Θα σου προτεινα κι εγω (οπως μου πρότειναν και όλοι οταν εγω πρωτομπηκα) πως καλο ειναι να ψαξεις για αρχη στην "Αναζητηση" του forum, καθως τετοιοι προβληματισμοι μας εχουν απασχολησει όλους και εχουν δοθει και παρα πολλες καλές συμβουλες και απαντησεις.

Ετσι, αν δεν βρεις απαντηση σε αυτο που ψάχεις ή ειναι κατι τελειως ιδιαιτερο, εδω ειμαστε για καινουργιο thread!  ;)

 

Δες εδω τι βρηκα σε ελαχιστα seconds στην αναζήτηση βάζοντας τη λέξη :μπασσοπαγιδες.

Βαλε κι εσυ: basstraps, ακουστικη χώρου, ακουστικη δωματιου, ηχοαπορροφηση κτλ.

(εννοιες που παιζουν)

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=search2

 

Μην παρεξηγησεις, απλά δεν εχει νόημα να γραφτούν ξανα πραγματα ειπωμενα που ισως σε καλυψουν λιγότερο απο τις ηδη απαντήσεις που εχουν δοθεί, τι λές;  ;) ;) ;)

 

Καλή διαμονη!!!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου