Προς το περιεχόμενο

Comfortably numb-solos 1 + 2 cover


Rockid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα forum! Να και ενα video μου.

Επειδή είναι το πρώτο μου βιντεο και ειχα αγχος και ξέρω τι λάθη έκανα να σημειώσω τα αρνητικά σχόλια που ίσως ακουστούν :

1) Πολύ νευρικό shred προς το τέλος

2) Άσχημα bends

3) Ήχος απο κάμερα

 

 

Comfortably numb-Pink floyd(solos 1+2 cover)

 

Ευχαριστώ! :)

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με ενοχλησαν αυτά που εγραψες ως λάθη. Αυτο που μου φανηκε εμενα "εξω", ήταν ότι ήσουν πάντα λίγο πιο "πριν" απο τον χρόνο. Αυτό είναι θέμα αγχους και αβεβαιότητας της περισσοτερες φορες, απλά αν δεν το κοιταξεις, ίσως σου γίνει συνήθεια αργότερα (οπως εγινε σε μένα).

 

Κατα τ'αλλα ειναι μια χαρα παιγμένο και μπραβο για το κουραγιο σου να παιξεις και να δημοσιευσεις ενα απο τα ωραιοτερα και πιο δημοφιλή σολο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δίκιο ο Νικ ,που και που βγαίνεις λίγο πιο μπροστά ,αυτό δεν ξέρω βέβαια που οφείλεται ,αλλλά εμένα άλλο με νοιάζει.

Τι το θες βρε αγορίνα μου? Τη τεχνική την έχεις ,μη ψάχνεις να βρεις και να παίξεις το τέλειο αντίγραφο ενός σόλο μοναδικού ,θα καείς .Ασχολήσου με τα κάτι δικό σου ,βγάλε κάτι που να μην προυπάρχει να είναι εσύ ο ίδιος ,έστω κι αν από μέσα σου αχνοφαίνεται ο Γκίλμουρ .................εκτός αν θες να μπεις σε κόβερ μπαντ των Φλόιντ .

Με όλο το σεβασμό προς το πρόσωπό σου καθότι δίπλα σου και με τα διπλά σου χρόνια είμαι ξυλοκόπος  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια αλλά ειδικά για τις παρατηρήσεις παιδιά.. όσο για την ηλικία (τα διπλά μου χρόνια κλπ) χωρίς να θέλω να το παίξω "κάποιος"(συνήθως ανεβαίνουν διάφορα και μερικές φορές και από έλληνες στο youtube του τύπου : SUPER BEST WOW COVER BY 11 YEAR OLD YEAH BEST GUITAR, την ίδια στιγμή που σκέφτομαι πως αν σκεφτόμουν όπως τώρα που είμαι 15 όταν ήμουν 11 και 12 τώρα θα ήμουν 10 Level παραπάνω παικτικά), είμαι γεννημένος το 96. Δηλαδή δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω απλά ο λόγος που δεν ανέβασα το πρώτο μου blues σόλο με τις 4 νότες τις 5τονικής όταν ήμουν 10 ήταν αυτός. Είναι αστείο να χρησιμοποιώ το ότι πάω ακόμη σχολείο σαν δικαιολογία του ότι δεν παίζω καλά 6ηχα πχ  :P . Πιστεύω όσο υπάρχουν εν ζωή ήρωες όπως ο scofield, ο holdsworth, ο greg howe κλπ όλοι μπορούμε να ξεχωρίσουμε τον ερασιτέχνη κιθαρίστα που στο youtube ντύνεται με την στολή του Petrucci απ' τον κιθαρίστα που είναι όντως κάποιος. Σας κούρασα. Τέλος πάντων!  :) Ευχαριστώ και πάλι και επειδή το βίντεο πήγε πολύ καλά, θα ανεβούν σύντομα και άλλα!

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.................εκτός αν θες να μπεις σε κόβερ μπαντ των Φλόιντ .

 

Γιατί, τι έχουν αυτες οι μπαντες δηλαδη? ;D

 

Aν θες να μαθεις, επι Καραμανλή του νεότερου, βγαζαμε και 2 πιτογυρα ανα συναυλία...

 

Τωρα με την κρoίσοι στερουμαστε αμα λάχει και 10 πιτογυρα για να βγει μια συναυλία :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια αλλά ειδικά για τις παρατηρήσεις παιδιά.. όσο για την ηλικία (τα διπλά μου χρόνια κλπ) χωρίς να θέλω να το παίξω "κάποιος"(συνήθως ανεβαίνουν διάφορα και μερικές φορές και από έλληνες στο youtube του τύπου : SUPER BEST WOW COVER BY 11 YEAR OLD YEAH BEST GUITAR, την ίδια στιγμή που σκέφτομαι πως αν σκεφτόμουν όπως τώρα που είμαι 15 όταν ήμουν 11 και 12 τώρα θα ήμουν 10 Level παραπάνω παικτικά), είμαι γεννημένος το 96. Δηλαδή δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω απλά ο λόγος που δεν ανέβασα το πρώτο μου blues σόλο με τις 4 νότες τις 5τονικής όταν ήμουν 10 ήταν αυτός. Είναι αστείο να χρησιμοποιώ το ότι πάω ακόμη σχολείο σαν δικαιολογία του ότι δεν παίζω καλά 6ηχα πχ  :P . Πιστεύω όσο υπάρχουν εν ζωή ήρωες όπως ο scofield, ο holdsworth, ο greg howe κλπ όλοι μπορούμε να ξεχωρίσουμε τον ερασιτέχνη κιθαρίστα που στο youtube ντύνεται με την στολή του Petrucci απ' τον κιθαρίστα που είναι όντως κάποιος. Σας κούρασα. Τέλος πάντων!  :) Ευχαριστώ και πάλι και επειδή το βίντεο πήγε πολύ καλά, θα ανεβούν σύντομα και άλλα!

............... ;D σόρυ τα τριπλά σου χρόνια έχω  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ?

 

Καλα μην αρπαζεσαι, δεν ειναι κακο να εισαι γιατρος ;D

Απλα επι ευκαιριας ηθελα να σου βαλω εναν επιδοξο συναδελφο (στο πτυχιο της ιατρικης)

Αυτος που παιζει κιθαρα απο κατω.... ειναι φιλος του γιου μου...

 

 

Μιλαμε για πεφωτισμενα ατομα, και πολυ επιφυλακτικα και δεδομενης της ηλικιας του παιδιου που ανεβασε το θεμα, τον ανεβαζω σαν παραδειγμα προς μιμηση.

Ο Rockid ειναι πολυ καλος, πεφωτισμενος, και ευχομαι (επειδη ειναι 15 χρονων) να ειναι σε ολα του πεφωτισμενος για να μην βγει αυριο και τρωει σφαλιαρες απο το ανθρωποφαγο συστημα αλλα να ριχνει.

Bob_S.jpg.47eba01d0a177cadb3f68b8c1f613064.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε σκουπιδιάρης είτε γιατρός -ζωέμπορας εν προκειμένω ;D- οφείλουμε να έχουμε αξιοπρέπεια και να προσπαθούμε να τη διατηρούμε .Όλα τα άλλα είναι τίτλοι ,μέσα προς επιβίωση .

 

Νικ δεν έχω πρόβλημα με τις κόβερ μπάντες ,ειδικά όταν πρόκειται για μπάντες σαν αυτή που παίζεις εσύ ,απλά θεωρώ χάσιμο χρόνου τη προσπάθεια κάποιων μουσικών να εξασκούνται πάνω σε μιμήσεις ,χωρίς να έχουν το σκοπό που έχει η μπάντα σου . Αλλοιώνει τη γεύση που λέει και ο άλλος στη διαφήμηση  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου