Προς το περιεχόμενο

DI για ακουστικη κιθαρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προτείνω το L.R. Baggs (DI με προενίσχυση) με κλειστά τα μάτια. Το έχω περίπου 4 χρόνια και είμαι πολύ ευτυχής. Το χρησιμοποιώ σε live όλα αυτά τα χρόνια και κατά καιρούς μου έχει λύσει τα χέρια σε διάφορα προβλήματα (σε μικρά και μεγάλα μαγαζιά - με κακό ή καλό ήχο) που χρειάστηκε να πειράξω το EQ για να ακούσω αυτό που θέλω ακριβώς.

 

Αναλόγως και την κιθάρα που χρησιμοποιείς μπορεί να φανεί χρήσιμο και σε ηχογραφήσεις.

 

http://www.thomann.de/gr/lr_baggs_para_acoustic_di_preamp.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.thomann.de/gr/peavey_adi_q.htm

για αυτο υπαρχει καποια αποψη?

το LR Baggs θελω να το αποφυγω γιατι πιστευω θα αλλοιωσει το χρωμα του ηχου που εχω και θα το κανει πιο "LR BAggs"

μου αρεσει παρα πολυ η χροι των ηλεκτρικων της takamine.ξεχωριζει απιστευτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δε φταίει το DI για τη διαφορά ήχου στα δύο μαγαζιά, αλλα η κονσόλα ή / και τα ηχεία. Στο κανάλι στην κονσόλα βάζεις eq ή είσαι φλατ; Τα άλλα όργανα και οι φωνές πώς ακούγονται στα δύο μαγαζιά; Δε δικαιολογείται με 3 μέτρα καλώδιο, και εφόσον η κιθάρα σου έχει αξιοπρεπή ηλεκτρικά. Αν μπορείς πες μας και τον υπόλοιπο εξοπλισμό των μαγαζιών

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ειναι θεμα DI παιζω σε 3 μαγαζια.

τα 2 εχουν την ιδια κονσολα  και γενικα σε οποια συναυλια η μaγαζι εχω πολυ καθαροτερο ηχο με DI.

εχω "καρφωσει" σε απλη κονσολα,σε αυτοενισχυομενη,σε απλη με ενισχυτη,με ενα ηχειο με 5 με οσα.παντα εβλεπα διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το LR Baggs θελω να το αποφυγω γιατι πιστευω θα αλλοιωσει το χρωμα του ηχου που εχω και θα το κανει πιο "LR BAggs"

 

Γιατί να σου αλλοιώσει το χρώμα του ήχου το LR Baggs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου