Προς το περιεχόμενο

Lead Drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον εχω γνωρισει ρε συ απο κοντα (πηγαινα και τον εβλεπα οταν ζουσα στη ΝΥ)...και μονο ψωνιο δεν ειναι ο ανθρωπος και trust me...he LOVES his groove.....(και σε ενα κλινικ του που ειχα δει μας τα...εκανε ...τσουρεκια επαναλαμβανοντας οτι αν θελετε να γινετε σοβαροι μουσικοι και να κανετε καρριερα σαν ντραμμερ πρεπει να παιζετε μονο οτι ΠΡΕΠΕΙ και οσο πιο απλα και ουσιαστικα γινεται.... ;D)

Βρε το ξέρω. Έχω δει clinics του (ιντερνετικά) και έχω διαβάσει ουκ ολίγες συνεντεύξεις δικές του και ανθρώπων που έχουν συνεργαστεί μαζί του, και o άνθρωπος θεός είναι μουσικός με το Μ κεφαλαίο.

Άλλωστε, δεν μπορείς να είσαι ένας από τους μεγαλύτερους σέσιον ντράμερς εδώ και τριαντα-βάλε χρόνια, φλυαρώντας στο σετ.  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει δεν μπορω να πω οτι σηκωθηκα και απο την καρεκλα μου και αρχισα το...χορο... ;D

 

τα γουστα μου ειδικα για funk παιζουν καπου εδω

 

 

;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΙΚΟ αλλο το ενα απο terry και αλλο απο garibaldi (χορευταρα μου συ ) ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

σιγουρα, απλα ξερεις ακομα και σε αυτα τα ...δυσθεωρητα επιπεδα ισχυει το "εκαστος στο ειδος του και ο Λουμιδης στους καφεδες" ,δεν νομιζω να φωναξει ποτε κανενας παραγωγος τον Τερρυ για να παιξει σε funk δισκο... ;D...δεν συμφωνεις?

 

οχι πως δεν μπορει ο ανθρωπος να παιξει ενα απλο μπητ (μαλιστα θυμαμαι καποτε στα 80s επαιζε και με μια ποπ/συνθ μπαντα) απλα νομιζω οτι ειναι δωσμενος αλλου...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά που δεν θα τον άφηνες! Μόνο που θα βρισκόσουν στον ίδιο χώρο μαζί του, θα ένιωθες τέτοιο δέος που θα του έλεγες "παίξε ότι θέλεις, όσο θέλεις και απλά άσε με να βλέπω και να ακούω. Και επίσης, σε πειράζει να αγγίξω λίγο τις ...μπακέτες σου;".

Και στην τραγουδίστρια, "Μην τραγουδάς τώρα λέμε! Δεν ακούς ότι κάνει σόλο ο άνθρωπος;" ;D

 

+1000

 

Άσχετο, ο Bozzio στο βίντεο που ανέβασε ο Περικλής, είναι με το σώβρακο ή μου φαίνεται; ;D 

 

Σώβρακο, μαγιό δε ξέρω λες να πα να ρίξει καμιά βουτιά μετα το σόλο?? ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exω δει την συγκεκριμενη συναυλια σε dvd το 2004 οπου μετα στα καμαρινια οι αλλοι μουσικοι του zappa κανουν φοβερες πλακες στον bozzio (μιλαμε τον ξεβρακωνουν ,του πιανουν τον ποπο

κλπ)

Ο Bozzio τοτε ηταν  25-26 χρονων και ηταν ενα ''ψωνισμενο ψαρι '' αναμεσα σε καρχαριες μουσικαρες οποτε κατι επρεπε να δειξει εκτος απο το παιξιμο του.

@SF το γρουπ που εφτιαξε το 81 η 82 o Bozzio μαζι με την γυναικα του Dale και τον κιθαριστα Cuccorullo (&τον μπασιστα O'Herne νομιζω ) λεγονταν Missing Persons και κρατησαν μεχρι το 1986 ....μετα αρχισε να παιζει παλι ντραμς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου