Προς το περιεχόμενο

προβλημα με bugera v22


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και χαρα σας

αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με τον ενισχυτή μου...λοιπόν οταν συνδέω το PD μου στο FX Loop του ενισχυτή αυτόματα δεν έχω ήχο απο την κιθάρα. Μπορώ να ακούσω τους ηχογραφημένους ήχους απο το loop station μου αλλά δεν μπορώ να πάρω κανεναν ήχο απο την αλυσίδα κιθάρα-πετάλια-input ενισχυτή. Απο την άλλη οταν απομονώσω την αλυσίδα του send/return ενεργοποιείται η αλυσίδα κιθάρα-ενισχυτής. Δηλαδη ταυτόχρονα δεν μπορούν να αναπαραχθούν και οι 2 αλυσιδες.

Δοκιμασα τα καλώδια αλλα κανενα δεν δείχνει να έχει πρόβλημα. Μήπως ξέρει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

πολλες αλυσιδες..ουτε οι immortal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  Έτσι όπως είναι ο τίτλος, φαίνεται σαν να έχει κάποιο πρόβλημα ο ενισχυτής, αλλά μόνο ο ενισχυτής δεν έχει πρόβλημα-μάλλον εσύ δεν κάνεις κάτι καλά.

 

 

  Υπάρχει κάποιο κουμπί που να ενεργοποιεί το loop στην πεταλιέρα και να μην το έχεις λάβει υπόψην?

 

  Βασικά δεν έχω κατάλαβει τί ακριβώς θες από την πεταλιέρα σου, τα εφέ ή την προενίσχυσή της?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω εδω και 2 μηνες με τον ενισχυτη και παντα με την ΙΔΙΑ συνδεση και με το ΙΔΙΟ pedalboard και ποτε δεν ειχα προβλημα. Σημερα απλως σταματησε να εχει ηχο...

 

  Βασικά δεν έχω κατάλαβει τί ακριβώς θες από την πεταλιέρα σου, τα εφέ ή την προενίσχυσή της? 

 

Δεν καταλαβα τι εννοεις σε αυτο το σημειο

 

η συνδεσμολογια ηταν παντα

 

α)κιθαρα-κουρδιστήρι-dist1-dist2-whammy-eq-volume pedal-input ενισχυτη

β)send-Hoax-delay-loop statio-return

και επαιζα τελεια...δλδ εβαζα overdrive και ενεργοποιουσα το delay και ακουγοταν αυτο που επρεπε

πλεον λειτουργει μονο η α αλυσιδα η μονο η β αλλα οχι και οι 2 μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου