Προς το περιεχόμενο

Ποια η γνώμη σας για το Boss DD-20??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συμφορουμήτες,

Μπορεί κανείς να μου πει κάποια λόγια για το DD-20,γιατί μόνο στο youtube το χω ακούσει και από κει και πέρα δε ξέρω... Θέλω γενικότερα ένα delay και στα συγκεκριμένα λεφτά!!Αμα υπάρχουν και άλλες προτάσεις δεν θα λεγα όχι!!

 

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλες προτάσεις πέρνα από το ψαχτήρι του φόρουμ με τον όρο "delay" - θα πάρεις άπειρες. Eκεί φιλοξενούνται ήδη γνώμες και για το DD20, το οποίο θα το χαρακτήριζα κλασσικό πετάλι, ευέλικτο, εύχρηστο και πολύ ποιοτικό, έχοντας αντέξει το τεστ του χρόνου απέναντι σε εκατοντάδες άλλες προτάσεις που βγαίνουν κάθε χρόνο (σε αστείο βαθμό). Οι ανάγκες σου ποιες είναι; (tap tempo; πολλά διαφορετικά modes; ένα και καλό; με πολλές παραμέτρους; λίγες; presets; καθαρό; λίγο πιο μουντό; ψιλοβρώμικο; κλπ)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπίνγκο: το DD20 έχει και τα δυο... μάλιστα, μεταχειρισμένο θα το βρεις λογικά σε εξαιρετική τιμή, και λόγω της γνωστής bulletproof ποιότητας κατασκευής της Boss θα είναι εντάξει και από πλευράς κατάστασης (καλύτερα να το τσεκάρεις όμως). Από άλλες προτάσεις θα γράφουμε για καμιά βδομάδα, και περισσότερο θα ζαλιστείς παρά θα κατασταλάξεις σε κάτι εντελώς διαφορετικό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για να μην ανοιγω αλλο θεμα..Εχω ακουσει απο κοντά το boss dd20 και το digidelay.Και τα δυο μου άρεσαν.Με το δευτερο έπαιξα για αρκετη ώρα..Και τα δυο μου ακούγονται καλα.Αυτό που ψαχνω ειναι καλό tap tempo.Ψάχνοντας βρηκα και το hardwire delay της digitech, το οποιο ομως δεν το εχω ακουσει ακόμα από κοντά.

Ανάμεσα σε αυτα τα 3 τι θα προτείνατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συμφορουμήτες,

Μπορεί κανείς να μου πει κάποια λόγια για το DD-20,γιατί μόνο στο youtube το χω ακούσει και από κει και πέρα δε ξέρω... Θέλω γενικότερα ένα delay και στα συγκεκριμένα λεφτά!!Αμα υπάρχουν και άλλες προτάσεις δεν θα λεγα όχι!!

 

Ευχαριστώ!!

 

Μαμει και δερνει.  :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Digidelay και το Hardwire έχoυν tap tempo αλλά είναι πολύ δύσχρηστο, ειδικά σε μια λάιβ κατάσταση (πρέπει να το κρατήσεις πατημένο για τρία δευτερόλεπτα για να σου επιτρέψει να το ρυθμίσεις έτσι, και άλλα τρία για να βγεις από το mode, κι όλα αυτά μόνο όταν είναι ενεργοποιημένο). Από αυτή την άποψη λοιπόν τα πράγματα μεταξύ αυτών των τριων που ρωτάς είναι μάλλον ξεκάθαρα...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου