Προς το περιεχόμενο

InfraVision - "When Everything Is Worth".


RadioSilence

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Muse ? Απότι ξέρω κανενας από τα παιδιά δεν ακούει ..(εκτός άμα το κάνει κρυφά ) :P

Σε γενικές γραμμές καφρομεταλάδες είμαστε όλοι (και satriani για να σολαρω ) ;),  αλλα δεν είμαστε κολλημένοι σε απόψεις  του τύπου : τι ? θα βαλουμε ηλεκτονίλες σε μέταλ κομμάτι ?

Αυτή η ελευθερία στον πειραματισμό μας απέδωσε αυτο το στυλ που γράφουμε . Κάτι μοντέρνο για τα δικά μου 'μεταλ' δεδομένα τουλάχιστον .

 

 

Κάπου μου φάνηκε ότι άκουσα κάτι που μου τους θύμισε. Δεν είμαι και φανατικός τους, απλώς έτσι μου πέρασε μια ηχητική μυρωδιά... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάπου μου φάνηκε ότι άκουσα κάτι που μου τους θύμισε. Δεν είμαι και φανατικός τους, απλώς έτσι μου πέρασε μια ηχητική μυρωδιά... ;)

Αυτή είναι και η γοητεία της μουσικής .. Να μυρίζει διαφορετικά για τον καθένα ! ;)

\' InfraVision - When Everything Is Worth \' 2011 album

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και gαμω! \w/  :D

 

live ποτε?

Να 'σαι καλα φίλε !

Είχαμε πριν κανα 3 εβδομάδες στη Λάρισσα  και κανονίζουμε για Ιούνιο - Ιούλιο στη θεσ/νικη ( αν όλα πάνε καλά ). Θα ενημερώσω ! :)

\' InfraVision - When Everything Is Worth \' 2011 album

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο και πάλι μπράβο.

Εξαιρετικός σύγχρονος ήχος, εξαιρετική δουλεία στον ήχο από τεχνικής πλευράς (ειδικά το μπάσο στο Reversing the frame, fuck yeah), εξαιρετικό εξώφυλλο, αα δεν ξέρω αν σου είπα, εξαιρετικοί.  ;D

Όταν παίξει κανά live πρός Αθήνα πλευρά, ρίξε μια threadιά  ;D (εκ του ζεμπεκιά ένα πράγμα).

 

Μια παρατήρηση κυρίως γούστου. Λίγο προσοχή στα samples μαζί με τα καθαρά φωνητικά και τις πιο μελωδικές κιθάρες γιατί φλερτάρει με τους Linkin Park και αυτό για καφρομεταλλάδες είναι ντροπής πράμα  ;D.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο και πάλι μπράβο.

Εξαιρετικός σύγχρονος ήχος, εξαιρετική δουλεία στον ήχο από τεχνικής πλευράς (ειδικά το μπάσο στο Reversing the frame, fuck yeah), εξαιρετικό εξώφυλλο, αα δεν ξέρω αν σου είπα, εξαιρετικοί.  ;D

Όταν παίξει κανά live πρός Αθήνα πλευρά, ρίξε μια threadιά  ;D (εκ του ζεμπεκιά ένα πράγμα).

 

Μια παρατήρηση κυρίως γούστου. Λίγο προσοχή στα samples μαζί με τα καθαρά φωνητικά και τις πιο μελωδικές κιθάρες γιατί φλερτάρει με τους Linkin Park και αυτό για καφρομεταλλάδες είναι ντροπής πράμα  ;D.

Πολλά ευχαριστώ theoctapus ! Εχω το φανταρικο στη μέση του καλοκαιριού οπότε είναι δυσκολο το live στην Αθήνα στο τρέχον έτος .

Ως προς τα καθαρά φωνητικά και τα samples,  δεν φλερτέρεις μόνο με linkin park , αλλά και με πάρα πολλά συγκροτήματα που ασχολούνται με την ανάμιξη μοντέρνων και ηλεκτρονικών σημείων στη μέταλ μουσική . Και αυτο συμβαίνει εξαιτίας του κοινού παρονομαστή , του πειραματισμού.

Στην τελική η παρθενογέννεση στη μουσική είναι και κάτι δύσκολο !

 

Και παλι ευχαριστω ! :)

\' InfraVision - When Everything Is Worth \' 2011 album

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου