Προς το περιεχόμενο

Τι σας ''συγκινεί'' ντραμιστικά αυτές τις μέρες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

θα παραθέσω και εγώ έναν αγαπημένο... δεινόσαυρο  ;D Η groova του και το drive στο παίξιμο του είναι από άλλο πλανήτη . Βέβαια όλη η μπάντα κεντάει... αλλά τι να λέμε τώρα  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο γνωστός κύριος(σε κομματάρα by the way)

Dave weckl Band - The Chicken

 

Ο επίσης γνωστός κύριος

 

Και ο underrated rock κύριος ;)

Modern Drummer Fest2006-Brann Dailor

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουει ακομα κανεις στον κοσμο , ΕΚΤΟΣ του Περικλη ,Jethro Tull? ;D

Εγώ, και ξέρω τουλάχιστον καμιά δεκαριά ακόμα. Πανκιό, ε  πανκιό! ;D

 

----------------------

Κάτι που με "συγκίνησε" πρόσφατα - προχθές συγκεκριμένα - είναι τούτο εδώ: http://ftbentonfriars.bandcamp.com/

 

Είναι γραμμένο live, με δύο μικρόφωνα στο χώρο, και είναι για το soundtrack μιας ταινίας μικρού μήκους, με western θεματολογία (δεν θυμάμαι τις λεπτομέρειες).

 

Το ύφος, το παίξιμο, η ατμόσφαιρα και κυρίως ο ήχος (των τυμπάνων αλλά και συνολικά) είναι κατά τη γνώμη μου εξαιρετικά.

Το "My Mistake, Four Coffins" - κλασική ατάκα του Eastwood - είναι διασκευή του When The Levee Breaks.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν τον καιρό έχω κολλήσει με το Matorning απο Rudder (Keith Carlock) και με τον Jeff Hammilton στα albums που έχει βγάλει με το Jeff Hammilton trio.

 

Παλιότερα κολλήματα που θυμάμαι  ήταν ο Stanton Moore, Steve Gadd, Benny Greb, Rick Latham, Jack DeJohnette και η λίστα μπορεί να συνεχιστεί επ αόριστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΟΙ αυτοι που ανεβασατε ειναι πολυ καλοι παιχτες..συμφωνω .ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ (πραγματι δεν γνωριζω  ;D ) τι εργο εχουν να παρουσιασουν (του επιπεδου των Jethro Tull ) σαν μουσικοι

Εξαιρουνται οι:Δαυιδ Γαριβαλδης & ΚΗΘ ΦΕΓΓΑΡΗΣ (Keith Moon ) .Αρα οι δεινοσαυροι εχουν το λογο τους που θεωρουνται δεινοσαυροι ( τ'ακους SF;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου