Προς το περιεχόμενο

μετατροπη ηλεκροακουστικης!!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολη τη παρεα :)

 

εχω την κιθαρα....

 

γινεται να τη μετατρεψω σε αυτη που παιζει ο μεγαλος kurt.......

 

μαρεσει πολυ αυτος ο ηχος,

 

αυτα που με απασχολουν ειναι

1) θα χαλασω τον ηχο οταν θα παιζει σαν απλη ακουστικη λογο της μετατροπης (πολλα

μπιχλιμπιδια θα μπουν αν γινει)

2)το κοστος εχει να κανει με τα υλικα και τι δουλεια αλλα λετε να παει στον ουρανο?

3) να το ξεχασω?

4) αλλαζει τα ευρος του ηχου αρκετα (δλδ θα μπορουσε ενα τετοιο πραμα να συγκριθει με κανενα full hollow)? ή λογο feedback θα εχουμε θεμα?

5)πως το βλέπεται σαν ........ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ασφαλώς και γίνεται.

Βέβαια θα χαλάσει ο ακουστικός ήχος της κιθάρας σου και ίσως θα χρειαστεί κάποια ενίσχυση εσωτερικά στο καπάκι κοντά στη γέφυρα αν αναγκαστείς να κόψεις κάποια καμάρια για να μπει ο μαγνήτης.

Σίγουρα θα σφυρίζει άγρια.

 

Πάντως, ο ήχος είναι ωραίος αλλά όχι κάποιος σπουδαίος ή εν πάσει περιπτώσει κάποιος ήχος που πρέπει να έχεις τρυπημένη ακουστική με μαγνήτες κλπ για να βγει. Λίγο να το ψάξεις βγαίνει και με ηλεκτρική.

 

Μπορεί να το έκανα αν είχα κάποια ακουστική κουπί/ για πέταμα κια μαγνήτες να περισσεύουν. (Κάποιο Σάββατο απόγευμα αν δεν έβρισκα παρέα για κάτι καλύτερο). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ :)

 

το φοβομουν οτι θα χαλουσα τον ακουστικο ηχο.

το μονο που δε θελω  :o

τωρα που το λες εχω ενα κουπι...........

δε θα εχω και αγχος σε αυτο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελως πληροφοριακα και δεν ξερω κατα ποσο ειναι εγκυρο, στα ξενα forum ακουγεται πολυ οτι σε αυτο το live λειτουργουσε μονο ο μαγνητης στο ηχειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου