Προς το περιεχόμενο

Help με ενισχυτη 200-300 euro


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον τωρα που ηρθε το καλοκαιρι και εχω λιγο χαρτζιλικι σκεφτομαι να αλλαξω ενισχυτη.Εχω εναν μικρο laney LX12 με τον οποιο δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος.Παιζω classic rock,blues,alternative και λιγο metal.Διαθετω γυρω στα 200-300 ευροπουλα και ψαχνω εναν μικρο μεν ενισχυτη γυρω στα 30 watt για οικιακη χρηση και μικρα λαιβ.

Δοκιμασα μερικους και ειμαι αναμεσα σε peavey envoy 110 και Vox 30ADVT.Δοκιμασα τρανζιστορατους marshall mg και δεν μου αρεσαν,οπως και ο Spider III της line6.

 

Περιμενω καμια αλλη προταση αμα ειναι να κοιταξω η σχολιασμο πανω στους peavy και vox.Αντε γιατι την παρασκευη θα παω να τον τσιμπισω! ;D ;D

And so castles made of sand melts into the sea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν καλωσήρθες στο φόρουμ...κατα 2ον το θέμα ενισχυτής δεν είναι "την παρασκευή θα παω να τον τσιμπήσω"...

3ον η λέξη λαμπάτος(στα 200-300 ευρώ) τι σου λεει?

 

Φιλικά Θοδωρής

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα έλεγες για αυτόν;

http://www.thomann.de/gr/laney_lc15110.htm

Αν και ξεφεύγει λίγο....

 

Ρίξε και εδώ μια ματιά...

 

http://www.thomann.de/gr/cat.html?gf=tube_guitar_combos&oa=pra

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hmm θα παω αυριο να δοκιμασω και λαμπατους χωρις να εχω δοκιμασει εχω ακουσει πολυ καλα λογια για αυτον:http://www.thomann.de/gr/fender_super_champ_xd.htm

 

Τι σας λεει ?

And so castles made of sand melts into the sea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλώς όρισες Mean. Μάζεψε τους ενισχυτές που σε ενδιαφέρουν και ψάξε το φόρουμ για λεπτομέρειες - έχουν συζητηθεί πολύ. Πχ. για τον Fender Champ XD κάνε κλικ στο μεγεθυντικό φακούλι δίπλα από το κουτάκι της "Αναζήτησης" και στη νέα σελίδα που ανοίγει προχώρα ακάθεκτος. Δεν είναι δύσκολο, είναι;  :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mωρέ όχι απλά χτύπα τον, δώσ'του να καταλάβει τι εστί βερύκοκο, απλά σε καμία περίπτωση μην πεις ότι σε συμβουλεύσαμε εμείς να κάνεις κάτι τέτοιο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα κατι τετοιο απλα περνω χοντρικα γνωμες απο τα φορουμ και πηγαινω και δοκιμαζω αυτους που εχουν προταθει,για να μην χασω ολη μου την μερα στο μαγαζι δοκιμαζοντας οποιον ενισχυτη υπαρχει και δεν υπαρχει.Thanks παντως.

And so castles made of sand melts into the sea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ειχα ανοιξει πριν απο λιγο καιρο ιδιο θεμα και μετα απο πολυ ψαξιμο και αφου ακουσα αρκετους vox roland line 6 peavey marshall fender σε φαση modeling κατελειξα στον tech 21 trademark 30 που πιστευω αξιζει καθε ευρω του.Τον αγορασα απο ελλαδα 375 απο guitar store.Το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν ειναι δικαναλος και δεν παιρνει footswitch κατα τα αλλα ειναι εξαιρετικη επιλογη.

 

Ας ειναι καλα τα παιδια απο το φορουμ που μου το προτεινανε γιατι αλλιωσ ακομα θα νομιζα οτι tech 21 ειναι εταιρια που βγαζει χημικα οπλα και ρομποτ για τον αμερικανικο στρατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου