Προς το περιεχόμενο

New YouGroove Session with Poogie Bell


ex-drummarios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

   εμείς  μαθαίνουμε πέντε πραματάκια σε ένα όργανο και μετά αρχίζουμε τις π@π@ριές και τις συζητήσεις επι συζητήσεων όχι το τάδε ξ'υλο, η τάδε βίδα, ο τάδε μαγνήτης, αντί να παίζουμε μουσική.Ο άνθρωπος στην συνέντευξη, δεν ήξερε καν αν παίζει σε maple ή birtch. Και όταν τον διορθώσανε δεν έδωσε μισό αγγούρι, απλά ανέβηκε και έκανε αυτό που ήξερε καλά να κάνει

Συγχαρητήρια στα παιδια του yougroove!

 

Συμφωνώ και επαυξάνω :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μιλας αληθειες. Ας παρουμε παραδειγμα απο αυτον (και ολους τους αλλους αναλογους) που δε καθονται να φιλοσοφουν ολη τη μερα περι ξυλων, δερματων, πιατων κλπ αλλα ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΟΥΣΙΚΗ

Να και μια φορα που συμφωνω 100%με σενα hwept ...αυτα τους λεω και στο παραπανω post μου αλλα και στα gretch new clasic.Aλλα ποιος ακουει ;εκει το ταδε ξυλο με την ταδε βιδακλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή συνέντευξη!

O Poogie swingαρει τόσο πολύ που νομίζεις ότι θα πέσεις κάτω! Και είναι και πραγματικά ανοιχτόμυαλος άνθρωπος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια και πραγματικα χαιρομαι που σας αρεσε και καθε σχολιο ( θετικο η αρνητικο ) μας δινει δυναμη για το επομενο βιντεο και προσπαθουμε το καλυτερο ωστε η ντραμιστικη/μουσικη κοινοτητα της Ελλαδας να μεγαλωσει και ολοι να εχουμε μια υγιη σχεση που το μονο θεμα μας να ειναι η μουσικη. Γιατι αυτο που καταλαβα και εγω εστω με αυτες τις 4 πρωτες συνεντευξεις ειναι οτι το παν ειναι η μουσικη. Οχι το οργανο, οχι η ταχυτητα κλπ κλπ. Μοιραστειτε με φιλους και γνωστους σας να το δει κοσμος γιατι μονο καλο μπορει να βγει απο αυτη τη φαση. Ναστε καλα παιδια !!!!  :) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το μόνο που κατά τη γνώμη που θέλει αλλαγή από τεχνική πλευρά ειναι οτι τα κανάλια του ήχου είναι ανάποδα με σε σχέση μα την εικόνα . Εμένα μου δημιουργεί ένα ψιλό κομφιουζ όταν βλέπω πχ το right απο αριστερά μπροστά μου και το ακούω απο δεξιά  :)

  Τα καλά τα είπα πρίν  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το μόνο που κατά τη γνώμη που θέλει αλλαγή από τεχνική πλευρά ειναι οτι τα κανάλια του ήχου είναι ανάποδα με σε σχέση μα την εικόνα . Εμένα μου δημιουργεί ένα ψιλό κομφιουζ όταν βλέπω πχ το right απο αριστερά μπροστά μου και το ακούω απο δεξιά  :)

  Τα καλά τα είπα πρίν  ;)

 

Εννοεις το ΗΗ ας πουμε το βλεπεις δεξια σου και το ακους απο αριστερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εννοεις το ΗΗ ας πουμε το βλεπεις δεξια σου και το ακους απο αριστερα?

 

Το hihat το ακουω καλά όταν πηγαίνει προς βαθύ rι και γενικότερα απο αυτη την πλευρα όταν παίζει τα ακούω απο την αναποδη φορα απο αυτο που βλεπω 

 

βέβαια όταν αλλάζει η λήψη της καμερας και τραβάει  απο αριστερά του (όπως εμείς τον βλέπουμε) ακούγεται σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ. οκ. θα το μιλησω με το στουντιο για το επομενο. Thanx !!!  :)

 

Γενικα το "σωστο" ειναι να παναρουμε τα κομματια του σετ οπως τα βλεπει ο ακροατης όχι οπως τα βλεπει ο ντραμμερ...βεβαια τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεινα πολυ εντυπωσιασμενος απο το βιντεο αυτο....

 

ο ανθρωπος τα ειπε τοσο απλα και τοσο αληθινα !

θεωρω το βιντεο αυτο το καλυτερο εως τωρα της σειρας

συγχαρητηρια , keep em coming !! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου