Προς το περιεχόμενο

προμηθευτές ηλεκτρισμού;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Έφυγα απ'την ΔΕΗ, πήγα στην Energa, την πάτησα (χοντρά), και τώρα πρέπει να βρω αλλού. Δε γουστάρω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να γυρίσω στη ΔΕΗ. Και έχω ακόμη πρόβλημα με την energa.

 

1. Εναλλακτικές υπάρχουν;

2. Για το πρόβλημα με την Energa υπάρχει κάποιος φορέας να απευθυνθώ; Γιατί δε φαίνεται να είναι εντάξει και δε βλέπω άλλη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νικόλα μου...

 

Παρότι υπάρχει η σχετική ντιρεκτίβα της Ε.Ε για την απελευθέρωση της ενέργειας από τον μονοπωλιακό της χαρακτήρα στην χώρα μας (βλέπε ΔΕΗ), η εφαρμογή της έγινε αλά... Ελληνικά  ;D

 

Μπήκαν στο παιχνίδι οι δύο άλλες εταιρίες ως πάροχοι και φέσωσαν το δημόσιο καθώς δεν απέδιδαν τα χρήματα στην ΔΕΗ για το ρεύμα που αγόραζαν από αυτήν (καθώς και τα χαράτσια)  :o ;D ;D

 

Προς ώρας ούτε εναλλακτικές υπάρχουν, αλλά ούτε διαφαίνεται λύση με την Energa (τουλάχιστον από αυτά που διαβάζουμε στον τύπο και οι σχετικές υποθέσεις έχουν πάει στην δικαιοσύνη)

 

ΔΕΗ λοιπόν, μέχρι να εμφανιστούν κάποιες σοβαρές εταιρίες.

 

Ειδάλλως... κάνα φωτοβολταϊκό πάνελ, ανεμογεννήτριες κλπ ;D ;D ;D   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να δουμε αν θα ΥΠΑΡΧΕΙ και η ΔΕΗ σε λιγο.....μια και ουτε για το....ηλεκτρικο της δεν εχει χρηματα πλεον... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαστε του ίδιου club, κι εγώ πελάτης της energa και δεν γύρισα ΔΕΗ. Υπάρχει η revma1 (βρες τηλ. στο google) που δε σου ζητά εγγυήσεις και χαρτιά όπως η λατρεμένη ΔΕΗ. Εγώ έκανα αίτηση και ήρθαν στο γραφείο δωρεάν να πάρουν τα απαραίτητα. Δοκίμασε τη

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση Νικόλα. Τώρα που είσαι στην ουσία στον αέρα, ποιός ακριβώς σου δίνει ρεύμα; Υπάρχει δηλαδή κάποια ενδιάμεση κατάσταση;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαστε του ίδιου club, κι εγώ πελάτης της energa και δεν γύρισα ΔΕΗ. Υπάρχει η revma1 (βρες τηλ. στο google) που δε σου ζητά εγγυήσεις και χαρτιά όπως η λατρεμένη ΔΕΗ. Εγώ έκανα αίτηση και ήρθαν στο γραφείο δωρεάν να πάρουν τα απαραίτητα. Δοκίμασε τη

 

Για πες μας περισσότερα για τη revma1. Έχεις συνδεθεί μαζί της ? Είναι αξιόπιστος πάροχος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα ηρθαν αλλα καθισα και μελετησα τις χρεωσεις και απεφανθην οτι για να αλλαξω παροχο πρεπει ο παροχος να εχει δικο του δικτυο(κολωνες -καλωδια -σερβις κλπ.)

Το ιδιο και με τον ΟΤΕ .ΕΠΕΙΔΗ ειμαι και ηλεκτρονικος και στον Ελλ.Στρατο υπηρετησα σε θεσεις διαβιβασεων και εγκαταστασεις νεων γραμμων σε πραμεθορια περιοχη ξερω πολυ καλα οτι μονο αν εχεις δικο σου δικτυο μπορεις να προσφερεις σωστη υπηρεσια στον καταναλωτη.

Οποτε Δυστυχως ΔΕΗ-ΟΤΕ -ΕΥΔΑΠ ειναι οι μονοι ασφαλεις παροχοι σε αυτα τα αγαθα .

Ειδικα για τα τηλεφωνα ολες οι αλλες εταιρειες (πλην οσων αρχιζουν και τοποθετουν οπτικες ινες)

ειναι για πολλες κλωτσιες και δηθεν φθηνοτερες αλλα ακους την φωνη απο το πηγαδι δεν εχεις 2 γραμμη(ISDN) και ενα σωρο προβληματα με το υποτιθεμενο σερβις που πανε να σου πουλησουν οι καθε λογης ασχετοι ''τηλεφωνοπωλητες '' τους .Οι περισσσοτεροι απο αυτους αν τους δωσεις κτσαβιδι θα πανε να ποιουν πορτοκαλαδα η θα σκαλισουν την μυτη τους με αυτο.

Τετοια και αλλα πολλα Νικολα μου γι'αυτο ξαναγυρνα στη ΔΕΗ και βλεπουμε .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά ευχαριστώ για τις πληροφορίες...

 

Να εξηγήσω λίγα πράγματα...

 

1. ΔΕΗ δε ξαναγυρίζω. 500 ευρώ εγγύηση δε δίνω που να πηδάνε πάνω κάτω... Άσε που είναι η πλέον μακακισμένη εταιρία!

2. Πήρα στην revma1 και δείχνουν εντάξει.

3. Εώς τώρα, όσον αφορά το τεχνικό μέρος δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα με την Energa. To πρόβλημα μπαίνει με την εξυπηρέτηση πελατών τους! και εξηγώ:

4. Πλήρωσα (ο παπάρας) σε ΛΑΘΟΣ αριθμό μέσω του Ιντερνετ το ρεύμα + χαράτσι Νο. 1 (321 ευρώ). Τα χρήματα φύγαν, αλλά βέβαια ΔΕΝ πήγαν για να τακτοποιήσουν τα χρωστικά μου! Η energa ξύνει τα μπαλάκια της επι μήνες τώρα, και όλο μου λένε ότι "θα το τακτοποιήσουμε". Αλλά βέβαια από 11/11/2011 (<----- Οι Μάγια το σκέφτηκαν αυτό;;;; ) δεν έχει γίνει ΤΙΠΟΤΑ. Μετράω 5 μήνες και αρτίδια...

 

Και άρα δεν έχω πληρώσει τίποτε άλλο στην Energa (ούτε την 2η δόση του χαρατσίου), και περιμένω να τακτοποιηθεί το θέμα.

 

____________

 

Για τώρα και μέχρι 30 Απριλίου είμαι στην ΔΕΗ αλλά ΠΡΕΠΕΙ να επιλέξω πάροχο μέχρι τότε, αλλιώς μπάμ! Μου ήρθε γράμμα από την λατρεμένη μου ΔΕΗ...

 

Ευτυχώς που υπάρχει (ακόμη) η revma1.

 

____________

 

Και η Cyta, πέραν τις ψιλοκουταμάρες με το κουτί τους, καλή είναι... Και φθηνή. Δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, εκτός από την αρχή (που περνάνε τα τηλέφωνα από το router και άρα συναγερμοί κλπ δε λειτουργούν, μέχρι να κάνεις επιστροφή, κλπ... Ξέρεις Περικλή για τι μιλάω).

 

Στο σπίτι cyta και πάλι κανένα πρόβλημα...

 

Δε πληρώνω κερατιάτικα! >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου