Προς το περιεχόμενο

Peavey Classic Distortion


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγορα προσφατα εναν classic 50 και μου αρει παρα πολυ ειναι τρομερος ενισχυτης αλλα για να παρω το distortion που θελω πρπει το gain να ειναι σιγουρα 10+ και πιστευω αυτο μακροπροθεσμα θα ειναι "κακο" για τον ενισχυτη.Υπαρχει τροπος να τον "σπρωχνω" με καποιο πεταλι η κομπρεσορα και να κραταω το χρωμα του?Δεν εννοω πεταλι distortion θελω τον ηχο του (ισως με λιγα πριμακια παραπανω) αλλα να ειναι "ανετος" ο ενισχυτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω αυτο μακροπροθεσμα θα ειναι "κακο" για τον ενισχυτη.

Λάθος πιστέυεις.

αλλα να ειναι "ανετος" ο ενισχυτης

Μια χαρά άνετος είναι ο ενισχυτής σου, εσένα βλεπω να προβληματίζεσαι χωρίς λόγο. Αν σου αρέσει ο ήχος του μη την ψειρίζεις την δουλειά. Αν πάλι θες να πάρεις λίγο παραπάνω gain , με ένα tubscreamer τύπου πετάλι μπροστα (προτείνω το καλό και παμφθηνό bad monkey) με μπόλικο volume (3 o'clock) , λιγο τσιμπημένο tone (1-2 o'clock) και λίγο gain (8-9 o'clock) θα έχεις πιστεύω το επιθυμητό αποτέλεσμα χωρίς να χαλάσει η χροιά του ήχου σου.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος πιστέυεις.Μια χαρά άνετος είναι ο ενισχυτής σου, εσένα βλεπω να προβληματίζεσαι χωρίς λόγο. Αν σου αρέσει ο ήχος του μη την ψειρίζεις την δουλειά. Αν πάλι θες να πάρεις λίγο παραπάνω gain , με ένα tubscreamer τύπου πετάλι μπροστα (προτείνω το καλό και παμφθηνό bad monkey) με μπόλικο volume (3 o'clock) , λιγο τσιμπημένο tone (1-2 o'clock) και λίγο gain (8-9 o'clock) θα έχεις πιστεύω το επιθυμητό αποτέλεσμα χωρίς να χαλάσει η χροιά του ήχου σου.

 

Το Bad Monkey χρωματίζει τόσο άσχημα τον ήχο που νομίζεις ότι κάποιος πέταξε λάσπη στο μεγάφωνο!!!Οποιοδήποτε άλλο booster θα κάνει τη δουλειά που θες.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλσσικο tubescreamer TS9 ταιριαζει σε αυτη την περιπτωση?το μπουτσερ σε αυτην την περιπτωση ειναι προτιμοτερο στον input να μπει η καπου αλλου send return κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες τωρα....?????Το εχεις δοκιμασει εχει καλη ποιοτητα ηχου?διβασα καλα λογια και πραγματικα ειναι τελειο αν ισχυουν αυτα π λενε για αυτο που το θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει αλλά το πήρανε 2-3 άτομα από το kithara.gr και όπως διάβασες έχουν να πουν τα καλύτερα. Αν όντως κάνει για το σκοπό που θες, σύμφωνα με αυτά που διάβασες, τότε χτύπα το, τσάμπα πράμα είναι

 

[female mode on] ταιριάζει και με το χρώμα του ενισχυτή [female mode off]  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα φιλε μου.Επισης να πω οτι στο drive μου οταν η γενικη ενταση (οχι το ποστ) ειναι πανω απο 4 εχω εντονο ζζζζζζζζζζ :P

τον ενισχυτη τον πηρα μεταχειρισμενο και νομιζω πανω ειναι ολα στοκ.Παιζει να φταει το ρευμα στο σπιτι η να θελει καμια λαμπα?επαιζα στα live με την κεφαλη και δεν εκανε τετοιο θορυβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου