Προς το περιεχόμενο

Peavey Classic Distortion


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Bad Monkey χρωματίζει τόσο άσχημα τον ήχο που νομίζεις ότι κάποιος πέταξε λάσπη στο μεγάφωνο!!!Οποιοδήποτε άλλο booster θα κάνει τη δουλειά που θες.

 

Τσου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Bad Monkey χρωματίζει τόσο άσχημα τον ήχο που νομίζεις ότι κάποιος πέταξε λάσπη στο μεγάφωνο!!!Οποιοδήποτε άλλο booster θα κάνει τη δουλειά που θες.

 

Γουστα είναι αυτά , εγώ (και απο ότι ξέρω παρα πολλοί ακόμα) το χρησιμοποιώ με τα συγκεκριμένα settings για αυτή τη δουλειά και δεν είδα να χαλάει τον ήχο του μάρσαλ μου, το αντίθετο μάλιστα. 

Αν βέβαια χρειάζεσαι ένα διαυγές boost , τοτε δεν σου κάνει.

Αλλα στην περίπτωση του ΟΡ πιστεύω καλύτερη δουλειά θα κάνει ένα tubescreamer πετάλι και στην κατηγορία αυτή το BM είναι μια πολύ καλή και φθηνή λύση.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα εφτιαξαν σημερα δεν ξερω γιατι απο θεμα βομβου.

τελικα μαλον θα καταληξω στο μπουστερ του metal mike.

εχει κανεις αποψη για το eq της αρτεκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστα είναι αυτά , εγώ (και απο ότι ξέρω παρα πολλοί ακόμα) το χρησιμοποιώ με τα συγκεκριμένα settings για αυτή τη δουλειά και δεν είδα να χαλάει τον ήχο του μάρσαλ μου, το αντίθετο μάλιστα. 

Αν βέβαια χρειάζεσαι ένα διαυγές boost , τοτε δεν σου κάνει.

Αλλα στην περίπτωση του ΟΡ πιστεύω καλύτερη δουλειά θα κάνει ένα tubescreamer πετάλι και στην κατηγορία αυτή το BM είναι μια πολύ καλή και φθηνή λύση.

 

Δε διαφωνώ... προσωπικά δεν μπορώ να βγάλω όσα πρίμα θέλω απο αυτό το πετάλι και ας ξυρίζει ο ήχος χωρίς αυτό!!!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια τελευταια ερωτηση οποιος ξερει

τα καθρα μου τζιτζικιζουν λιγο και εχω κοιταξει καποια ποστ και μιλανε για αλλαγη μεγαφωνου.το θεμα ειναι οτι αυτος εχει 4 10ιντσα.εχει κανεις καποια προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αγορα προσφατα εναν classic 50 και μου αρει παρα πολυ ειναι τρομερος ενισχυτης αλλα για να παρω το distortion που θελω πρπει το gain να ειναι σιγουρα 10+ και πιστευω αυτο μακροπροθεσμα θα ειναι "κακο" για τον ενισχυτη.

...

 

Πάντως, είτε τον έχεις στο "10" είτε τον σπρώχνεις με clean boost μέχρι να παραμορφώσει όπως στο "10" είναι το ίδιο και το αυτό. (Και δεν νομίζω να παθαίνει και τίποτα).

 

Ο μόνος λόγος να βάλεις booster (ή βρωμοπέταλο που να δίνει και στάθμη) είναι για να πάρεις ΚΑΙ τη χροιά του booster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου