Προς το περιεχόμενο

golden twin


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σωστος!οχι γωνια  ;D , θα βαλω γεφυρα σταθερη τυπου strat  8)

Με το paduk απο πάνω στο φυσικό του χρώμα θα είναι κούκλα :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

σημερα ξυπνησα 6 το πρωι με αρκετη ορεξη και το εριξα στην δουλεια. εκοψα στην κορδελα το πισω μερος του μανικιου στο περιπου, πλανισα στο τελικο υψος τα φτερα και κολλησα το ενα μερος τους. επισης ανοιξα τρυπα απο τον ενα μαγνητη στον αλλο για την καλωδιωση. στην ταστιερα προχωρησα φτιαχνοντας το inlay απο παντουκ. επισης εχω ετοιμο το Inlay απο παλισανδρο που θα μπει στο σωμα στο παντουκ.

goldentwin12.jpg.d9e8859c23e26e1047a87310d51387c2.jpg

goldentwin13.jpg.27f13b6d64761ce87a87fdc50b964948.jpg

goldentwin14.jpg.90756eba10297b4cff51af0704458f5b.jpg

goldentwin15.jpg.76f19dccea79d5862b8f02ba9294e0bc.jpg

goldentwin16.jpg.e232842a005461b0d6a905dc61203529.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασο στην αρχη ειπα να βαλω μονο αυτο το σχεδιο, αλλα τωρα βλεπω οτι κατι λειπει. θα δουμε στην πορια.

εκοψα στην κορδελα στο περιπου το μισο σωμα, ανοιξα τις τρυπες για τα controls και ξετρυπησα απο τους μαγνητες στο control cavity. το control cavity στην πισω πλευρα του σωματος ανοιχτηκε με ρουτερ με ελευθερο χερι  8) και πολυ τρομο. τελος για σημερα, κολλησα και το αλλο μισο του σωματος.

goldentwin17.jpg.6354b0984b43f12c32c4345f3fe454a4.jpg

goldentwin18.jpg.b6670718fb85ba9b2e9829a75c613afc.jpg

goldentwin19.jpg.07717fdebca659732cc6341dfe1cc3f7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασο στην αρχη ειπα να βαλω μονο αυτο το σχεδιο, αλλα τωρα βλεπω οτι κατι λειπει. θα δουμε στην πορια.

εκοψα στην κορδελα στο περιπου το μισο σωμα, ανοιξα τις τρυπες για τα controls και ξετρυπησα απο τους μαγνητες στο control cavity. το control cavity στην πισω πλευρα του σωματος ανοιχτηκε με ρουτερ με ελευθερο χερι  8) και πολυ τρομο. τελος για σημερα, κολλησα και το αλλο μισο του σωματος.

Πολύ δουλειά  έπεσε τελευταία ;D

Και γω παλιότερα πριν ανακαλύψω την πολυτέλεια των κοπτικών με ρουλεμάν έτσι τα έκοβα ;D

Πραγματικός τρόμος το ξεσάλωτο κοπτικό!

Ηλία το ξύλο αυτό είναι padauk? γιατι εγώ για bubinga το κόβω..

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παντουκ ειναι. εχω και μπουμπινγκα, δεν ειναι τοσο κοκκινο και εχει αλλα νερα. βασικα την μπουμπινγκα την προοριζω για μπασακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παντουκ ειναι. εχω και μπουμπινγκα, δεν ειναι τοσο κοκκινο και εχει αλλα νερα. βασικα την μπουμπινγκα την προοριζω για μπασακι.

Που το βρήκες βρε θηρίο?  εχω ενα μικρο κομματι το πήρα για φιλέτα και όταν τόκοψα γέμισε ο τόπος μια κόκκινη σκόνη σαν κανέλα , δεν μπορούσες να πάρεις ανάσα!

Πάντως αν κοιτάξεις στο σαιτ wood database η μπουμπίγκα είναι πιό σκληρη και πιο βαριά απο το παντουκ ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντουκ ειχα παρει αρκετο, μαδερι 7,5 cm παχος * 0,40 * 1,20 . παντουκ εχω ενα φαρδυ κομματι 1 μ * 0,50 αλλα 2 ποντους παχος περιπου. παντος ολα αυτα ειναι ΠΟΛΥ σκληρα ξυλα. το μαονι μοιαζει με βουτυρο μπροστα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου