Προς το περιεχόμενο

Έμμονο Γκρίζο - Ίσως Ποτέ


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή το κομμάτι,το οποίο παρεμπιπτόντως μου άρεσε πολύ,θέλω να πω τα εξής για τη μπάντα σας.Λατρεύω απίστευτα τον grunge 90's era ήχο και δεν φανταζόμουν ότι θα ακούσω ποτέ ελληνική μπάντα αφενός επηρεασμένη τόσο από αυτόν κι αφετέρου να τον αποδίδει ΤΟΣΟ εκπληκτικά σε συνδυασμό με τα προσωπικά της στοιχεία πάντα.Μέχρις ώρας αναφέρομαι στη μουσική.Ο ελληνικός στίχος είναι controversial θέμα όπως όλοι ξέρουμε.Το πιο σύνηθες είναι να μην κολλάει/πείθει  .Στην περίπτωσή σας όμως,όχι μόνο με πείθει αλλά και δεν θα μπορούσα να φανταστώ τα κομμάτια σας διαφορετικά,με αποτέλεσμα να αποτελείτε τη μία από τις ελάχιστες(3-4?) ελληνικές hard μπάντες με ελληνικό στίχο που ακούω με μεγάλη μου ευχαρίστηση! (το δε "δίψα" το ακούω πολύ συχνά!). Αξίζετε τα καλύτερα ,keep it up και περιμένουμε live στην ΠΑΤΡΑ παρακαλώ ;)

 

ps: Να προσθέσω επίσης ότι οι παραγωγές σας είναι για σεμινάριο.Αυτά..

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κομματάρα!

 

Πολύ ωραίο κομμάτι  :)

 

Greatly appreciated!! :)

 

Με αφορμή το κομμάτι,το οποίο παρεμπιπτόντως μου άρεσε πολύ,θέλω να πω τα εξής για τη μπάντα σας.Λατρεύω απίστευτα τον grunge 90's era ήχο και δεν φανταζόμουν ότι θα ακούσω ποτέ ελληνική μπάντα αφενός επηρεασμένη τόσο από αυτόν κι αφετέρου να τον αποδίδει ΤΟΣΟ εκπληκτικά σε συνδυασμό με τα προσωπικά της στοιχεία πάντα.Μέχρις ώρας αναφέρομαι στη μουσική.Ο ελληνικός στίχος είναι controversial θέμα όπως όλοι ξέρουμε.Το πιο σύνηθες είναι να μην κολλάει/πείθει  .Στην περίπτωσή σας όμως,όχι μόνο με πείθει αλλά και δεν θα μπορούσα να φανταστώ τα κομμάτια σας διαφορετικά,με αποτέλεσμα να αποτελείτε τη μία από τις ελάχιστες(3-4?) ελληνικές hard μπάντες με ελληνικό στίχο που ακούω με μεγάλη μου ευχαρίστηση! (το δε "δίψα" το ακούω πολύ συχνά!). Αξίζετε τα καλύτερα ,keep it up και περιμένουμε live στην ΠΑΤΡΑ παρακαλώ ;)

 

ps: Να προσθέσω επίσης ότι οι παραγωγές σας είναι για σεμινάριο.Αυτά..

 

Vasmar με κάνεις και ντρέπομαι βρε! Η προσπάθειά μας (ηχητικά) ήταν ακριβώς να κάνουμε έναν φόρο τιμής στις grunge επιρροές μας χωρίς να είναι αυτό "κατασκευασμένο" και χωρίς να χάσουμε τον χαρακτήρα μας και χαίρομαι που το "είδες" αυτό.  Όσο για τον στίχο φαντάζομαι ότι ο Μπάμπης θα χαρεί να διαβάσει τα λεγόμενά σου.

Η "παραγωγή" κατά τη γνώμη μου (γενικά μιλάω) δεν είναι τίποτε άλλο παρά αδυσώπητο  ;D κυνήγι καλών takes στα τύμπανα με groove και ήχο που προέρχεται πρωταρχικά από τον παίκτη και το σετ του. Τα "υπόλοιπα" έρχονται σχεδόν μόνα τους.

Σε ευχαριστώ θερμά για τα σχόλιά σου και ελπίζω να έρθουμε στην Πάτρα (την συζητούσαμε χθες το πρωί!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xάρη όταν εννοείς dead, εννοείς το ηχόχρωμά τους...?

Αυτό και μόνο (αν και ενδεχομένως θα ήθελαν και ένα τσιμπηματάκι προς τα πάνω στη μείξη).

Καθαρά προσωπικό γούστο όμως, επειδή εγώ προτιμώ τα τομ με πολύ ανοιχτό ήχο και διάρκεια.

 

Αλλά μην πολυσκοτίζεσαι, γιατί συνολικά η παραγωγή είναι εξαιρετική και το κομμάτι επίσης (το έχω ακούσει ήδη 5-6 φορές, και συνεχίζω!).

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι μια φορα που ο harry και ο ντραμμερ ειχαν ελθει στο στουντιακι μου να ακουσουν ενα σετ που πουλαγα.Μου εκανε εντυπωση πως τον ''ετρεχε'' ο harry τον ντραμμερ ...ακου το και ετσι ,ελα απο εδω να ακουσεις ,κουρδισε το αλλοιως κλπ.Και αυτο απο οτι φαινεται απεδωσε καρπους (αλλα και ο ντραμερ ειναι πολυ καλος παιχτης ..ετσι !)

Ο haryy την εχει την ''τρελλα'' αλλοιως δεν θα εβγαινε τετοια δουλεια !! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό και μόνο (αν και ενδεχομένως θα ήθελαν και ένα τσιμπηματάκι προς τα πάνω στη μείξη).

Καθαρά προσωπικό γούστο όμως, επειδή εγώ προτιμώ τα τομ με πολύ ανοιχτό ήχο και διάρκεια.

 

Αλλά μην πολυσκοτίζεσαι, γιατί συνολικά η παραγωγή είναι εξαιρετική και το κομμάτι επίσης (το έχω ακούσει ήδη 5-6 φορές, και συνεχίζω!).

 

 

Οκ, αντιληπτό. Χαρά στο κουράγιο σου Χάρη μου που το άκουσες τόσες φορές ;D. Αστειεύομαι βεβαίως, τιμή μας. ;)

 

 

Θυμαμαι μια φορα που ο harry και ο ντραμμερ ειχαν ελθει στο στουντιακι μου να ακουσουν ενα σετ που πουλαγα.Μου εκανε εντυπωση πως τον ''ετρεχε'' ο harry τον ντραμμερ ...ακου το και ετσι ,ελα απο εδω να ακουσεις ,κουρδισε το αλλοιως κλπ.Και αυτο απο οτι φαινεται απεδωσε καρπους (αλλα και ο ντραμερ ειναι πολυ καλος παιχτης ..ετσι !)

Ο haryy την εχει την ''τρελλα'' αλλοιως δεν θα εβγαινε τετοια δουλεια !! ;D

 

Μας κάρφωσες κανονικά! Την έδωσες την grandstar τελικά? Ωραίο σετ και ήταν υποψήφιο αλλά έκατσε κάτι άλλο περισσότερο μέσα στα γούστα μας οπότε.. Καλά τύμπανα όμως. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σας καρφωσα ;γιατι ψεματτα λεω ;  ;D Αυτο ειναι στα υπερ σου  ;D

Τα GRANDSTAR τα εχω ακομα και απότι φαινεται θα τα εχω για πολυ καιρο ακομα !!

Δυσκολα θα παρω τα λεφτα που θελω αλλα και να τα σκοτωσω ΟΧΙ δεν το κανω .Εξ'αλλου τωρα μπορει να υπογραψω με μια μπαντα για μια τουρνε στην Ευρωπη (καλοκαιρι μαλλον ) και θα τα παρω μαζι μου (θηκες υπαρχουν τις θυμασαι νομιζω ) ετσι για να παρουν τον αερα τους !!

Μακαρι να γινει η φαση και τι στον κοσμο. 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μουσικά και στιχουργικά το κομμάτι είναι πολύ καλό. Δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερη επιλογή για support στους RHCP. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοιάζει πανέμορφο ,αλλά έχω μια ένσταση καθαρά υποκειμενική ,δεν μου αρέσει η χροιά της φωνής ,χωρίς αυτό να αποτελεί μομφή προς τη δουλειά σας .

Επίσης και ο ελληνικός στίχος μου δημιουργεί πρόβλημα ,ασχέτως ποιότητας που δεν τη πρόσεξα .

Κάτι σαν κίτρινα ποδήλατα μου έφερε το πράμα -στο καλύτερο βέβαια- αλλά για υτό προσωπικά μου φταίνε τα ελληνικά και η χροιά της φωνής

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μουσικά και στιχουργικά το κομμάτι είναι πολύ καλό. Δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερη επιλογή για support στους RHCP. ;)

 

Thank you Νέστωρ. Όνειρο θα ήταν να γίνει και το θέλουμε πολύ, αλλά είναι πολύ δύσκολο. Μακάρι!

 

Μοιάζει πανέμορφο ,αλλά έχω μια ένσταση καθαρά υποκειμενική ,δεν μου αρέσει η χροιά της φωνής ,χωρίς αυτό να αποτελεί μομφή προς τη δουλειά σας .

Επίσης και ο ελληνικός στίχος μου δημιουργεί πρόβλημα ,ασχέτως ποιότητας που δεν τη πρόσεξα .

Κάτι σαν κίτρινα ποδήλατα μου έφερε το πράμα -στο καλύτερο βέβαια- αλλά για υτό προσωπικά μου φταίνε τα ελληνικά και η χροιά της φωνής

 

Ευχαριστώ που μπαίνεις στον κόπο και αναφέρεις και τα πράγματα που δεν σου αρέσουν.  Καταλαβαίνω πολύ καλά τι σε ενοχλεί και το σέβομαι αλλά με τα ελληνικά ο Μπάμπης εκφράζεται πολύ πιο άνετα επειδή χρησιμοποιεί ποιητικό τρόπο γραφής. Τουλάχιστον οι διασκευές μας στα live είναι συνήθως αγγλόφωνες, οπότε αν τυχόν μας δεις ποτέ, ίσως σου κάνουμε λίγο παραπάνω "κλικ" σε αυτόν τον τομέα. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο haryy

 

Μου άρεσε πολύ τόσο το κομμάτι όσο και η παραγωγή του - super ο ήχος του μπάσου  8)

 

Καλή επιτυχία με τους RHCP

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου