Προς το περιεχόμενο

Ρυθμησεις ενισχυτη για....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα και Χρονια πολλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Μηπως ξερετε τι εφε και τι ρυθμησεις χρειαζονται το Unforgiven των MEtallica και το FAde to black και το Seek n destroy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File μου αυτα που μου εδωσες τα ξερω και εγω αλλα σε καποια τραγουδια οπως το Unforgiven δεν ακουγετε περιπου το ιδιο μην σου πω οτι ακουγεται τελειως διαφορετικο για αυτο ρωταω μηπως θελει κανενα εφε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File μου αυτα που μου εδωσες τα ξερω και εγω αλλα σε καποια τραγουδια οπως το Unforgiven δεν ακουγετε περιπου το ιδιο μην σου πω οτι ακουγεται τελειως διαφορετικο για αυτο ρωταω μηπως θελει κανενα εφε

Χμ, δε ξέρω τότε  :(
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσομειωση ήχου Metallica, θα βρεις αν το googlαρεις.

Εχει για ολα τα βαλαντια, με το αναλογο ποσοστο επιτυχιας βεβαια.

 

Εκτος ομως απο τα εφε, τους EMG και τους ενισχυτες, θα βοηθουσε και το δεξι χερι του Hetfield ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ρυθμησεις χρειαζονται το Unforgiven των MEtallica και το FAde to black και το Seek n destroy

Τι ενισχυτή έχεις ρε αδελφέ? Γιατί αν προσπαθείς με κάναν 15αρι τρανζίστορ να βγάλεις ήχο Metallica που ηχογραφούν 10-15 κανάλια για κάθε κιθάρα τότε μάλλον δεν θα τα καταφέρεις με την καμία...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος ομως απο τα εφε, τους EMG και τους ενισχυτες, θα βοηθουσε και το δεξι χερι του Hetfield ;D

 

Ε και κανας Bobby Rock δεν θα εβλαπτε.... ;D

 

Ζωγραφε ο ηχος που ακους οφειλεται σε πολυ μεγαλο βαθμο σε στουντιακους κομπρεσσορες,προενισχυτες και μικροφωνα και φυσικα σε τρομερη παραγωγη και ΜΙΞΗ...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος ομως απο τα εφε, τους EMG και τους ενισχυτες, θα βοηθουσε και το δεξι χερι του Hetfield ;D

 

+(12*4)/0.5

 

Οπότε κοπάνα και τις χορδές λίγο!!  8)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φαντάζομαι ότι εκτός από τα γραφικά περί χεριών και παραγωγών σε επίπεδο εξοπλισμού θα χρειαστείς έναν Mesa Boogie MarkII ή κάτι παρόμοιο με το eq σε θέση "V" για τα βρώμικα κι έναν καλό τρανζιστοράτο (Οι Metallica χρησιμοποιούσαν έναν Roland) για τα καθαρά. Από πολυεφέ τα ADA ήταν κλασικά και πολυχρησιμοποιημένα ειδικά στο "Ride The Lighting". Oi ΕΜG και οι κιθάρες με 24,75 scale επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου