Προς το περιεχόμενο

bad horsie II-morley τροποποιηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το bad horsie II και ενω ειμαι ευχαριστημενος μαζι του ,εχω ενα θεματακι που θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν μπορω να παρεμβω .θα ηθελα να μπορει να μενει στη θεση που το αφηνω και να μην επιστρεφει στη θεση switch off μονο του ,οπως το cry baby για παραδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ενα μεγαλο ελατηριο που θυμιζει ελατηριο απο... μανταλακι απο κατω.

Αν ξεφορτωθεις αυτο λογικα δεν θα επιστρεφει πισω.

Βεβαια μπορει μετα να "πεφτει" μπροστα,οποτε θα πρεπει πιθανοτατα να προσθεσεις ροδελες στις 2 βιδες του αξονα του ωστε να ειναι πιο σφιχτη η κινηση.

Πειραματισου,δεν ειναι τιποτα μη αναστρεψιμο εξαλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκεφτηκα κι εγω το θεμα με το μανταλακι απο κατω .αν το βγαλω ομως μετα πως θα το ξαναβαλω που δε θα λυγιζει με τπτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκεφτηκα κι εγω το θεμα με το μανταλακι απο κατω .αν το βγαλω ομως μετα πως θα το ξαναβαλω που δε θα λυγιζει με τπτ?

 

Πως αλλιως να μεινει το πενταλ στη θεση που θελεις?

Δεν βλεπω καποιον αλλο τροπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το δοκιμασω .οταν λες ροδελες εννοεις αυτα τα δισκακια με την τρυπα στην μεση (προφανως ) .να τα βαλω κατω απο το γραναζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το δοκιμασω .οταν λες ροδελες εννοεις αυτα τα δισκακια με την τρυπα στην μεση (προφανως ) .να τα βαλω κατω απο το γραναζι?

 

Ποιο γραναζι?

Οχι,απλα υποπτευομαι οτι χωρις ελατηριο το πενταλ θα πεφτει εμπρος.

Οποτε τα μονα σημεια στηριξης του θα ειναι οι 2 πλαινες βιδες του αξονα κινησης του ουσιαστικα.

Πιθανον αυτες οι βιδες να πρεπει να σφιξουν παραπανω,ή να προστεθει αναμεσα σε αυτες και το σταθερο σημειο κατι (ροδελα πχ) ωστε να μπορεσουν να σφιξουν και να συγκρατουν το πενταλ στη θεση που το αφηνεις.

Ολα αυτα βεβαια μονο εαν συμβαινει αυτο που ειπαμε,δηλαδη να πεφτει μπροστα χωρις το ελασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον το εβγαλα ,δεν εβαλα ροδελες και δειχνει οκε .τωρα ελπιζω να μην υπαρξουν φθορες λογω τριβης .το πεταλι ειχε ηδη δυο ροδελες ,ελαστικες μαλλον ,οποτε δε χρειαστηκαν αλλες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου