Προς το περιεχόμενο

Amateur Video Alert - "The Making of 'Wound' (SpyrosCh)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φόρουμ (η καλημέρα, εξαρτάται)!

 

Παραθέτω ένα making of videoclip με σκοπό να καταδειχθεί η απαράδεκτη προσέγγιση που λαμβάνει χώρα κατά τη διάρκεια των ηχογραφήσεων εδώ.. :).

Η ποιότητα δυστυχώς είναι ιδιαίτερα χαμηλή (ειδικά του ήχου της κάμερας - μια ψηφιακή lumix - go figure :( ), ενώ το όλο project χτίστηκε στην trial έκδοση του Adobe Premiere 5 και βασίστηκε στην παντελή έλλειψη know-how όσον αφορά τις διαδικασίες και το πρόγραμμα αυτό καθ'εαυτό..Be gentle!

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων αν ασχοληθείτε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ που το είδα σε Χάη Ντεφινίsho είχε άσεμνες χειρονομήες.

 

Α, είχε και το +/-.

 

Inception? Αφτό ήνε? ??? ???

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σπύρο ήταν σούπερ και σου πάει και το σκηνοθετικό, έχεις άποψη  8)

 

Για τις μουσικές σου δεν το συζητώ, έχεις γράψει μερικά από τα καλύτερα πράγματα που έχω ακούσει στο Noiz. Και πιστεύω ακράδαντα ότι στο μέλλον θα συνεχίσεις να μας εκπλήσσεις- πάντα θετικά. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ευχάριστο να βλέπεις φίλους επί τω έργω :)

Και πολύ ωραία δουλειά στη μαρμάρινη σκάλα ;D ;D

 

Α, είχε και το +/-.

 

και boomie είδα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτιμώ πάντα τις μουσικές σου ,εκτίμησα και τη ντοκυμαντερίστικη αποτύπωση στο φακό του πως γράφτηκε το τραγούδι  ;)

 

Χωρίς να είμαι γνώστης περί των φωτογραφικών μηχανών και των βιντεοκαμερών ,αλλά επειδή τυχαίνει να έχω έναν κολλητό βαρεμμένο με το αντικείμενο που συνήθως με ακολουθεί στα βουνά και πλην κάτι τερατομηχανών έχει και 2-3 Λούμιξ ,θα έλεγα πως αυτά τα μικρά διαολάκια -οι λούμιξ-κάνουν εκπληκτικές αποτυπώσεις εικόνας βίντεο ,ακόμα και σε συνθήκες απόλυτου λευκού .

Τα χριστούγεννα είχαμε δέσει μία πάνω στο καπώ του αυτοκινήτου και έγραψε απίστευτα στους -20 σε συνθήκες χιονοθύελλας και απόλυτου λευκού τοπίου γύρω ,οπότε μην την υποτιμάς ...........αν και δεν ξέρω πιο μοντέλο έχεις ,εγώ βλέπω όμοργο αποτέλεσμα  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) Ευχαριστώ!

 

Samy, η lumix που έχω είναι μια compact digital - εννοείται πως δεν λέω ότι οι lumix είναι χαμηλής ποιότητας, αλλοίμονο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έχω πει ρε Σπύρο ότι είναι σπαστικό να είσαι τόσο καλός μουσικός και συνθέτης; Κάνεις τον υπόλοιπο κόσμο να αισθάνεται άχρηστος ρε φίλε (εμένα πάντως σίγουρα)... τι να πω, ντροπή και αίσχος! :P

 

Υ.Γ. Πολύ όμορφο το βιντεάκι, όντως θα έβγαινε καλύτερο με μια καλύτερη κάμερα αλλά και τώρα περνάει άνετα η ατμόσφαιρα του making of. Keep up the good work. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια πραγματα!

Δεν με πείραξε καθόλου το ελαφρό lo-fi της κάμερας.

Κανενα νομιζω.Η ουσια ειναι οτι το αποτελεσμα ειναι ωραιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου