Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση και γνώμες για small sets.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΛΟΙΠΟΝ, ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΕΤ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΑΖΕΨΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕΤ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ, ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΕΤ Η ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.

 

1 ) Gretsch Catalina Club Jazz                    525e no hardware          Mahogany

2 ) Yamaha Manu Katche Junior Set             888e + hardware            mahogany

3 ) Tama SilverStar Jazz.                          $729.99 + hardware         birch

4 ) Sonor bop                                         $399.00 no hardware        basswood

5 ) Mapex Horizon HZB Big City Kit              $549.99 no hardware        birch & poplar

6 ) Tama IM58H4 Jazz Black                        577e + hardware            Poplar

7 ) Sonor Safari                                       $339.00 no hardware        basswood

8 ) Yamaha StageCustomBebop Shell Kit       $500 no hardware,snare    birch

EYXAΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε μου...

λοιπον εχω το manu cache...οταν το αγορασα μεσω νοιζ δεν το ειχα παιξει κ λογο yamaha

 

δεν ειχα μεγαλες προσδοκιες...λοιπον ειμαι υπερευχαριστημενος και το προτεινω ανεπιφυλακτα

 

κουρδιζει σε ολο το φασμα πολυ καλα και λογο μαονιου τα μπασα του για το μεγεθος τους ειναι απιστευτο

 

 

 

καλο θα ηταν να δεις και τα φθηνοτερα βεβαια.... δεν εχω παιξει αλλο μικρο σετ για να συγκρινω

εκτος απο μια ludwig που δεν συγκρινεται...

 

ελπιζω να βοηθαω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ όλο που δεν έχω δοκιμάσει κάποιο απο τα παραπάνω, απο την εμπειρία μου με τα διάφορα οικονομικά σετ, θα σε συμβούλευα να αποφύγεις τα basswood και poplar (τα φτηνότερα απο όσα παραθέτεις). Απο κεί και πέρα, δες τί μπορείς να δοκιμάσεις και τί σε συμφέρει πιο πολύ, οι διαφορές είναι μικρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σε συμβούλευα να αποφύγεις τα basswood και poplar

 

+1. Έχω παίξει με την Catalina. Παρ' ότι έχω Yamaha YD (εδώ και 10 χρόνια - πρώτη αγάπη και παντοτινή) , όσες φορές στο ωδείο μού δίνεται η ευκαιρία να παίξω δεν την αφήνω. Άσε που μερικές φορές προδίδω την αγάπη μου για τα Yamaha σε ... κερατάδικο βαθμό.  ;D

 

Πολύ ωραίο σετ με ευρύ φάσμα κουρδίσματος και ήχων αναλογικά με το μεγεθός της.

Τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηλθες φιλε μια γνωμη ακομη:δοκιμασε τα Gabriel (μπες στο site :gabrieldrums.gr)

Εχω παιξει πριν απο καιρο την GAT MWR (20,10,12,14,και 14X5,5 snare ) Και εμεινα πολυ ευχαριστημενος(480 ευρω χωρις σιδερα) ,επισης εχει αυτην την εποχη και ενα σετ GAT SBM

18,12,14&14x5,5 snare( 620 ευρω χωρις σιδερα)Τα ντραμς του Γαβριλου ειναι απο τα καλυτερα (ειδικα αυτα που φτιαχνει μονος του ) Δοκιμασε τα οπως και οτι αλλο μπορεις .

Δεν σου λεω για μεταχειρισμενο γιατι δεν το ζητας .Ειδαλλως υπαρχουν και οι ΑΓΓΕΛΙΕΣ του NOIZ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για catalina. Και βγαζει κι ενα 13χ7 ταμπουρο catalina, που για τα λεφτα του ειναι αριστουργημα.

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου