Προς το περιεχόμενο

Burning Sticks "Fragments"


wyndorf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Μας ειχε που μας ειχε...Θα μας παρει για μουρλους δω χαμω... ;D ;D ;D ;D

 

;D ;D Η γνώμη μου πάντως παραμένει όπως προανέφερα.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παρα πολυ που δωσατε χρονο να ακουσετε το κομματι... μερικα σχολια οσο αναφορα της κιθαρες ειναι οτι τιποτα δεν μπηκε μετα, γενικα ειμαστε λιγο κατα στο να βαζουμε πραγματα μετα...για copy paste ειναι αδυνατον αφου ειναι γραμμενο με Studer.

λαβετε υποψην οτι ειναι παιγμενο live και μονο φωνες και solos ειναι overdub κανενα edit, ουτε ψαλιδι στο tape(για τους πιο παλιους).

 

Τελος θελω να πω οτι η κοπελα ειναι lead singer ετσι και αλλιως , εγω μπηκα τσοντα επειδη το ηθελε οι universal , να ειναι duet(τι να πεις).....

 

Ευχαριστω και παλι......οτι αποριες μπορει να εχετε θα χαρω να απαντησω......

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Μας ειχε που μας ειχε...Θα μας παρει για μουρλους δω χαμω... ;D ;D ;D ;D

 

 

χαχαχαχα.....καμμια σχεση.....ο καθενας με την γνωμη του....παντως οφειλω να πω οτι το production ειναι δικο μας οποτε τα rockfield δεν ειναι ο ενοχος ;)

 

Σιγουρα αξιζε και ολοι η κατασταση ηταν μαγικη ειδικα για κατι αρρωστακια σαν και εμας, ειμαστε ερωτευμενοι με τους παραδοσιακους τροπους ηχογραφησης και εκει το κρατανε ετσι. Φυσικα οσο εγραφε το studer εγραφε και το pro tools για ασφαλεια, οποτε επαιξε και ενα συγκριτικο αναμεσα στα δυο ετσι για την κοντρα ;)

 

Τα studio ειναι residential οποτε μειναμε εκει για 5 μερες με 24ωρο lock out το studio , υπηρχε χρονος δεν πληρωναμε με την ωρα ;). καναμε 4 κομματια και το label διαλεξε αυτο για single, κριμα γιατι ενα αλλο εχει ενα απιστευτο recording στα τυμπανα και μια ενδιαφερον ιστορια οσο αναφορα Ελληνες ηχοληπτες vs Αγγλους ηχοληπτες(σημειωσατε 2)

 

Αμα υπαρχει ενδιαφερον ανεβαζω και photo απο το set up , και σας λεω και την ιστορια..

 

και παλι ευχαριστω για την ακροαση.

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα studio ειναι residential οποτε μειναμε εκει για 5 μερες με 24ωρο lock out το studio , υπηρχε χρονος δεν πληρωναμε με την ωρα ;). καναμε 4 κομματια και το label διαλεξε αυτο για single, κριμα γιατι ενα αλλο εχει ενα απιστευτο recording στα τυμπανα και μια ενδιαφερον ιστορια οσο αναφορα Ελληνες ηχοληπτες vs Αγγλους ηχοληπτες(σημειωσατε 2)

 

Αμα υπαρχει ενδιαφερον ανεβαζω και photo απο το set up , και σας λεω και την ιστορια..

 

Στ' ωραιοι! ;)

 

Υπαρχει ενδιαφερον απο πολλους πιστευω για τετοιες φασεις.Την εχουμε την αρρωστια μας λιγο-πολυ.. ;D

 

Προτεινω να ανοιξεις ενα θεμα ξεχωριστο και να κανεις μια παρουσιαση αυτης της εμπειριας με ο,τι υλικο εχεις! ;)

 

Μονο..μη βαλεις καμια 10ρια φωτογραφιες με το Studer κι εχουμε παλι τα ιδια... :P ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πολλη σκεψη ειδικα μετα απο την τελευταια μου εμπειρια εδω στο noiz Επισης σημαντικο ειναι οτι το κομματι ηχογραφηθηκε στα Rockfield Studios στην Ουαλια , μερος θρυλικο και απιστευτο αρκει κανεισ να δει τους καλλιτεχνες που το εχουν προτιμισει.

Croeso y Cymru. ;D

H Wye Valley (όπως και το Breacon Beacons) είναι απίστευτα όμορφη.

Ειδικά τέτοια εποχή.

 

Το τραγούδι μου άρεσε.

Πιο πολύ μου άρεσαν οι γυναικείες φωνές αλλά όντως η διφωνία έδινε όγκο.

Είχε πιο πλούσια παραγωγή από αυτή που του πρέπει (πάντα κατ' εμέ)

Με έκανε να ψάξω για το συγκρότημα (ναι δεν πολυπαρακολουθώ τις συγκεκριμένες εκπομπές).

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγωγή, οι φωνές, η κιθάρα και η συνολική ατμόσφαιρα μου άρεσαν. Έχουν αυτό το αεράτο, Waterboys (και Tindersticks και Thin White Rope, θα πρόσθετα) ύφος που επισήμανε κι ο Σταύρος, και που είναι από τα αγαπημένα μου.

 

Θα προτιμούσα λίγο πιο πάνω τη γυναικεία φωνή στη μείξη, και λιγότερο έντονη την παρουσία/ατάκα του ταμπούρου.

Συνθετικά νομίζω κι εγώ ότι χρειαζόταν λίγο καλύτερη εξέλιξη και κάτι περισσότερο από την απλή επανάληψη της μελωδίας.

Γενικά πάντως δηλώνω φαν! 

 

Croeso y Cymru. ;D

Πως φαίνεται ο άνθρωπος που έχει εντρυφήσει στην κέλτικη κουλτούρα... ;)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έκανε να ψάξω για το συγκρότημα (ναι δεν πολυπαρακολουθώ τις συγκεκριμένες εκπομπές).

 

Ουτε εμεις μεχρι που ετυχε να ειμαστε μεσα  ;D ....να σαι καλα που πηρες χρονο να ακουσεις.....οπως ειπα και πιο πριν , θα το κανω Topic, την ολη εμπειρια με photos , set up και τα λοιπα, ηρεμα αυτη την φορα  ;D

 

Η παραγωγή, οι φωνές, η κιθάρα και η συνολική ατμόσφαιρα μου άρεσαν. Έχουν αυτό το αεράτο, Waterboys (και Tindersticks και Thin White Rope, θα πρόσθετα) ύφος που επισήμανε κι ο Σταύρος, και που είναι από τα αγαπημένα μου.

 

αγαπαμε τετοια πραγματα.... :)

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εμεις μεχρι που ετυχε να ειμαστε μεσα  ;D ....να σαι καλα που πηρες χρονο να ακουσεις.....οπως ειπα και πιο πριν , θα το κανω Topic, την ολη εμπειρια με photos , set up και τα λοιπα, ηρεμα αυτη την φορα  ;D

 

αγαπαμε τετοια πραγματα.... :)

 

Προσωπικα μου θυμιζει Walkabouts..  8) πολυ καλη προσπαθεια φιλε πραγματικα! Θα συμφωνησω με Χαρη οτι ισως χρειαζεται μια παραπανω εξελιξη συνθετικα.. για μενα και μια προσθηκη hammond σαν "χαλι" στο ρεφρεν.. να δωσει λιγο παραπανω δυναμικη ισως.. αλλα κι ετσι δε με χαλαει καθολου! στειλε καποιο link αν υπαρχει για να μαθαινω νεα της μπαντας, θελω να την ακουσω σιγουρα! Ακου κι αυτο το κομματι αν θες για το hammond που σου λεω..

 

 

 

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα και μια προσθηκη hammond σαν "χαλι" στο ρεφρεν..

 

μα εχει hammond στο ρεφραιν......Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια, αλλα και για τον χρονο που πηρες για να ακουσεις...νεα της μπαντα στο www.theburningsticks.com αλλα και στο φατσομπουκι.... να σαι καλα!!!!!!!!!!

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου