Προς το περιεχόμενο

ποιός είναι ο αγαπημένος σας ήρωας cartoon?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:D

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΑΣ CARTOON ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΗΡΩΑΣ

 

Όντας όλοι στο χώρο της μουσικής και γενικότερα της τέχνης, πιστεύω οτι είμαστε άτομα με έντονο το αίσθημα του χιούμορ και του χαβαλέ, θεωρώ λοιπόν οτι καλό θα ήταν να συζητήσουμε για τα αγαπημένα μας Cartoon. :!:

 

:P Αντίθετος απο τους ήρωες που πλασάρει η WALT DISNEY της συντηριτικότητας και του ανύπαρκτου πολλές φορες χιούμορ, ειμαί FAN της παρέας του BUS BUNNY καθώς επίσης και του καταπληκτικού PINK PANTHER (με την υπέροχη μουσική), και τώρα τελευταία του ΜΟΜΠ του Σφουγγαράκι.!

 

Βέβαια αυτό που με ανησυχεί είναι οτι τα σημερινά παιδιά μεγαλώνουν με καρτοον πολύ πιο βίαια, με ελάχιστο χιούμορ και κενό απο σενάριο ή πρωτοτυπία.

 

Εγώ είχα τη χαρά να μεγαλώσω με σειρές όπως τα Looney Tunes, Mappet Show(αυτη η σειρά και μόνο θέλει δικό της φορουμ) Στρουμφάκια, κ.α.

 

Δεν ήμουν απο μικρός μέσα στη βία αλλα στην αθωότητα και στην τέχνη του καρτοον και του χιούμορ.

 

Αυτά.

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Akoma kai simera parakoloutho meta manias kinoumena sxedia kathe eidous..kirios ta proina sabbatou-kiriakis :0)

 

Agapimena einai polla..stroumfakia, disney genikos me idiaiteri latreia sto skroutzako...mikroi kirioi kai mikres kiries..thundercats ki alla pollaaaa...

 

tora iroas os iroas..latreuo to spiderman giati theoro arketa sexy ton tropo me ton opoio anarixatai kai anoigei ta podia tou :oops: kai to Zorro giati mou fernei kati se latino erasti :wink:

 

Kai aporo..giati otan megalonoume stamatame na blepoume cartoons?Emena me diaskedazoun polu kai einai enas analafros kai euxaristos tropos na skotono tin ora mou 8)

ather Lookin' at me..

Tell me wot do u c... Have I CroSSed The Line ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MGM- Pink Panther: Pink Panther , Inspector , Aardvark

 

Charles M. Schulz - Snoopy: Linus ,Charlie Brown , Woodstock

 

Warner - Looney Tunes: Coyote , Sylvester , Daffy Duck

 

Hanna - Barbera : Scooby Doo

 

Disney : Donald Duck , Scrooge Mc Duck

 

Universal - Walter Lantz : Woody Woodpecker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι αλήθεια οτι είχα ταυτιστεί μικρός με τον LION - O , Ξέρετε , έπαιζα με το ξίφος και επικαλόμουν το μάτι της thantera. Και εμένα μου αρέσουν οι thundercats και μου αρέσει και η μουσικούλα στην αρχή , που ακουγόταν προς το τέλος και η ηλεκτρική να drivarei (μια φρασούλα)

 

Νομίζω οτι ήταν άπ τα καλύτερα θέματα . Και φυσικά μην ξεχνάμε τα thunderbirds 2086. το tb1 . Foberes istories . Σε αυτό μου άρεσε πως άρχιζε , που έδειχνε τα κομμάτια με γραφήματα απο το διαστημόπλοιο. Καλόοοο.

 

8) 8) 8)

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το θέμα επιζητά παλιά cartoons θα έλεγα εγώ ... τρελαίνομαι για Powerpuff Girls, YuGiOh και Pokemon.

Και τα 3 έχουν την κατάλληλη δόση τρέλας και ειδικά το 1ο δέίχνει την βία με τόσο χιούμορ ... που ξεφεύγει απο την έννοια της Βίας.

 

 

Φαντασία Στην Εξουσία ....

γιουυυυυυυυυυυυυυυύρια λεεεεεεεεεεεεεεέμεεεεεεεεεεεεεεεε ....

αντασία στην εξουσία ... γιούυυυυυυρια λέμεεεεεεεεεε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου