Προς το περιεχόμενο

Fly away


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με φαγανε τα αγχητα... ;D και παρατεμπελιασα μουσικα....

 

οποτε ειπα να φτιαξω ενα κομματακι με τιτλο που μαλλον εκφραζει οσους,λιγους, εχουν πλεον σωας τας φρενας εις τη χωρα μας.... ;D

fly_away.mp3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω ο SuperFUNK ανεβασε κομματι που λεγεται Fly away αρα λογικα θα ειναι του kravitz... αλλα οχι :P ωραιο κομματακι καλοκαιρινο! Λιγο ενα εφφε της κιθαρας στη μεση περιπου με ψιλοξυνισε αλλα νομιζω πως απλα δεν ειμαι συνηθισμενος σε τετοιο ειδος... και παλι μπραβο πολυ ωραιο! (και λιγα λογια να χε δεν θα με χαλαγε!)

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το αρχικό θεματάκι είναι καταπληκτικό.

Το σόλο με το analog synth (αλά Pro 53) σπάει μούτρα.

Drums, Bass steady as Rock.

Συνολικά πολύ lounge late evening summer cocktail music.

Living the high life…. ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι μαυρόδασε ,απ το τίτλο νόμισα πως άλλαξε και έγινε οπαδός του Τσίπουρα  ;D ;D ;D

Σοβαρά ,τώρα Νίκο προσωπική άποψη καταθέτω -και ουχί διερευνητική  ;D-νομίζω στο έχω ξαναπεί κιόλας .

Έχεις αρκεστεί σε μια μανιέρα ηχητική ,σε ήχο και τρόπο εξέλιξης των κομματιών .

Δεν κατέχω ,ούτε είμαι ειδικός ,αλλά θεωρώ πως θα έπρεπε να παίξεις περισσότερο με τα εργαλεία που κατέχεις και φαντάζομαι πως ξέρεις να χειριστείς και δεν εννοώ τις κιθάρες ,ούτε την ικανότητα στην οργανοπαιξία  ;)

Απλά στη ποικιλία ήχων ,ρε αδελφέ καλοκαίρι έρχεται ,τι στο καλό ,ούζάκι ,παραλία ,βάλε κάτι διαφορετικό .

Όλο μέτρα ,παύσεις ,κοινός ήχος στα όργανα πάντα, αν ακούσει κάποιος ένα ,τα ίδια είναι και τα υπόλοιπα ,λες και βάζεις καρμπόν  ..........ξέρω έχουμε κρίση ,αλλά όχι από σένα που γυρνάς το κόσμο όλο  ;)

Φιλικά και με σεβασμό προς το πρόσωπό σου και τις γνώσεις σου  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε πολύ το τραγούδι, σε ταξιδεύει όπως σε προϊδεάζει και ο τίτλος. Πιο συγκεκριμένα, μου άρεσε η μπασογραμμή και κυρίως η χρήση των εφφέ στην κιθάρα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνολικά πολύ lounge late evening summer cocktail music.

 

Ακριβως. Θα επινα ευχαριστα το (υπαιθριο) ποτο μου με χαλι αυτο το τραγουδακι. Τα τεχνικα ειναι αδιαφορες λεπτομερειες.

 

Μου αρεσε πολυ το ride που ακουγεται (πχ στο 0:55) τι ειναι?

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε πολυ το ride που ακουγεται (πχ στο 0:55) τι ειναι?

 

Ειναι το απιστευτο Bosporus Flat Ride 22" w/rivets των BFD το χρησιμοποιω συνεχεια. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν αν δεν ήταν τόσο αργά εδώ (τουλάχιστον για το Μόναχο που είμαι τώρα), θα πήγαινα εδώ δίπλα που έχει μια Ελληνική μπυραρία για κάνα φραπόγαλα  ;D ;D ;D

 

Χαλαρά...  ;)  8)

Όμως βρε Νίκο μάλλον δεν μας τα λες καλά... Από την μια με το Deutschland, αλλά οι μουσικές σου μάλλον επιρρεασμένες από Jamaica  ;D ;D ;D

 

Αναμένω κάτι πιο... traditional Deutsche... κάτι σε Rammstein βρε παιδί μου  ;D 8)

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Aφού ξέρεις ότι ο SF Kraut ακούει. ;D

;D ;D ;D

 

Α, πρέπει να αλλάξει ακούσματα. Εδώ είδα κάτι πολύ ενδιαφέρον: Πήγαμε σε μια Βαυαρέζικη παραδοσιακή βραδιά- κοντά παντελονάκια, αμπιγιέ καπέλα, οι κοπέλες με την τοπική ενδυμασία και τις μπύρες πέντε/ πέντε στα χέρια, όπου υπήρχε και μπάντα!

 

Αφού ακούσαμε διάφορα «γιοντελελέιιιιιιν»  ;D ;D ;D στα 2/4 και είπαμε «προστ», βγήκαν δύο κοπέλες που έπαιξαν... «δισολία» με πολλές κουδούνες  :o :o ;D ;D ;D

 

Λοιπόν να αποκτήσει τέτοιες επιρροές και να τις ενσωματώσει στα κομμάτια του  ;D Παράδοση βρε... παράδοση και όχι αυτά τα ξενόφερτα «ρασταφάριαν» πράγματα  ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου