Προς το περιεχόμενο

Fly away


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν αν δεν ήταν τόσο αργά εδώ (τουλάχιστον για το Μόναχο που είμαι τώρα), θα πήγαινα εδώ δίπλα που έχει μια Ελληνική μπυραρία για κάνα φραπόγαλα  ;D ;D ;D

 

Χαλαρά...  ;)  8)

Όμως βρε Νίκο μάλλον δεν μας τα λες καλά... Από την μια με το Deutschland, αλλά οι μουσικές σου μάλλον επιρρεασμένες από Jamaica   ;D ;D ;D

 

Αναμένω κάτι πιο... traditional Deutsche... κάτι σε Rammstein βρε παιδί μου  ;D 8)

 

 

 

Ρε συ στο εχω ξαναπει...ΑΛΛΟ πραγμα η Γερμανια και αλλο το Βερολινο.... ;)

 

Οι κατοικοι του Βερολινου κανουν τους Ελληνες να φανταζουν σαν....Γιαπωνεζοι οσον αφορα την εργατικοτητα και πειθαρχια... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ το ξεκίνημα και ειδικά το αρχικό ακόρντο που αλλάζει ρυθμικό νόημα με το που μπαίνουν τα ντραμς. Εξαιρετικό γκρουβ, ωραίοι ήχοι, φοβερό μπάσο.

 

Στα σημεία που μπαίνει η σόλο κιθάρα κάνει κοιλιά. Θα προτιμούσα να παίζει ένα επαναλαμβανόμενο catchy θέμα αντί για αυτές τις (αυτοσχεδιαστικές;) φράσεις αλλά και αργότερα τα σόλο πλήκτρα μου χαλάνε το πολύ ωραίο γκρουβ από κάτω που είναι και η δύναμη του κομματιού για μένα.

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ λες να αφησω τα πληκτρα και τις κιθαρες και να γινω.....ντραμμομπασιστας? :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ λες να αφησω τα πληκτρα και τις κιθαρες και να γινω.....ντραμμομπασιστας? :)

 

Δεν ξέρω, πάντως είναι προφανές ότι έχεις μια εμμονή να βάζεις σόλα όπου μπορείς. Καταλαβαίνω ότι είσαι βαθύτατα επηρεασμένος από Μάλμστην αλλά θέλει αυτοσυγκράτηση.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε και...σολα....μελωδικες γραμμες ειναι τα περισσοτερα lead μερη...μη κοιτας που καποιες (ελαχιστες) φορες επειδη ειμαι και μαμω τους αρμονιστες..:) με παρασυρει η τρομακτικη τεχνικη μου :) και τα χωνω...:)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακιες.....θυμωσες που σε ειπα ΜΑΛΛΙΑ.....χθες ε? :):)

Ναι, πικράθηκα ανυπερθέτως...... :P

 

Trademark ήχος (και αυτό όπως έχω πει είναι πολύ μεγαλο πράμα), λίγο δυνατά το (ωραίο -for a change) ταμπούρο, λίγο busy το μπάσο για μένα, οι κιθαριστικές σου ηχητικές αναζητήσεις αλλού όμορφες και αλλού ξεκούρδιστες.

 

All in all μπορεί να σου πήρε και 2 μέρες να το φκιάξεις.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αλλού ξεκούρδιστες

 

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΕΣ/ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΕΣ θες να πεις... ;D

 

 

All in all μπορεί να σου πήρε και 2 μέρες να το φκιάξεις

 

σιγα μη μου πηρε και ενα μηνα....2-3 ωρες δουλεια ολες και ολες.. ;D

 

 

λίγο δυνατά το (ωραίο -for a change) ταμπούρο

 

δεν θα ηθελα να ημουν ο ντραμμερ σου...ΣΙΓΑ ειναι το ταμπουρο, 2-3 db χαλαρα με επαιρνε να το ανεβασω...αλλα ειπα μη σε τρομαξω... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΕΣ/ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΕΣ θες να πεις... ;D

Ανυπερθέτως.... ;D

 

σιγα μη μου πηρε και ενα μηνα....2-3 ωρες δουλεια ολες και ολες.. ;D

Ναι, προφανώς. Ευγενικός ήμουνα απλώς.

 

δεν θα ηθελα να ημουν ο ντραμμερ σου...ΣΙΓΑ ειναι το ταμπουρο, 2-3 db χαλαρα με επαιρνε να το ανεβασω...αλλα ειπα μη σε τρομαξω... ;D

Ο (καινούριος πλέον  ;)) ντράμερ μας έχει (συχνότερα από ότι θα θελε και θα πρεπε) το ελεύθερο να το ζντουμπάει.

Απλώς όταν είσαι στη lounge κατάσταση του πιάσε-άλλο-ένα-τουρλου-ποτό-με-ομπρελίτσα-κατω-από-την-ομπρέλα-και-πάρε-τηλέφωνο-τον-Λάκη-να-έρθει δεν βάζεις τον Βησιγότθο να βαράει το 15άρι σα να καρφώνει στο τοίχο.

Κατά την ποτέ ταπεινή μου γνώμη.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου