Προς το περιεχόμενο

Τι χρειάζομαι για σύνθεση/δημιουργια τραγουδιου No2;


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αει σιχτήρ που ενέδωσα και τ' άκουσα.....

Και μόλις είχα φάει.

 

Είχα να νιώσω έτσι, από τότε που φαγα κάτι 9άρια μεσοπέλαγα στην Αδριατική .

 

Μάραθε μου χρωστάς ένα σαντουίτς.

Και με κοψίδια συμβιβάζομαι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αει σιχτήρ που ενέδωσα και τ' άκουσα.....

Και μόλις είχα φάει.

 

Είχα να νιώσω έτσι, από τότε που φαγα κάτι 9άρια μεσοπέλαγα στην Αδριατική .

 

Μάραθε μου χρωστάς ένα σαντουίτς.

Και με κοψίδια συμβιβάζομαι.

 

;D Με την καλή έννοια όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίπαμε...δεν είναι construction kit.

 

Ναι, το κατάλαβα αυτό και φαίνεται και στο κομμάτι.

 

Αν ήταν construction kit δεν θα είχα γράψει το "ότι νάναι", θα είχα γράψει μάλλον "ότι πρέπει".  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή...είσαι τέτοιος...τραγούδησε μου ;)...και θα σε φέρω όπου θές!!!! ;D

 

μα άμα σου τραγουδήσω θα εχω βγάλει εγώ την μελωδία......το θέμα ειναι να την βγάλεις εσυ(μπλιμπλικι).

 

ωραία λοιπόν....... πάρε το slabo day (σε backing track χωρις το σολο)και μελοποιησε το με στιχους οτι ναναι. δεν με ενδιαφερουν οι στιχοι τι θα λενε (ας λενε τα αθλητικά σημερα) αλλά η μελωδια των στιχων.

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα άμα σου τραγουδήσω θα εχω βγάλει εγώ την μελωδία......το θέμα ειναι να την βγάλεις εσυ(μπλιμπλικι).

Δεν σε κάλυψαν τα videos του Μάνου? Πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δουλέψω ΠΑΛΙ εγώ εδώ μέσα? :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το απογευμα που θα γυρισω σπιτι ;D

Και να γυρίσεις...ΔΕΝ έχω όλο αυτό το software...άσε που το vocaloid δεν υπάρχει (μάλλον) για Mac...άρα, δεν θα είναι καλό ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που βρίσκομαι δεν ημπορώ να ακούσω ,το κατέβασα λοιπό για να το ακούσω αργότερα στο χοτέλι  :)

 

Επί του θέματος ,αν και κάτι ψηλά σκαμπάζω λόγο κιθάρας και συγκροτημάτων απ το παρελθόν ,θαωρώ πως ακόμα και ένας εντελώς άσχετος μπορεί να δημιουργήσει μουσική μόνο με μπλιμπλίκια .

Δεν μπορώ να καταλάβω όλους τους κιθαρομπασονδραμοργανίστες που λένε πως δε γίνεται .

Δλδ οι πάνκιδες ξέραν κιθάρα ,τούμπανα και μπάσσα ?Απλά τα βάραγαν ,το αν μας αρέσει ή όχι είναι άλλο απ το να λέμε αν είναι δημιουργία ή όχι .

Το να γνωρίζεις θεωρία ή κάποιο όργανο ασφαλώς βοηθάει ,αλλά δεν είναι και το άπαν .

Ειδικά στα μηχανήματα του διαβόλου μεγαλύτερο ρόλο παίζει η εξοικίωση και η γνώση των δυνατοτήτων των μηχανών ,παρά οι ''μουσικές'' γνώσεις

Έχω πολλούς φίλους μουσικάρες θεωρητικούς και μη που απ την πολύ μελέτη δεν κατάφεραν ΠΟΤΕ να βγάλουν κάτι που να είναι πραγματικά δικό τους .Λειτουργούσαν και έπαιζαν ''λούπες'' άλλων ,δυστυχώς όμως τις έπαιζαν αυτούσιες ,ούτε καν στο μέτρο, ή τη τονικότητα δεν επενέβαιναν ;D.

 

Για να μην παρεξηγηθώ κι εγώ της παραδοσιακής σχολής είμαι ,αλλά καθότι οι συνθήκες δεν μου το επιτρέπουν αναγκάζομαι να μονάζω με το DAW και τα τσουμπλέκια μου ,τα οποία δεν κατέχω ακόμα ικανοποιητικά  ;)

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είσαι ο Parov Stelar* της Ελλάδος Δικέ μου!

Πάμε για τα φράγκα και τις γυναίκες. :D ;D

 

* Μόνο με mac βγαίνει και αυτός. ;D ;D ;D

Anestis_Stelar.jpg.09cdf85961f685214a8a26434655674d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου