Προς το περιεχόμενο

Λύστε μου τα δάχτυλα!


DrRhythm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το εξής θέμα:

Το τελευταίο διάστημα, εν μέρει λόγω ελλειπούς μελέτης στα drums, νιώθω τα δάχτυλα του αριστερού μου χεριού (είμαι δεξιόχειρας), λίγο "μαγκωμένα". Όταν λέω "μαγκωμένα", εννοώ κάτι σαν... να μην μπορώ να παίξω την μπακέτα μόνο με το grip μου και τον παράμεσο, ή μόνο με το grip και το μικρό δαχτυλάκι.

 

Εκτός από την μελέτη, έχει κανείς υπ'όψη του τίποτα ασκήσεις για γενικότερο "λύσιμο" των μελών, ιδανικές για drummers;

 

Βαράκια, γυμναστές δακτύλων, κλπ;

 

Περιμένω τις απαντήσεις σας... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυά από γυμναστές δακτύλων και τέτοια μηχανάκια του Σατανά!! :evil:

 

Μόνο κακό μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου...

 

Αντ'αυτού, βρες έναν φυσιοθεραπευτή για μασάζ και σχετικές ασκήσεις, ώστε να χαλαρώσουν τα νεύρα στο χέρι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το δεξί.

 

 

χμμ........παρατηρησε παντως την συμπεριφορα του αριστεριου χεριου σου σε σχεση με το δεξι ενω εισαι στο pc....

Aυτο βεβαια ισχυει εαν τρως σεβαστο ποσο της ημερας σου μπροστα απο την οθονη..

Εγω ενω πιστευα πχ με το προβλημα στο χερι μου,οτι οφειλονταν στην κιθαρα..τελικως με πληροφορησαν οτι την κατασταση επιδεινωσε η χρηση του ποντικιου και η σταση καθισματος μου....

Τεςπα....τιποτα δεν ειναι μπουσουλας....ειδικα σε τετοιες καταστασεις...

Παντως αν συνεχιστει,μην το παραμελησιες και τρεχεις σαν και μενα... :D :D

 

Και συμφωνω με Abraxas oσον αφορα γυμναστες δακτυλων κτλ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χμμ........παρατηρησε παντως την συμπεριφορα του αριστεριου χεριου σου σε σχεση με το δεξι ενω εισαι στο pc....

 

Όταν κάθομαι στον υπολογιστή, το αριστερό μου χέρι (όταν δεν πληκτρολογώ), "αναπαύεται" πάνω στην κοιλιά μου, στην ίδια ακριβώς στάση με το Μοντεχρήστο του Αρκά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάθομαι στον υπολογιστή, το αριστερό μου χέρι (όταν δεν πληκτρολογώ), "αναπαύεται" πάνω στην κοιλιά μου, στην ίδια ακριβώς στάση με το Μοντεχρήστο του Αρκά.

 

Είσαι κοντά στην τελειότητα... δοκίμασε να βάλεις το χέρι μέσα στο παντελόνι... αλλά Al Bundy... και όχι μόνο όταν είσαι στο pc, αλλά γενικά όταν είσαι μπροστά σε μια οθόνη... :lol:

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι κοντά στην τελειότητα... δοκίμασε να βάλεις το χέρι μέσα στο παντελόνι... αλλά Al Bundy... και όχι μόνο όταν είσαι στο pc' date=' αλλά γενικά όταν είσαι μπροστά σε μια οθόνη... :lol:[/quote']

 

Κάπως έτσι υποθέτω, ε;

 

Albundy.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου