Προς το περιεχόμενο

Γείτονες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γείτονες :(

Όλοι ή τουλάχιστον οι περισσότεροι θα έχετε δεχθεί κάποια παρατήρηση από των μ....α, τρελό, δυσεντέρη γείτονα. Ακούστε τι έγινε με εμένα(δεν είναι η πρώτη φορά που μου χτυπάνε το κουδούνι αλλά αυτή ήταν κάπως διαφορετική).

 

Ήταν γύρω στης 11 το πρωί και έπαιζα κάτι Black sabbath σε έναν 15άρι amp με volume στο 2. Γύρω στης 11¨30 δέχομαι ένα τηλεφώνημα. Λεώ τα τυπικά οκ, παρακαλώ κτλπ. Και ο τύπος αρχίζει να χώνει:

 

Ρε μ@λ@κ@, θα κλήσεις την μουσική ή θα σε γ@μήσW. Της τα χεις πρίξει της γυναίκας μου με αυτές τις μ@ργ@ριτες.... Άντε γαργαλίσου.

 

Το κλείνει, εγώ του είπα συγνώμη αλλά αυτός τίποτα.

Δεν με πείραξε τόσο που είπε να σταματήσω αλλά ο τρόπος που μίλαγε, χωρίς ποιο πρίν να μου είχε πεί κάτι ευγενικά. Είπα να τον δουλέψω και εγώ αλλά λέω άσε τώρα με τον κάθε ....

 

Λέτε να με τρέχει πουθενά(δεν πιστεύω αλλα ποτέ δεν ξέρεις)

 

Σας έχει συμβεί τίποτα ανάλογο/

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι. Πολύ παλιότερα.

Ήμουν αρκετά εμφατικός βέβαια αλλά δεν τον έβρισα έτσι.

Δεν έχω εξάλλου και τον σωματότυπο να υποστηρίξω τέτοια συμπεριφορά.

Πάντως, έκτοτε, την χαμήλωσε την μουσική.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να τον δουλέψω και εγώ αλλά λέω άσε τώρα με τον κάθε ....

 

Το ενδεχόμενο να τον έχεις κάνει τούρκο το εξετάζεις;

 

Γνωρίζεις τι ένταση φτάνει στο σπίτι του όταν παίζεις στο 2, ή απλά υποθέτεις πως είναι ασήμαντη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει συμβεί τίποτα ανάλογο/

 

νομιζα οτι ειχα εναν ΒΛΑΜΜΕΝΟ απο...πανω μου που του αρεσε να παιζει πιανο (ΕΝΑ μονο κομματι ηξερε) απο το πρωϊ ως το βραδυ (δηλ. απο τις 02.00 εως τις 24.00.....)

 

μια μερα του χτυπησα την πορτα...

 

δεν ηταν βλαμμενος...ΒΛΑΜΜΕΝΗ ηταν (κανονικα βλαμμενη ,μιλαμε οτι ειχε νοσηλευθει για χρονια στο Δαφνι) αλλα ειχε 3 πολυ ωραια σκυλακια....

 

οποτε εδωσα τοπο στην οργη και την παρακαλεσα να ΜΗΝ παιζει μετα τις 23.00 ....και μεχρι τις 07.00....

 

περιεργως με ακουσε...

 

εναν αλλον στο ισογειο που εβαζε ΒΑΝΔΗ στο ΤΕΡΜΑ στις 3 το πρωι φωναξα το "100" και τον μπαγλαρωσανε (το ΖΩΟΝ ηταν καταζητουμενος για κλοπες....)..εκτοτε αγνοειται (ευτυχως η τυχη του)..

 

τωρα εχω εναν...κιθαριστα απο πανω μου αλλα παιζει με tele και ετσι δινω τοπο στην οργη....(βεβαια ειμαι και λιγο...τρομακτικος στην οψη οποτε και αυτος δεν κανει πολυ φασαρια...)

 

αυτα στην ΑΘηνα..

 

στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ αν τολμησεις και ενοχλησεις..ηχητικα  (οτιδηποτε ωρα) τον γειτονα σου σε στελνουν στη φυλακη ή σε πλακωνουν στις μαπες (και ειναι και σωματαραδες οι περισσοτεροι) οποτε δεν εχω κανενα προβλημα αλλα και εγω προσεχω να μην ενοχλω...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε εδωσα τοπο στην οργη και την παρακαλεσα να ΜΗΝ παιζει μετα τις 23.00 ....και μεχρι τις 07.00....

 

Τόπο στην οργή έδωσα όταν με είχαν πρήξει στην περίοδο των καταλήψεων όταν κάτω από το μπαλκόνι μου (στη Πλ. Αμερικής που έμενα) ήταν το προαύλιο του σχολείου και μια παρέα που γρατζούναγε αλυχτώντας βραδιάτικα, κατέβηκα και τους κούρδισα την κιθάρα με αντάλλαγμα να το κόψουνε για το βράδυ ή να μπούνε σε καμιά αίθουσα με κλειστά πορτοπαράθυρα.

 

Και ένα καλοκαίρι σε μια παρέα πιτσιρικάδων που παίζαν στη διπλανή αυλή στην εξοχή πάνω από 100 φορές το "μοναξιά μου όλα", τους έγραψα στίχους και ακκόρντα σε 5-6 τραγούδια και τους τα έδωσα μπας και μου τα πρήξουν με τίποτ' άλλο.

 

Ας λέτε. Κατα βάθος είμαι χρυσό παιδί και όχι Χρυσ......................

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ?  ???

 

Δεν μου εχει συμβει οπως στον ΟΡ αλλα μαλλον γιατι προσεχα και λιγο παραπανω - απλως φερε τον εαυτο σου στην θεση του και στον καθενα που μπορει να σε ακουσει να παιζει οτιδηποτε,,,ακομα και την μουσικη που γουσταρει και να εισια και βιρτουοζος - καποια πραγματα απλως ειναι ανευθυνα και δεν συμβαδιζουν με το savoir vivre της πολυκατοικιας..

 

Βεβαια απο τοτε που μετακομησα στο χωριο κατα εναν περιεργο λογο....οτι ωρα και να ειναι ο ενισχυτης παντα παιζει στο 4-5 και ΠΟΤΕ δεν ειχα παραπονα απο κανεναν - αυτα ειναι τα καλα του χωριου  ;D ;D

Τωρα ψηνω και τον govanmaniac να φερει κατω το δικο του τερας να ουρλιαξει λιγο γιατι εκει που το εχει παει χαραμι  ;D ;D

Τ'ακους bouzoukleri ?  :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδεχόμενο να τον έχεις κάνει τούρκο το εξετάζεις;

 

Γνωρίζεις τι ένταση φτάνει στο σπίτι του όταν παίζεις στο 2, ή απλά υποθέτεις πως είναι ασήμαντη;

 

Ίσως ακούγεται πολύ στο σπίτι του, αλλά δεν χρειαζόταν να κάνει έτσι, ας ερχόταν να μοθ έλεγε να σταματήσω αν τον ενοχλούσε τόσο.

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε ολους μας εχει συμβει..δεν υπαρχει θεμα.Ο φιλος metalman επεσε σε τσαμπουκογλωσσά.Αν κανεις φασαρια τις ωρες κοινης ησυχιας τοτε προσεχε θα σου φερει την Αστυνομια.Τις αλλες ωρες και παλι προσεχε γιατι ισως εχει καποιο θεμα υγειας καποιος στο σπιτι του η ειναι η γυναικα του εγγυος με περιεργη εγκυμοσυνη και ενοχλειται με το παραμικρο.

Αυτο ειναι χειροτερο γιατι μπορει να παιξετε ξυλο.Εχω πολλες τετοιες ιστοριες με πολυ γελιο ,αστυνομιες,αντεπιθεσεις κλπ αλλα δεν νομιζω να ενδιαφερει κανεναν.

Ο νομος παντως λεει οτι μες στο σπιτι σου κανεις οτι θελεις αρκει να μην ξεπερνας τα ορια  και τις ωρες κοινης ησυχιας να εισαι εκκλησια.

Δεν μπορει νομικα να σου κανει τιποτα αν τηρεις τα βασικα.Μια ερωτηση το τηλεφωνο σου που το ξερει ;προφανως μενετε στην ιδια πολυκατοικια.Καλη τυχη φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πολλες τετοιες ιστοριες με πολυ γελιο ,αστυνομιες,αντεπιθεσεις κλπ

Εσύ;

Δεν το πιστεύω.  :P

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου