Προς το περιεχόμενο

Evanescence - Rock in Rio Lisboa 2012


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μηπως χαλασε το automation και της δινει δυνατα τα τυμπανα ή κανα μπασο κουρδισμενο σε...Ντο..? ;D

Οι κιθάρες πάντως είναι σε άλλο (drop something) κούρδισμα!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή τα videos που ανέβασα στην πρώτη σελίδα του θέματος "αφαιρέθηκαν από τον χρήστη", ανεβάζω εδώ όλο το Live, για όποιον δεν πρόλαβε να απολαύσει "πρασινάδα" (ειδικά από τη μέση και μετά γίνεται χαμός). ;D

 

Evanescence @ Rock in Rio Lisbon 2012 [full show]

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που άκουσα λιγάκι από το τελευταίο αυτό που έβαλε ο Στράτος, μου φαίνεται ότι η φωνή δε βγαίνει. Έχω την εντύπωση ότι στις ψηλές νότες κάνει διάφορα τεχνάσματα για να τις βγούνε καλές και δεν το πετυχαίνει πάντα. Δε νομίζω ότι είναι τεχνικό το πρόβλημα. Μπορεί να έχει γίνει καμιά ζημιά και να θέλει σοβαρή ξεκούραση.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως αν ακουγα το Lithium απο μια τραγουδίστρια σε μουσικη σκηνη οπως το τραγουδισε η amy στο τελευταιο video θα το σχολίαζα αρκετα αρνητικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η λέξη "στονάρω" δεν χαρακτηρίζει αυτό που έπαθε η κοπέλα. Το θέμα είναι άλλο. Είναι πάντα έτσι στα live τους; Ή ήταν η κακή η μέρα;

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πραγματικά επειδή είμαι fan Amy Lee και ως έναν βαθμό και των Evanescence (τουλάχιστον του Fallen), έχασα πάσα ιδέα με αυτό που άκουσα.

 

Αρχικά μου έκανε εντύπωση, πόσο «μέσα» ήταν η φωνή σε σχέση με την μπάντα. Μετά όταν «βγήκε» προς τα έξω είπα... «καλύτερα μέσα»  ;D

 

Τι να πω, μάλλον κακή ημέρα γιατί την έχουμε ακούσει και καλύτερα στο παρελθόν.

 

Evanescence - Live Cologne 2003

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ίσως υπάρχουν μερικοί μύθοι για τους πιστούς φαν αλλά ας θυμίσω κάτι που δεν είδα κάποιον να το θίγει μέχρι στιγμής... και στην προηγούμενη συναυλία των Evanescence στην Αθήνα η φωνή της ήταν κακή και δεν είχε καμία σχέση με το συνηθισμένο "βιλούδου" των στουντιακών παραγωγών που με εξαιρετική ευκολία μεταμορφώνουν μέτριες φωνές σε σουπεργουάου.

 

Εν πάσει περιπτώσει μπορεί και άλλα να παίζουν ρόλο (κούραση, εντατικό επαγγελματικό πρόγραμμα συναυλιών, λάθος στο monitoring κλπ), όμως τέτοιες στιγμές δεν είναι εντελώς... ασυνήθιστες για την κοπέλα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια Ενταξει

Σχεδον σε οσα λαιβ εχω δει/ακουσει απο Evanescence η amy lee ειναι εκτως

 

Απλως δεν το εχει στα λαιβ πως να το κανουμε ? δεν ειναι φυσιολογικο να κανει τοσα χρονια λαιβ και να μην εχει παρατηρησει οτι φαλτσαρει το γουρουνι διπλα της.....ελεος

 

Και αυτα περι κουρασμενης κ.τ.λ. να θυμησω οτι οι maiden ειναι τοσο χρονων και παλι στο λαιβ βγαινουν και ειναι ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΙ

 

Εδω υπαρχει και ενα ΜΕΓΑΛΟ + οπως, οτι ειναι κουρδισμενοι πιο κατω (προφανως για να βγαινει πιο ευκολα και πιο ξεκουραστα στη φωνη της) - αρα το να φαλτσαρει σε τετοιο τονο που θεωρητηκα τον εχει ειναι ανω ποταμων

 

Γενικοτερα το ιδιο κανουμε και εμεις στην μπαντα μου - ειμαστε μισο τονο κουρδισμενοι πιο κατω για να μην βαραει στο θεο ολη την ωρα ο τραγουδιστης και ολα μελι γαλα - αυτη μαλλον προς το "χαβαλέ" το εχει ριξει και νομιζει (οπως εχει γραφτει παρα πολλες φορες αλλωστε) οτι εχει πιασει τον παπα απο τα παραθυρια

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου