Προς το περιεχόμενο

Fendero-κατασκευές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χαιρομαι που τελικά δεν την εκανες μπλε ;D

Σκέφτηκα τελικά οτι το πορτοκαλί είναι πιο vintage χρώμα καί επίσης έδωσα και ενα τόνο πιο σκούρο-burst στις άκρες που τονίζει αυτό το χαρακτήρα  :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός όπως πάντα Νάσο!!!!

 

Μου θυμίζει Γρετσιά αυτό το χρώμα!! Ρίξε και ένα bigsby επάνω και έναν (τουλάχιστο) TV Jones και είσαι μέσα στο telegretsch mood!!

 

Καλά Χριστούγεννα!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός όπως πάντα Νάσο!!!!

Μου θυμίζει Γρετσιά αυτό το χρώμα!! Ρίξε και ένα bigsby επάνω και έναν (τουλάχιστο) TV Jones και είσαι μέσα στο telegretsch mood!!

Καλά Χριστούγεννα!

Thanks φίλε,

Θα σου φανεί παράξενο δεν είχα ποτέ μου tele οπότε θα βάλω αυτούς fender original και τα σκαψίματα για μαγνήτες έχουν ήδη γίνει ;D

http://www.rockinger.com/index.php?cat=WG095&product=F002S&sid3=66d00ee8401c5281df98b0eb092b0469

Έχουμε καιρό για customiές αφού ακούσουμε τον κλασικό tele ήχο πρώτα :D

Καλές Γιορτές

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tele ιώνω και εγώ μερικά προτζεκτάκια τώρα σιγά σιγά όσο υπάρχει χρόνος. Θα ποστάρω σύντομα λεπτομέρειες όπως από την παρακάτω κούκλα

 

DSC00347_zpsbebf0a68.jpg

 

 

αλλά έπονται και άλλες αλχημίες

 

DSC00346_zps8f0792ba.jpg

 

θα τα πούμε!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε να δούμε και να κάνουμε κανένα οφθαλμολουτρο  ;D  να μαθαίνουμε και εμείς οι νεότεροι ........

 

 

πολύ μαματη η τελε....... είναι και αυτά τα νερά ........ έρωτας

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tele ιώνω και εγώ μερικά προτζεκτάκια τώρα σιγά σιγά όσο υπάρχει χρόνος. Θα ποστάρω σύντομα λεπτομέρειες όπως από την παρακάτω κούκλα

 

αλλά έπονται και άλλες αλχημίες

 

θα τα πούμε!

Τι κάνεις τώρα ρε φίλε μας αφήνεις χωρίς συνέχεια ? τι ειναι το trailer της επόμενης ταινίας?

 

Η κόκκινη κουκλάρα και το μπράτσο PRS style πολυ καλο μόνο έχω κανα δυο παρατηρήσεις, προχώρα και τα λέμε, έχω φτιάξει και γω μια τέτοια παλιότερα και δεν τηνέχω παρουσιάσει,

Αναμένουμε  :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Συνέχεια στο βάψιμο του Tele σώματος, μετά  απο εννέα χέρια βερνίκι  νίτρου με ενδιάμεσα τριψίματα - βασικά μετά τα τέσσερα πέντε ειναι εντάξει- αποφάσισα να σταματήσω ;D    στόχος να κλείσουν οι πόροι που στο ash ειναι τεράστιοι και μόνωσα αρχικά με αραιωμένο στόκο νερού!

  Τώρα θα πρέπει να στεγνώσει καμμιά βδομάδα πρίν να γίνει κούκλα με το απαραίτητο τρίψιμο με αλοιφές 8)

 

Στο μεταξύ πρέπει να τελειώσω το μπράτσο, εκεί έχω κολλήσει λίγο στο logo ???

 

 

 

DSC_2137.thumb.JPG.cfee4a08effcd6c507c1ea24893fb288.JPG

DSC_2138.thumb.JPG.b8a5898c9d9f88e11df495fc6dc0482b.JPG

DSC_2139.thumb.JPG.bdf75d41009dc70e8bdbece85fd999ff.JPG

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Συνέχεια στο βάψιμο του Tele σώματος, μετά  απο εννέα χέρια βερνίκι  νίτρου με ενδιάμεσα τριψίματα - βασικά μετά τα τέσσερα πέντε ειναι εντάξει- αποφάσισα να σταματήσω ;D    στόχος να κλείσουν οι πόροι που στο ash ειναι τεράστιοι και μόνωσα αρχικά με αραιωμένο στόκο νερού!

   Τώρα θα πρέπει να στεγνώσει καμμιά βδομάδα πρίν να γίνει κούκλα με το απαραίτητο τρίψιμο με αλοιφές 8)

 

Στο μεταξύ πρέπει να τελειώσω το μπράτσο, εκεί έχω κολλήσει λίγο στο logo ???

 

 

 

 

 

Nάσο είσαι μάστορας - τέλος !!!

 

εκπληκτικό αποτέλεσμα!!!!

 

είναι αυτό που κάνει τη διαφορά από μια ερασιτεχνική και μια επαγγελματική κατασκευή. Η δικιά σου είναι το δεύτερο! 

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου