Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig Απορία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hey Rockers,

Έχω μια απορία για το Guitar Rig, νομίζω ξέρω την απάντηση αλλά δεν είμαι σίγουρος. Το Guitar Rig 3-4-5 μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως amp, δηλαδή να βάλω την κιθάρα στον υπολογιστή μέσω usb(rocksmith cable) ή κάτι άλλο και να παίζω όπως παίζω σαν τον κανονικό ενισχυτή?

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Όταν χρησιμοποιώ το guitar rig, είτε συνδέω την κιθάρα σε μια κάρτα ήχου behringer που έχω, είτε κατευθείαν στην onboard κάρτα ήχου του laptop (χωρίς usb, με απλό καλώδιο). Βέβαια προτιμώ πάντα την πρώτη λύση καθώς έχει πολύ λιγότερο latency (καθυστέρηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το USB δεν ειμαι σιγουρος παντως για την καρτα ηχου σε υποδοχη instrument δεν θα εχεις προβλημα. Αν η εισοδος ειναι mic θες di box αν δεν κανω λαθος.

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα... Η εισοδος mic ειναι. Δηλαδη ετσι σκετα οπως ειναι, χωρις κατι προσθετο, δν γντ να παιξει κανονικα, ε? Μια ωρα απ τη ζωη μ τζαμπα?  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου