Προς το περιεχόμενο

Ο Αγγλικός στίχος....μια πονεμένη ιστορία?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πα,πα,πα,πα,πα τι ΣΤΟΜΑ ειναι αυτο....... :-*

 

(το δικο σου οχι της ...Μενεγακη... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Raining Pleasure δεν πιστεύω πως θα είχαν επιτυχία έξω. Χρειάζεται ένα είδος με εντελώς διαφορετικό niche για να πετύχει μια υποτιθέμενη διαφοροποίηση. Abbie Gale και Planet of Zeus δεν έχω την παραμικρή ιδέα ποιοι είναι (και δεν πολυκαίγομαι να μάθω...)

 

Σπύρο, για τους Raining Pleasure διαφωνώ. :)

 

Όσο για τους Abbie Gale & Planet of Zeus, σου προτείνω ανεπιφύλαχτα να τους ακούσεις. Δεν θα χάσεις. ;)

Για την καριέρα τους στο εξωτερικό, δεν ξέρω στα σίγουρα, αλλά με μία εταιρεία μεγάλη και με manager-χρηματοδότη-κλπ μεγάλους, θα στέκονταν άνετα. Γνώμη μου, έτσι;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δεν φανταζομαι να εννοεις αυτους

 

 

γιατι αν ειναι αυτοι.....φαντασου πως θα'ναι οι...κακοι... ;D

 

 

Εννοείται πως το ποστ μου είχε δόση ειρωνείας. Είναι δυνατόν να διαφωνήσει κάποιος στην μουσική αξία των Eloy & Scorpions. Θα το θεωρούσα ολίγον έως και πολύ, απαράδεκτο. :)

 

Απλά θεώρησα ότι o marathon ξέρει τους Eloy (όπως κι έτσι είναι) και για αυτό του το κότσαρα εκεί, αφού φαινόταν ήδη ότι το ένα γκρουπ που είχε στο μυαλό του, ήταν οι Scorpions.. ;D ;)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απ τη δουλεια παιδια,συγνωμη για την παλινδρομηση...

 

Φιλε wyndorf εθεσες ενα θεμα-ερωτημα.

Ως ενας απο αυτους που αφιερωσαν καποιο χρονο για να γραψουν μερικες αραδες αντιμετωπιζοντας το με σοβαροτητα,διαπιστωνω απο την μεχρι τωρα συμμετοχη σου στο φορουμ,οτι αδυνατεις να αποδεχθεις το οτι καποια πραγματα δεν ειναι οπως τα θες ή οπως υπαγορευουν τα στερεοτυπα σου.

Οταν κανουμε διαλογο δεν τον κανουμε ουτε για να συμφωνησουμε σωνει και καλα με ολους ουτε για να ακουσουμε αυτο που μας αρεσει.

 

Τα γραφω αυτα γι αυτο:

Παράθεση από: wyndorf στις 11:23 - 05/06/12

Επι του θέματος τίποτα  

 

Πες μας τι θες να σου πουμε για να σαι ευτυχισμενος.

 

Ξερεις,εχει ατομα εδω μεσα που χουν φαει τα σανιδια και τις μπαντες με το κουταλι και κανουν αυτο που κανουν με αγαπη χωρις ''γιατι αυτο και γιατι εκεινο...''

Το να αποδεχομαστε μια πραγματικοτητα δεν ειναι ηττα παντα.

Εσυ μπορεις να δημιουργησεις μια δικη σου πραγματικοτητα και το ευχομαι ολοψυχα.

Μην υποτιμας ομως οσους δεν ταυτιζονται μ αυτην.

 

Προτεινω,επειδη φαινεσαι παιδι με παθος και γουσταρεις αγγλοφωνο οπως κι εγω και πολλοι αλλοι,να χτυπησεις πορτες στο εξωτερικο ΤΩΡΑ.

 

Μα γιατι τα λες αυτα φίλε μου....αποδέχομαι την πραγματικότητα και δεν ζω στην φούσκα μου...ίσα ίσα .....αντίδρασα λίγο όσο αναφορα την ποιότητα των γκρουπ ...απλα πιστεύω πως δεν είναι όλα για τα σκουπίδια .....

Επίσης βλέπεις ....μιλάμε για την ωριμοτηττα του κοινού, όταν ηδη έχει καταδικαστεί οποίος Έλληνας κάνει αγγλοφωνο, σε καλαμπορτζη....δεν λέω υπάρχουν και τραγικά πράγματα εκει έξω , αλλα όχι μόνο.....

Ειμαι ευτηχισμενος , don't worry :)....με την κουβέντα που κάνουμε τώρα και με τον τροπο που γινεται......εδω βρέθηκα να λέω για τα goodys σε σχέση με το αγγλοφωνο......ελπίζω να καταλαβαίνεις τι προσπαθώ να πω.......

Μόλις μπήκα ....θα συνεχίσω εντός ολίγου........

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τους Abbie Gale & Planet of Zeus, σου προτείνω ανεπιφύλαχτα να τους ακούσεις. Δεν θα χάσεις. ;)

Για την καριέρα τους στο εξωτερικό, δεν ξέρω στα σίγουρα, αλλά με μία εταιρεία μεγάλη και με manager-χρηματοδότη-κλπ μεγάλους, θα στέκονταν άνετα. Γνώμη μου, έτσι;

 

Θα τους κοιτάξω. Τώρα για το άλλο δεν έχεις και άδικο μιας και κάθε μέρα βλέπουμε χρυσές μετριότητες να κάθονται στο θρόνο των top ten παγκοσμίως μέσω της προώθησης και του image making...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τους κοιτάξω. Τώρα για το άλλο δεν έχεις και άδικο μιας και κάθε μέρα βλέπουμε χρυσές μετριότητες να κάθονται στο θρόνο των top ten παγκοσμίως μέσω της προώθησης και του image making...

 

Ακριβώς..Εκεί ακριβώς ήθελα να καταλήξω, εμμέσως. ;)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι τα λες αυτα φίλε μου....αποδέχομαι την πραγματικότητα και δεν ζω στην φούσκα μου...ίσα ίσα .....αντίδρασα λίγο όσο αναφορα την ποιότητα των γκρουπ ...απλα πιστεύω πως δεν είναι όλα για τα σκουπίδια .....

Επίσης βλέπεις ....μιλάμε για την ωριμοτηττα του κοινού, όταν ηδη έχει καταδικαστεί οποίος Έλληνας κάνει αγγλοφωνο, σε καλαμπορτζη....δεν λέω υπάρχουν και τραγικά πράγματα εκει έξω , αλλα όχι μόνο.....

Ειμαι ευτηχισμενος , don't worry :)....με την κουβέντα που κάνουμε τώρα και με τον τροπο που γινεται......εδω βρέθηκα να λέω για τα goodys σε σχέση με το αγγλοφωνο......ελπίζω να καταλαβαίνεις τι προσπαθώ να πω.......

Μόλις μπήκα ....θα συνεχίσω εντός ολίγου........

OK. :)

Μια κουβεντα θα εχει και τις προεκτασεις της και τους υπερασπιστες τους,δε γινεται να παραμενει σε αυστηρα πλαισια.Οπως και σε μια κουβεντα σε ενα καφενειον-ποτοπωλειον.. ;)

Αρκετοι εδω παντως δεν βγαλαμε τα αγγλοφωνα ελληνικα γκρουπ καλαμπορτζηδες.

Ισα-ισα. ;)

 

Παντως εγω θα ηθελα τη δικη σου γνωμη σχετικα με το γιατι στην Ελλαδα ΔΕΝ γινεται να κανεις ΚΑΡΙΕΡΑ με αγγλικο στιχο.Και μην το γυροφερνουμε,αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Κι  οταν λεμε καριερα,εννοουμε..καριερα. ;)

Με τα πολυπληθη λαιβ,τα ραδιοφωνα να παιζουν..κτλ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω,επειδη φαινεσαι παιδι με παθος και γουσταρεις αγγλοφωνο οπως κι εγω και πολλοι αλλοι,να χτυπησεις πορτες στο εξωτερικο ΤΩΡΑ.

 

Έχω κάνει της κίνησης μου , έχω μείνει στο εξωτερικο για αυτο ακριβώς τον λόγο....βασικά αν δεν ήμασταν μπαμπουινοι ακόμα εκει θα ήμουν....και γύρισα πίσω λοιπόν το 08 ....και παλι προσπαθώ και θα προσπαθώ....απλα δεν γινεται να μην παραθέσω γεγονότα που έγιναν....σχετικα με όλα όσα λέμε.....

 

Το ξανάλεω , αντεδρασα όταν πιστεύω ξέφυγε λίγο το θέμα.......

 

Όσο αναφορα τον τροπο έκφρασης , θα συμφωνήσω ότι κάποιες φορες μπορει να είναι δικαιολογία το αγγλικο για πολλούς, όπως υπάρχουν και αγγλοφωνα άθλια....αλλα δεν είναι και πάντα έτσι....άμα λόγο βίωματων αλλα και διαφόρων άλλων παραγόντων κάποιος θέλει να εκφράζεται στα αγγλικά τότε μια χαρα...πιστεύω φαίνεται στο αποτέλεσμα αυτο......

Να σου πω και κάτι.....πως μιλάμε για rock ,αμερικανούς ,Άγγλους ,ουισκι και ούζο , όταν υπάρχει ελληνωφονα ροκ σχήματα....βάση αυτού δεν θα έπρεπε να μας πειράζει αν ο έλληνας κάνει ροκ στην original γλώσσα του είδους .......λέω εγω τώρα....

 

 

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση από: wyndorf στις 17:51 - 05/06/12

Μα γιατι τα λες αυτα φίλε μου....αποδέχομαι την πραγματικότητα και δεν ζω στην φούσκα μου...ίσα ίσα .....αντίδρασα λίγο όσο αναφορα την ποιότητα των γκρουπ ...απλα πιστεύω πως δεν είναι όλα για τα σκουπίδια .....

Επίσης βλέπεις ....μιλάμε για την ωριμοτηττα του κοινού, όταν ηδη έχει καταδικαστεί οποίος Έλληνας κάνει αγγλοφωνο, σε καλαμπορτζη....δεν λέω υπάρχουν και τραγικά πράγματα εκει έξω , αλλα όχι μόνο.....

Ειμαι ευτηχισμενος , don't worry ....με την κουβέντα που κάνουμε τώρα και με τον τροπο που γινεται......εδω βρέθηκα να λέω για τα goodys σε σχέση με το αγγλοφωνο......ελπίζω να καταλαβαίνεις τι προσπαθώ να πω.......

Μόλις μπήκα ....θα συνεχίσω εντός ολίγου........

OK.

Μια κουβεντα θα εχει και τις προεκτασεις της και τους υπερασπιστες τους,δε γινεται να παραμενει σε αυστηρα πλαισια.Οπως και σε μια κουβεντα σε ενα καφενειον-ποτοπωλειον..

Αρκετοι εδω παντως δεν βγαλαμε τα αγγλοφωνα ελληνικα γκρουπ καλαμπορτζηδες.

Ισα-ισα.

 

Παντως εγω θα ηθελα τη δικη σου γνωμη σχετικα με το γιατι στην Ελλαδα ΔΕΝ γινεται να κανεις ΚΑΡΙΕΡΑ με αγγλικο στιχο.Και μην το γυροφερνουμε,αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Κι  οταν λεμε καριερα,εννοουμε..καριερα.

Με τα πολυπληθη λαιβ,τα ραδιοφωνα να παιζουν..κτλ..

 

Με χαρα θα σου πω......μόλις γυρίσω απο studio που πάω να γράψω και αλλα απο αυτα τα αγγλοφωνα ;D

Τρώω παντοφλα αυτη την στιγμη , του τύπου ¨ πάμε να φύγουμε θα αργησουμε!!!¨ τραγουδιστριες :P τι να κανείς????

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου