Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες για Epiphone Lespaul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλα σε μια Jackson Dk2 ενα διπλο seymour dancun distortion και ενα μονο διπλοπηνιο ΥJM επανω και ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

 

Το ερωτημα ειναι τι μαγνητες προτεινετε να βαλω σε μια Epiphone Lespaul γιατι το οργανο αξιζει πολυ για τα λεφτα του και χαλιεται με τους μαμισιους μαγνητες. θενκς

A href="http://www.ragenheart.com">www.ragenheart.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην της αλλάξεις τα πετρέλαια με active μαγνήτες...αφού έχεις και την Jackson για heavy duty καταστάσεις, παίξε με πιό χαμηλό output, πιο vintage χροιά...

 

My two cents... :wink:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ έχω μία άλλη απορία!

Πώς δοκιμάζεις μαγνήτες??

 

Πάς στο μαγαζί, του λές βάλε μου τους μαγνήτες στην κιθάρα να παίξω να δώ αν μ'αρέσουν αλλιώς θα μου βάλεις και τους άλλους που έχω βάλει στο μάτι μπάς και είναι καλύτεροι?? 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω κανα mp3 απο την εκαστοτε εταιρια να εχω μια αποψη πως ακουγονται η αν τυχει περιπτωση να ειναι φορεμενοι αυτοι που με ενδιαφερουνε σε κανα οργανο σε μαγαζι. Τι αλλο? ---γι αυτο κιολας ρωταω τα παιδια στο φορουμ αν εχουν εμπειρια απο το σχετικο θεμα της epiphone να με συμβουλεψουν.

A href="http://www.ragenheart.com">www.ragenheart.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω περάσει μια ζωή να τυλίγω μαγνήτες, θα σου πω μια γνώμη...

 

Samples θα βρεις. Αλλά σε ποιά κιθάρα είναι ο μαγνήτης; Σε ποιόν ενισχυτή έχει παιχτεί το clip; Μην το σκαλίζεις πάρα πολύ, γιατί κάπως έτσι ξεκινάνε όσοι καταλήγουν να νομίζουν ότι "ακούνε" διαφορές σε μάρκες καλωδίων :lol: :lol: ή ότι ξεχωρίζουν με κλειστά μάτια το ξύλο της ταστιέρας... :lol: :lol:

 

Επειδή συμφωνούμε στο ότι η συγκεκριμένη κιθάρα αξίζει καλύτερους μαγνήτες, κοίτα πρωτίστως την τσέπη σου, και παίξε αναλόγως. Επιμένω σε vintage προσανατολισμό και μέτριο output, μην κάτσεις να φας τη φόλα "ε, ρε μάγκα, δεν παίζουν punk αυτοί οι μαγνήτες ναούμ". Σε ενδιαφέρει -προφανώς- να αυξήσεις το sustain σου και να κερδίσεις σε ευκρίνεια και όγκο. Σωστά;

 

Ε, δεν χρειάζεται να πληρώσεις τη λεζάντα κανενός (βλ. Zakk Wylde) για να το πετύχεις... :wink:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα τους HÄUSSEL Vintage Humbuckers. Τους έχω ακούσει επάνω σε Epiphone Les Paul και θεωρώ ότι είναι πολύ καλοί και ιδιαίτερα οικονομικοί (περί τα 230 ευρώ και οι δύο που θα χρειαστείς).

Καλή περίπτωση και κάπως πιο φθηνή (150 ευρώ) είναι και οι SEYMOUR DUNCAN SH-1 PAF 59.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω περάσει μια ζωή να τυλίγω μαγνήτες' date=' θα σου πω μια γνώμη...

 

Samples θα βρεις. Αλλά σε ποιά κιθάρα είναι ο μαγνήτης; Σε ποιόν ενισχυτή έχει παιχτεί το clip; [/quote']

 

Aυτό σκέφτηκα και εγώ όταν είδα να λέει οτι ακούει τα clips...

 

Νομίζω φίλε angel_priest το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι πρώτα να προσανατολιστείς ως προς ποιόν ήχο θέλεις...Θές πχ κάτι για Metal και High gain ή κάτι ποιό vintage μέχρι overdrive κατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου