Προς το περιεχόμενο

Μετασχηματιστής για tubeking


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα εχω με την μπαντα live.Το πρωι που ανοιξα την τσαντα οπου εχω τα πεταλια ειδα οτι ο μετασχηαμτιστης του tubeking(λαμπατο distortion το βασικο μου πεταλι) εχει σπασει.Δυστυχως ειναι 12βολτος οποτε δεν εχω καταφερει να βρω αλλον να τον αντικαταστησω.Κατι μετασχηματιστες που βρηκα γενικης χρησης με μεταβλητη ταση δεν λειτουργουσαν σωστα αφου οταν τους συνεδεα το πεταλι ακουγονταν σαν κλανια.Επισης η λαμπα του ελαμπε ελαχιστα,και ενω ολο το πεταλι εκαιγε αυτη ηταν cool as a cucumber.Τι μπορω να χρησιμοποιησω?(εκτος του dist των ενισχυτων του μαγαζιου ::))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μετασχηματιστής του tubeking είναι AC. Εσύ προφανώς αυτούς που δοκίμασες είναι DC.

Αν έχεις κάποιον DC με γέφυρα -και ξέρεις- μπορείς να τη βγάλεις και να δουλέψει για το tubeking αρκεί τα αμπέρ να σε φτάνουν.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση(δυστυχως δεν ξερω)

Και να φανταστώ ότι δεν έχεις κάποιον κοντά σου να ξέρει.

Πάντως ο μετασχηματιστής που χρειάζεσαι είναι AC, οπότε ρώτα κανένα φίλο, γνωστό...

 

Όταν λες ότι ο δικός του έσπασε τι εννοείς? Σε ποιο σημείο? Μπορείς να ανεβάσεις μία φωτογραφία?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσπασε το ενα απο τα δυο δοντακια που μπαινουν στην πριζα.Εχω ρωτησει γνωστους αλλα ολοι εχουν 9βολτους.Σκεφτομαι να αντικαταστησω τα δοντακια με ενα φις μπριζας αλλα φοβαναι οτι θα κανω μα@κια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσπασε το ενα απο τα δυο δοντακια που μπαινουν στην πριζα.Εχω ρωτησει γνωστους αλλα ολοι εχουν 9βολτους.Σκεφτομαι να αντικαταστησω τα δοντακια με ενα φις μπριζας αλλα φοβαναι οτι θα κανω μα@κια

Γίνετε αυτό.

Πάρε τηλέφωνο όλους τους γνωστούς που έχεις, δεν μπορεί κάποιος θα ξέρει να στο φτιάξει. 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου