Προς το περιεχόμενο

Το άσμα των εκλογών!


yannakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ yameth :

 

Οτιδήποτε με τη λέξη total με απωθεί. Είμαι κατα του ολοκληρωτισμού (Totalitarian etc) ...συλλήβδην! (ωραίο παράδοξο) :D

 

Το ίδιο και εγώ, (όπως θέλω να πιστεύω ότι και όλοι μας είμαστε!...)

Από την άλλην όμως, οφείλω να πω ότι όλα τα:

 

«Κουρδισμένων» ξύλων vs. «Ακούρδιστων» ξύλων,

Small Boutique Builders vs. Big Brand Name Factories,

Vintage guitars vs. Modern guitars,

Custom Partcaster vs. «Μαμά» Original,

Humbuckers vs. Single Coils,

Active Pickups vs. Passive Pickups,

Duncan Blackouts pickups vs. EMG pickups,

American/British “Original” Amps vs. Chinese “Replica-Clone” Amps,

High Gain amps vs. Middle Gain amps + overdrive/distortion pedals,

Small watt amps vs. “Overkill” 100 watters,

Πενταλάκια vs. Πενταλιέρα,

Φλύαροι Poser Shredders vs. Bluesy Soul «Κουλάδια»…

Yamaha MOX6 + Waldorf Blofeld (Oh, Boy!… Poor Vangelis wanna be little boy!…) vs. All the Analogue & Digital Synths of the World!...

 

Κουράζουν και τους αναγνώστες μας που τα διαβάζουν, αλλά και εμάς που «καλούμαστε» -σαν πιο συνετοί και έμπειροι,- να απαντήσουμε στις ακρότητες αυτών…

           

Εν τω μεταξύ μη βάζετε σε σειρά πολλά βίντεο γιατί παθαίνουν μπουρνιόκο οι browsers και αργούν να ανοίξουν οι σελίδες. Τυχαία το Youtube βάζει ένα βίντεο ανα σελίδα; Ποιοι είμαστε εμείς που βάζουμε 10 και βάλε... ::) Θερμή παράκληση λοιπόν. ;)

 

O.k. boss, δεν έχει -από μένα- άλλα video-clips, προς ώρας…

 

Αλλά μήπως θα είναι καλό, να υπάρξει μια αναβάθμιση στο θέμα των servers του noiz στο απώτερο μέλλον?...

 

To Music Heaven.gr μπορεί να αποτελέσει ένα point of view στο θέμα των video-clips, οπότε γιατί να μην έχεις –εδώ- τα θετικά στοιχεία των ανταγωνιστικών sites?...     

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@ hot_sauce :

 

Το ότι η  Lara Fabian είναι με την Patricia Kaas…

Εκπληκτικές ερμηνεύτριες, αυτό δεν αναιρεί -σε τίποτα- την όποια προσφορά του Serge Lama στο Γαλλόφωνο τραγούδι…

 

εννοείται....μόνο αυτό το κομμάτι έχω ακούσει από Lama και μόνο γι'αυτό μίλησα....

 

Ρε παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα - ιδίως αν δεν έχουμε πολλή σχέση.

 

Το τραγούδι ανήκει στη γαλλική σχολή όπου η κανονική σωστή εκτέλεση - δλδ ερμηνευτική, θεατρική με δυνατή άρθρωση - είναι αυτή του Lama και αυτή της Fabian - άψογη τεχνικά βέβαια - είναι για τα κοινά που πηγαίνουν στο Ηρώδειο για να ακούσουν γαλλικό τραγούδι...

εννοείται πως δεν έχω πολλή σχέση αλλά προφανώς ανήκω στη δεύτερη κατηγορία...

δεν υποτίμησα τον Lama σε καμία περίπτωση...απλά από τις 2 εκτελέσεις του τραγουδιού προτιμώ κατά ΠΆΡΑ πολύ αυτή της Fabian...no offense

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ hot_sauce :

 

εννοείται πως δεν έχω πολλή σχέση αλλά προφανώς ανήκω στη δεύτερη κατηγορία...

δεν υποτίμησα τον Lama σε καμία περίπτωση...απλά από τις 2 εκτελέσεις του τραγουδιού προτιμώ κατά ΠΆΡΑ πολύ αυτή της Fabian...no offense

 

Δεν είσαι ο μόνος!...

 

Και εγώ που έχω κάποια σχέση με το Γαλλόφωνο τραγούδι και αντίστοιχα την Γαλλική μουσική, την –καταπληκτική- version της Lara Fabian θα προτιμούσα μεταξύ αυτών των δυο και ας καθόμουν –και πάλι- στις άβολες θέσεις του Ηρώδειου, για να ακούσω –και- Γαλλόφωνο τραγούδι…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου