Προς το περιεχόμενο

Λίγο προσοχή στις αγγελίες με τα μεταχειρισμένα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθε τόσο βλέπουμε να πουλάνε ένα μεταχειρισμένο ακριβότερα από καινούργιο.

Πχ αγγελία στο Noiz

http://www.noiz.gr/modules.phpname=NukeC&op=ViewDetail&id_ads=4781

 

λέει

 

TC Electronic M-ONE multi effect processor,άριστη κατάσταση,στο κουτί του,με manual και registration card.

370 euros

 

Ενώ από του θωμά θα το πάρεις περίπου 290.

 

Μην τρελαθούμε τώρα!!!

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα αυτο το προβλημα υπάρχει στην Ελλαδα (αρκει να ψαξεις τις αγγελιες στη Χρυση Ευκαιρια για να σκασεις στα γελια με τα λεφτα που ζητανε για τις μπουρουχες που πουλανε)

 

Τα εχουμε ξαναπει οταν πουλαμε ενα μεταχειρισμενο μουσικο οργανο (οχι vinatge βεβαια) εστω & δυο μηνων,εστω & "καινουργιο" ΞΕΚΙΝΑΜΕ με μια τιμη γυρω στο 60%-75% της αξιας του,αλλοιως ειμαστε εκτος πραγματικοτητας η ψαχνουμε "θυματα" :?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχα γύρευε!!!

 

Απ'όπου και να ξεκινήσεις στα μεταχειρισμένα στην Ελλάδα, αμάξια, σκάφη, σπίτια, σκυλιά, παιδιά :lol: θα βρείς τέτοιες τιμές!!! :evil:

 

Ή θύματα ψάχνουν ή δεν θέλουν πραγματικά να το πουλίσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και μια προσφατη..ανθολογια προς τερψην σας :lol:

 

ΚΙΘΑΡΑ Gibson Les Paul STD 2003, Ebony - μαύρο, άριστη κατάσταση, μαγνήτες Seymour Duncan Alnico PRO II, τιμή μη διαπραγματεύσιμη, 2.400 ευρώ

(Δεν φτανει που την πουλαει περισσοτερο απο οτι κανει καινουργια δεν διαπραγματευεται κι ολας! :twisted: )

 

ΚΙΘΑΡΑ ηλεκτρική Ibanez GS1000, Goe Satriani, μπλε, καινούρια, με σκληρή θήκη, τιμή 1.600 ευρώ μετρητοίς,

(ε μια και ειναι μπλε ας την πουλησουμε κατι παραπανω απο οτι την πηραμε!!)

 

ΚΙΘΑΡΑ ηλεκτρική Cort σειρά Ζ-Custom, 2 διπλοί μαγνήτες Seymour Duncan, που διαιρούνται (σπλιτάρονται), κλειδιά Self Lock, άριστης ποιότητας, καινούρια, αμεταχείριστη, σκληρή θήκη, τιμή 1.100 ευρώ

(το οτι τη μαρκα αυτη δεν τη ξερει ουτε η μανα της & οτι δεν προκειται να την ξεφορτωθει οσο & να χτυπιεται δεν παιζει κανενα ρολο οποτε ας βγαλουμε & κατι παραπανω απο οτι την αγορασαμε γιατι την αγγιξαν τα θεια χερια μας.. :lol: )

 

 

ΚΙΘΑΡΑ ηλεκτρική Lucille Gibson, κόκκινη, θήκη - βαλίτσα Gibson, άριστη κατάσταση, τιμή 2.600 ευρώ

(Αυτος προτοτυπησε την πουλαει ακριβως οσο την αγορασε!)

 

ΚΙΘΑΡΑ Fender Stratocaster USA, χρώματος saburst, μοντ. '90, αχρησιμοποίητη, ενισχυτής Fender, 20Watt, USA, με καλώδια κομπλέ και πετάλι Distrotion, τιμή 2.000 ευρώ

(το οτι αυτες οι κιθαρες πωλουνται 600-750 ευρω στο γερμανικο ebay δεν μας επηρεαζει καθολου,ευγε νεε μου!! :roll: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κι εγώ ασχολιόμουν κάποτε, αλλά αποφάσισα να αδιαφορώ... μυαλό δεν βάζουν.

 

Όλοι θέλουν να αγοράζουν φτηνά και να πουλάνε χρυσάφι...

 

Δυο παραδείγματα:

 

Πούλαγα την Κράμερ μου (σε μια μικρή κρίση τρέλας, τελικά ήρθα στα συγκαλά μου και η κιθάρα δεν είναι για πούλημα).

 

Αποφάσισα ότι, λόγω διάφορων 'καλών' μετατροπών, άριστης κατάστασης αλλά και κάποιας 'σπανιότητας' (δεν βρίσκεις πλέον εύκολα Αμερικάνικη Κράμερ με original ESP 3-piece neck), την έδινα με αρχική τιμή στα 1100€, με διάθεση να κατέβω στα 1000. Τσιμπημένα, αλλά λογικά νομίζω.

 

Εκεί είδα κάτι τύπους, που ήθελαν να πουλήσουν την περσινή τους Mexican Strat 500€, να μου ζητάνε να τους την πουλήσω 700€.

 

Παράδειγμα δεύτερο, που δείχνει τη νοοτροπία των Κουτόφραγκων.

 

Χτύπησα την Axis μου στο αγγλικό ebay. Συνήθως αυτές οι κιθάρες πωλούνται μεταχειρισμένες στην Ευρώπη κοντά στα 1000-1100 ευρώ ή και περισσότερο.

 

Την πήρα 770 ευρώ (κάπου εκεί, είναι και η ισοτιμία με τη λίρα).

 

Το ωραίο είναι ότι ο πωλητής μου είπε, πως του έκαναν καλύτερη πρόταση για απευθείας πώληση (πράγμα παράνομο στο ebay έτσι κι'αλλιώς), αλλά αρνήθηκε γιατί του αρέσει όλο αυτό το excitement της δημοπρασίας και είναι fair play. ¶γγλος, τι να πεις; Gentleman με την καλή έννοια... SF είναι τυχαίο ότι είναι Τελεκαστεράκιας λες; :wink: :lol: :lol:

 

Όπως δεν έχουμε καταναλωτική συνείδηση εν γένει, έτσι και σ'αυτή την περίπτωση είμαστε αδαείς. Αυτό είναι όλο. Διαφορετικά όλοι θα αγοράζαμε και θα πουλάγαμε φτηνά και μακροπρόθεσμα θα κερδίζαμε όλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η κιθάρα δεν έχει "... και ειδικό πανάκι καθαρισμού" δεν πουλιέται !!!

 

Αλήθεια, ποσα χρόνια τώρα υπάρχει αυτό το πανάκι στις αγγελίες της ΧΕ !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στο ebay πρέπει να είσαι μλκάς για να αγοράσεις εκτος δημοπρασίας (εκτός βέβαια και αν είναι εμπιστος πωλητής) γιατί δεν σε καλύπτει ούτε το pay pal έτσι!

 

Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο κάποιος να την έχει πατήσει και πχ να έχει αγοράσει μια κιθάρα 1000 ευρώ από εδώ όταν έξω κάνει 600-700 και μετά όταν βλέπει ότι πρέπει να την πουλισει 300-400 του κακοφαίνετε! Αλλά ας πρόσεχε! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάω σπάνιο χαρτονόμισμα των 5 ευρώ με ειδικό αποτύπωμα από σουβλάκι με τζατζίκι που έφαγα πριν λίγες μέρες στην προνομιακή τιμή των 5.20 ευρώ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάω σπάνιο χαρτονόμισμα των 5 ευρώ με ειδικό αποτύπωμα από σουβλάκι με τζατζίκι που έφαγα πριν λίγες μέρες στην προνομιακή τιμή των 5.20 ευρώ.

 

To ειδικό αποτύπωμα μήπως είναι καμιά μορφή του Χριστού, της Παναγίας, του Βούδα, του Νίκου Γκάλη, ή άλλης θεότητας; 8) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ειδικό αποτύπωμα μήπως είναι καμιά μορφή του Χριστού' date=' της Παναγίας, του Βούδα, του Νίκου Γκάλη, ή άλλης θεότητας; 8) :P[/quote']

 

Χαίρομαι νέε μου που είσαι σε θέση να εκτιμήσεις την αληθινή τέχνη. Σου αποκαλύπτω λοιπόν ότι το αποτύπωμα δείχνει το θείο μου το Λευτέρη, μαραγκό κατ' επάγγελμα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου