Προς το περιεχόμενο

service σε cello στη Θεσσαλονικη (περιεργο τριξιμο)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα τον τελευταιο καιρο το cello μου εχει αρχισει να κανει ενα περιεργο τριξιμο οταν παιζω,το οποιο περναει και απο την καψα στο PA.

 

Μετα απο λιγο ψαξιμο ειδα οτι το τριξιμο προερχεται απο τον καβαλαρη.

Συγκεκριμενα οταν κραταω το δεξι wing του καβαλαρη το τριξιμο εξαφανιζεται.

 

Ο καβαλαρης εδω και αρκετο καιρο εχει παρει μια ελαφρια κλιση προς την κατω μερια πραγμα το οποιο σε ενα βαθμο ειναι φυσιολογικο και αναμενομενο λογω της πιεσης που του ασκειται.Βεβαια ενω ειχε ηδη παρει κλιση,κανενα τριξιμο δεν ακουγοτανε.

 

Το θεμα μου ειναι το εξης: ποια ειναι η καλυτερη επιλογη μου για service στην θεσσαλονικη? Ολα τα χρονια το service αναλαμβανε ο δασκαλος μου ο οποιος ειχε και τεραστια εμπειρια αλλα εκανε και καταπληκτικη δουλεια.Το κακο της υποθεσης ειναι οτι τωρα βρισκεται πολυ μακρια οποτε αυτο δεν αποτελει επιλογη.

 

Ξερω οτι οσον αφορα την κλιση που εχει παρει ο καβαλαρης,διορθωνεται χωρις να μπω στην διαδικασια αλλαγης.

Αυτο που δεν ξερω ειναι αν το τριξιμο προερχεται απο αυτο τον λογο η απο κατι αλλο.

 

Αρα,προτεινετε μου που να παω για να διορθωσω αυτο το θεμα αλλα και για ενα γενικο service σε οτι εχει προκυψει και μου διαφευγει.

Θα προτιμουσα προτασεις απο ατομα που εχουν προσωπικη εμπειρια απο τη δουλεια καποιου τεχνικου, για αποφυγη δυσαρεστων καταστασεων μιας και το οργανο ειναι σχετικα ακριβο.

 

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες ακριβουτσικος???

Ας πουμε αλλαγη στις τριχες που ειναι fix διαδικασια ποσο περιπου την χρεωνει?

Παιζει να ξερεις?

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πριν ένα χρόνο μου είχε πάρει αν θυμάμαι καλά 70 ευρώ.  Εξαρτάται όμως και τι τρίχες θα βάλεις.

 

Πάρε ένα τηλέφωνο να συνεννοηθείς.  Μη βαριέσαι!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου