Προς το περιεχόμενο

Gibson LP Studio 50 Tribute


Προτεινόμενες αναρτήσεις

είμαι της άποψης να μην παίρνω μεταχειρισμένα (λάθος μου αλλά κόλλημα μεγάλο).

 

 

αν εχεις τετοια κωλληματα τοτε παρε την υποδεεστερη ομως να ξερεις οτι καποιος φιλος σου σε καποια προβα θα σκασει με την μτχ σε αψογη κατασταση που υπαρχουν 1000δες στις αγγελειες lp traditional ας πουμε και εσυ θα την βλεπεις και θα κλαις...  καινουρια θα ειναι η κιθαρα μεχρι να την ανοιξεις απο το κουτι...

 

Μετα απο λιγη ωρα θα ειναι μτχ και αυτη. Και δεν συζητω μετα απο 6 μηνες που θα σου εχει φυγει η καψουρα και θα βλεπεις τι κυκλοφορει στις αγγελειες...

 

Εκει ειναι που θα εχεις μετανιωσει...

 

Υπαρχουν esp eclipse κατα καιρους στα λεφτα που δινεις...Τι να λεμε τωρα !!!! Μ ετην esp σιγουρα καμια σχεση δεν εχει ποιοτικα με την gibson Που κοιτας...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως, θα πώ μία "inside information"... o Κακανιάρης, που κι αν έχει δεί όργανα στη ζωή του, μου είπε κάποτε ότι οι συγκεκριμένες, έχουν τα "σωστά" ξύλα της εξίσωσης Gibson. Υπάρχουν δε αρκετοί που τις αγοράζουν και του τις πάνε να τις περάσει ένα "σωστό" nitro finish και έτσι βρίσκονται εύκολα με ένα αξιόλογο όργανο που δεν πλήρωσαν μία περιουσία...

 

 

Αυτο ειναι μια καλη προοπτικη γιατι οντως το finish τους ειναι αισχος... Εγω τον κακανιαρη τον εμπιστευομαι... Το κατεχει... Το αποτελεσμα τωρα πιο θα ειναι δεν το ξερω...

 

Κατι αντιστοιχο περι καλων ξυλων μου το εχει πει κι εμενα ο οικονομακης που εχει κι αυτος αρκετη γνωση του θεματος...

 

 

Παντως υπαρχει αυτη στις αγγελεις που πιστευω αξιζει να δοκιμαστει

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=85318

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα και αυτήν,

 

http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec_1000vb_duncan.htm

 

τους μαγνήτες τους ξέρω πολύ καλά γιατι αυτούς στις κιθάρες μου.

 

απλά δε θέλω κιθάρα που να με περιορίζει μονο στο μεταλ.

 

να μπορώ να παιξω κατι πιο χαλαρό.

 

Τι γνώμη έχετε για την ltd.

 

Ποιοτικά είανι καλύτερη απο gibson?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που υπερτερεί η ltd και που υστερεί η gibson??

 

Kατα την προσωπικη μου αποψη , ειναι μεγαλη ιστορια το γεγονος οτι εχει εβενο ταστιερα η λτδ σε καποιες εκδοσεις ... Επισης ειναι πολυ πιο ομορφη οπου για εμενα το αισθητικο ειναι παιζει ρολο...Η γκιμπσον ειναι τσαμπερτ . Επισης αρνητικο για μια lp τοσο χαμηλης τιμης... Αν ηταν για μια στανταρτ θα το δεχομουν...Πολυ πιο ωραιο φινιρισμα και επισης , δομικο συστατικο μιας lp ? Το binding για εμενα... Αν η ltd ηταν και Long tennon θα ηταν το απολυτο...

 

24 ταστα η λτδ , και γενικα πολυ πιο δεμενο οργανο. Ας πουμε απο τις φωτο δεν βλεπεις κι εσυ μια πιο ομορφη αισθηση της μια κιθαρας απο την αλλη ? Βασικα δεν νομιζω οτι αξιζει πλεον αυτη η συζητηση... Κι εγω την γκιμπσον θα επαιρνα αν και υποδεεστερη μονο και μονο επειδη γραφει γκιμπσον... Απο οτι βλεπω κι εσυ εχεις φτιαχτει για την γκιμπσον οποτε καλυτερα προχωρα !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γκιμπσον ειναι τσαμπερτ .

 

Τι είναι;

 

Βασικα δεν νομιζω οτι αξιζει πλεον αυτη η συζητηση...

 

;D :'( ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Αρη όντως έχεις δίκιο η λτδ είναι πιο ωραια στην εμφάνιση

 

αλλά έχω την εντύπωση οτι είναι για πιο μέταλ (μπορεί να κάνω λάθος).

 

Απλα μια στανταρ είναι τα διπλα λεφτά οπότε δεν υπάρχει μέτρο συγκρισης.

 

Απτην άλλη αν δε με καλυπτει η κιθάρα (που δε νομίζω) πιο εύκολα πουλάς μια

 

gibson παρά μια ltd και με λιγότερη χασούρα.

 

Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες εδώ http://www.richtonemusic.co.uk/ και στα δεξιά γράψε στο search "edwards" και διαλέγεις και παίρνεις (είναι αγγλικό το μαγαζί οπότε ότι πληρώσεις είναι η αξία της κιθάρας και τα μεταφορικά, δεν πληρώνεις τίποτα στο τελωνείο). Με ευχαριστείς μετά (όπως με ευχαρίστησε και ο φίλος εδώ που του τις πρότεινα --> http://forum.kithara.gr/index.php?topic=82760.msg659820#msg659820) ;D Εάν είσαι από Αθήνα μπορείς να δοκιμάσεις και τη δική μου άμα θες.

 

Όπως καταλάβατε το richtonemusic ξανάφερε edwards...αν λεφτά...υπάρχουν (;D), τρεχάτε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου