Προς το περιεχόμενο

Peavey 6505+ vs Soldano Avenger 50W



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Avenger δεν μου εχει δειξει κατι τετοιο...

Παιζει σχεδον παντα σε μια 4χ12 στο 2...

 

H 4x12 για μενα ειναι μεγαλη υποθεση για τετοια κεφαλια ακομα και αν παιζεις μονο στο σπιτι. Ο ενισχυτης "αναπνεει", ο ηχος ειναι απλα καλυτερος για να μη πω για τον ογκο. Εγω δε ξαναγυρναω με τιποτα σε μικροτερη.

 

Ο SLO σε 1x12 ηταν πολυ διαφορετικος αν και το μεγαφωνο ηταν 100 Watt. Καταλαβαινες οτι ο ενισχυτης εχει πιο πολλα να δωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H 4x12 για μενα ειναι μεγαλη υποθεση για τετοια κεφαλια ακομα και αν παιζεις μονο στο σπιτι. Ο ενισχυτης "αναπνεει", ο ηχος ειναι απλα καλυτερος για να μη πω για τον ογκο. Εγω δε ξαναγυρναω με τιποτα σε μικροτερη.

 

Ο SLO σε 1x12 ηταν πολυ διαφορετικος αν και το μεγαφωνο ηταν 100 Watt. Καταλαβαινες οτι ο ενισχυτης εχει πιο πολλα να δωσει.

 

 

++++απειρο...

 

ΤΙΠΟΤΑ δε συγκρινεται με τη 4χ12...ειναι εκπληκτικο το ποσο αερα "σπρωχνει"...

Ακομα και 15 βαττ κεφαλι να ειχα ποτε,παλι σε 4χ12 θα το κουμπωνα...

Και μην ακουω μ@λ@κιες του τυπου που θα τη κουβαλησεις και τετοια...

Η μαρσαλ μου και ροδες εχει και κουβαλιεται-σπρωχνεται πολυ καλυτερα και ευκολα σε συγκριση με οποιαδηποτε 2χ12 που σεβεται τον εαυτο της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

++++απειρο...

 

ΤΙΠΟΤΑ δε συγκρινεται με τη 4χ12...ειναι εκπληκτικο το ποσο αερα "σπρωχνει"...

Ακομα και 15 βαττ κεφαλι να ειχα ποτε,παλι σε 4χ12 θα το κουμπωνα...

Και μην ακουω μ@λ@κιες του τυπου που θα τη κουβαλησεις και τετοια...

Η μαρσαλ μου και ροδες εχει και κουβαλιεται-σπρωχνεται πολυ καλυτερα και ευκολα σε συγκριση με οποιαδηποτε 2χ12 που σεβεται τον εαυτο της...

 

καλα οταν θα αρχισουμε τα λαιβ αυτο θελω να το δω πρακτικα... Εκτος αν με βαλεις να σου τα κουβαλαω οπως κανεις μεχρι σημερα... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οταν θα αρχισουμε τα λαιβ αυτο θελω να το δω πρακτικα... Εκτος αν με βαλεις να σου τα κουβαλαω οπως κανεις μεχρι σημερα... :D

 

deal...

αλλα μην ερχεσαι μετα κλαιγοντας να με ρωτας γιατι ο ηχος σου ειναι "καλαμακι" εναντι του δικου μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πριζόσατε πάλι αλήτες  ;D. Με βλέπω να παραγγέλνω αυτό (SLO-preamp),

http://www.musikding.de/Kits/Web-projects/High-Gain-Tube-Preamp-Kit::1347.html

που είναι και diy.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deal...

αλλα μην ερχεσαι μετα κλαιγοντας να με ρωτας γιατι ο ηχος σου ειναι "καλαμακι" εναντι του δικου μου....

βρε στα ελληνικα μαγαζιά που έχουμε σκοπό να παίζουμε η καμπίνα του κιθαρίστα έχει νόημα μόνο σαν μόνιτορ. Η ήχος παίρνεται με μικρόφωνο. Η πιστεύεις ότι οι ηχοληπτες σε αφήνουν να ανοίξεις 4χ12 για να ακουστείς από εκεί ; θα τα δεις εμπράκτως. Παλιά μου τέχνη κόσκινο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε στα ελληνικα μαγαζιά που έχουμε σκοπό να παίζουμε η καμπίνα του κιθαρίστα έχει νόημα μόνο σαν μόνιτορ. Η ήχος παίρνεται με μικρόφωνο. Η πιστεύεις ότι οι ηχοληπτες σε αφήνουν να ανοίξεις 4χ12 για να ακουστείς από εκεί ; θα τα δεις εμπράκτως. Παλιά μου τέχνη κόσκινο...

 

Τrue story +1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου