Προς το περιεχόμενο

fender original parts (σώμα)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνοι ρε μαγκες οτι εξ'αποστασεως παιρνεις γουρουνι στο σακι οπως λεει και Ανεστης αλλα το σχεδιο ειναι στανταρ - θελει ενα σωμα με τα ταδε χαρακτηριστικα - δεν πιστευω οτι ο radulovic και ο καθε radulovic δεν θα μπορουσε να φερει σε περας αυτα τα χαρακτηριστηκα (οπως και οι περισσοτεροι Ελληνες οργανοποιοι ) - αρα για το αν θα επιλεξει το καποιον ή τον αλλον ισως ειναι και καθαρα οικονομικο το θεμα οποτε καλο ειναι να αναφερθουν οσοι περισσοτεροι γινεται

 

υπαρχουν και στο section "οργανοποιοι" εδω στο νοιζ φυσικα περισσοτερες πληροφοριες

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν πιστευω οτι ο radulovic και ο καθε radulovic δεν θα μπορουσε να φερει σε περας αυτα τα χαρακτηριστηκα

προφανώς και μπορεί...αλλά όπως έγραψα, το να το κάνεις, άπτεται της βλακείας...για ένα ΚΟΙΝΟ strat σώμα...όπως αυτό του Gilmour.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα ωπα χαλαρωσε.....

Απο την αρχη ημουν ξεκαθαρος σε τι θελει. Αν δεν διαβασες το θεμα απο την αρχη θα σου προτεινα να το παρεις απο εκει!!!!!

 

Χαλαρός είμαι και παρακολουθώ.

 

Αμα θέλει σώμα Fender έτοιμο βαμένο από 62 RI και that's it, κοιτάζει εδώ. http://www.ebay.com/sch/i.html?_stpos=&_fcid=80&gbr=1&_localstpos=&_sacat=0&_nkw=62+fender+strat+body&_clu=2&LH_PrefLoc=2

 

Αμα το θέλει κομπλέ (βαμένο, ρελικιασμένο και correct specs) και ας μην είναι Fender, πάει εκεί που του πε ο Superfunk

 

Αμα θέλει ένα σώμα άβαφτο και να το φτιάξει εδώ, κοιτάζει από τους δεκάδες κατασκευαστές ποιός έχει 62 RI specs body με Fender approval (ή όχι και το ρίσκο δικό του για το neck) και το φέρνει.

 

Αυτά από εμένα και καλό απόγευμα.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ marathon :

 

Δεν έχω εγώ, μιας και είμαι της έτερης σχολής (Les Paul type)…

 

Έχουν όμως φίλοι μου και μέλη του forum που εμπιστεύομαι τις γνώμες τους και τις γνώσεις τους σε Strat type & Tele type κιθάρες…

 

Και έχω δει και παίξει με κάποιες εξ’ αυτών…

 

Για πολλούς λόγους κάποιος μπορεί να θέλει να πάει σε custom build, αλλά θα μου ήταν βαρετό να το αναλύσω σε κάποιον που δεν παίζει κάποιο μουσικό όργανο, το τι ιδιαίτερο ένας μουσικός μπορεί να χρειάζεται εξ’ αυτών…

 

Και στην τελική-τελική το F.Y.R.O.M. δεν είναι και πολύ μακριά μας για να επιθεωρήσεις την εργασία του Branko Radulovic αν αυτό –εσύ- επιθυμείς…

 

Από εκεί και πέρα, ελεύθερη αγορά έχουμε και ο καθείς πράττει ως θέλει και επιθυμεί…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην τελική-τελική το F.Y.R.O.M. δεν είναι και πολύ μακριά μας για να επιθεωρήσεις την εργασία του Branko Radulovic αν αυτό –εσύ- επιθυμείς…

;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Voyager :

Για πολλούς λόγους κάποιος μπορεί να θέλει να πάει σε custom build, αλλά θα μου ήταν βαρετό να το αναλύσω σε κάποιον που δεν παίζει κάποιο μουσικό όργανο, το τι ιδιαίτερο ένας μουσικός μπορεί να χρειάζεται εξ’ αυτών…

Εμένα...ή κάποιον άλλο εννοείς?

 

@ Voyager :

Και στην τελική-τελική το F.Y.R.O.M. δεν είναι και πολύ μακριά μας για να επιθεωρήσεις την εργασία του Branko Radulovic αν αυτό –εσύ- επιθυμείς…

Στον ΟΡ το λές αυτό?...γιατί εγώ μόνο σαν πλάκα μπορώ να το εκλάβω...

ΥΓ είδα ότι έτσι το έλαβε και ο AUdiokostas ;D ;D ;D

 

@ Voyager :

Από εκεί και πέρα, ελεύθερη αγορά έχουμε και ο καθείς πράττει ως θέλει και επιθυμεί…

Σίγουρα....και γράφει επίσης, ότι του καπνίσει

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@audiokostas

Δεν ειναι αν θελει το ενα η αν θελει το αλλο... Η λογικη ειναι μια. Στρατ, μαυρο, nitro, fender η εστω fender certified για να μπαινει το μπρατσο ωστε να φτιαξει την blackie. Τα παιδια εδωσαν (και αυτος ηταν ο σκοπος του thread) διαφορες εναλλακτικες.

 

Αλλα θεμα "Και για να τελειώνουμε. Ας αποφασίσει τι θέλει ο φίλος σου ..." δεν υφισταται. Ο φιλος μου εχει αποφασισει τι θελει απλα οχι απο που θα το παρει. Και στο κατω κατω δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι το προβλημμα να δουμε ολες τις εναλακτικες?

 

Τεσπα, σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας και τις αποψεις σας. Ηταν ακρως επικοδομητικες και ενδιαφερουσες!

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα, σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας και τις αποψεις σας. Ηταν ακρως επικοδομητικες και ενδιαφερουσες!

...και πούσαι...

Και στην τελική-τελική το F.Y.R.O.M. δεν είναι και πολύ μακριά μας για να επιθεωρήσεις την εργασία του Branko Radulovic αν αυτό –εσύ- επιθυμείς…

...μην παραλήψεις να μας γράψεις και ένα review όταν γυρίσεις ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου