Προς το περιεχόμενο

studio monitors σε προσιτές τιμές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...σε όλους kαι όλες

 

Αποφασισα και εγώ να παρω studio monitors μιας και ειναι must πλέον τα home studio στην εποχή μας..

 

Δεν έχω καμία εμπειρία σε φτηνά monitors γιατί τα μόνα που έχω ακούσει είναι μια σειρά genelec και καποια mackie σε studio και μαλιστα δεν ξέρω και ποιά ακριβώς είναι για να αναφέρω χαρακτηριστικά τους..

 

λεφτα δεν υπαρχουν για τετοια monitors οπότε θα ηθέλα αποψεις φίλων που γνωρίζουν,έχουν ή τουλάχιστον έχουν ακουσει καποια από τα παρακάτω ή έχουν αποψη πάνω σε κάποιο άλλο ηχείο..

 

tascam vlx5

m-audio bx5a kai bx8a

behringer b2031a

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ mates..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tascam.μακρυα απο behringer.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Όταν πούλησα τους σαταναδες (2031) και πήρα τα αγγελούδια μου (VL-X5) βρήκα την υγειά μου.

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι να πάρεις τα m-audio πάρε τα bx5a. τα bx8a δεν είναι τόσο καλά.

εγώ έχω τα bx5 και είμαι πολύ ευχαριστημένος (ανάλογα με το είδος της μουσικής που κάνεις υπάρχει πιθανότητα να χρειαστείς sub-woofer).

behringer με τίποτα. τα tascam δεν τα έχω ακούσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ασχολησαι με dance μουσικη τα tascam παντως δεν κανουναι !!!

τωρα ολοι αυτοι που λενε τα καλυτερα οι περισσοτεροι δλδ δεν ξερω τη μουσικη γραφουνε ?μολις τα ακουσεις θα μας πεις.

τα εχει και μαγαζι στην αθηνα αν θες να τα ακουσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ασχολησαι με dance μουσικη τα tascam παντως δεν κανουναι !!!

 

Γιατί??? Επειδή δεν σου χρωματίζουν τον ήχο με τα μπάσα που νομίζεις ότι έχει το τραγούδι που μιξάρεις?

 

Ρε παιδιά λίγο έλεος με αυτό το θέμα με τα μόνιτορς, την ίδια στιγμή είναι ανοιχτά 2 ίδια θέματα και καμιά 10αριά και που έχουν ξανασυζητηθεί στο παρελθόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ασχολησαι με dance μουσικη τα tascam παντως δεν κανουναι !!!

 

Γιατί??? Επειδή δεν σου χρωματίζουν τον ήχο με τα μπάσα που νομίζεις ότι έχει το τραγούδι που μιξάρεις?

 

Ρε παιδιά λίγο έλεος με αυτό το θέμα με τα μόνιτορς' date=' την ίδια στιγμή είναι ανοιχτά 2 ίδια θέματα και καμιά 10αριά και που έχουν ξανασυζητηθεί στο παρελθόν....[/quote']

 

Συμφωνώ ... Και ουσιαστικά μου φαίνεται πως μια είναι η μόνη λύση, να πας να ακούσεις όσο μπορείς περισσότερο τις διάφορες επιλογές, και αν είναι δυνατόν στον ίδιο χώρο (δίπλα - δίπλα) ... Παίζει πολύ και το προσωπικό αυτί, αλλά και η χρήση που θες να κάνεις κλπ κλπ ..

 

Εγώ πχ κατέληξα στα bx8a και είμαι πολύ ικανοποιημένος, αφού άκουσα και τα bx5 και τα tascam κλπ ...

 

Διάβασε κανένα παλιό μήνυμα στο forum, και πήγαινε άκου τα ηχεία που μπορείς - δεν έχεις να χάσεις τίποτα...

 

 

θ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά και μένα μου κάνει εντύπωση αυτο το "για dance δεν κάνουνε". Πως εξηγήτε αυτό; Ειναι ενα σετ μόνιτορ με απίστευτα flat και όπως πρέπει ήχο. Κανει για ροκ αλλά δεν κάνει για dance? Δηλαδή για dance τι κάνει? Αυτό με τον όχι flat ήχο; Μην ακούσω για τα μπάσα τους γιατί ειναι τα καλύτερα στην κατηγορία , google λίγο τα συγκριτικά και πείτε γνώμες. Απλά μου κάνει εντύπωση πως γίνεται να λέμε για κάποια μόνιτορ που ειναι τα λιγότερο χρωματιζώμενα και τα καλύτερα τεχνικά και σταθερά σε όλα τα φάσματα hz , ότι δεν κάνουν για κάποιο είδος. Πάντως τα behringer μακριά. Κι εγώ κάτι από τα άλλα σου προτείνω. Behringer ειναι φοβερή εταιρεία αλλά ειναι τα λιγότερο flat από όλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και τα Alesis Monitor 1 active.ΜΚ2

Ηχητικα πολυ κοντα στα Mackie που ακουσες και με κατα τι περισσοτερο μπασο απο τα Genelec.(στο ιδιο μεγεθος καμπινας εννοειται...)

Ο μπαρμπα''Θωμας'' τα εχει φτηνα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω τα bx5a και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Δεν ''χρωματίζουν'' με αποτέλεσμα να είναι αρκετά ειλικρινή στο τελικό αποτέλεσμα.Για την τιμή τους δε,δεν συζητάω.. :wink:

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου