Προς το περιεχόμενο

Ρυθμισεις για metal και thrash metal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια Καλησπερα και καλα αποτελεσματα σε αυτοςυ που τελειωσαν τις εξετασεις και τωρα ξαπλα ολη μερα 8) . Θα ηθελα να ρωτησω κατι.... Εχω μια Ibanez GRG-170Dx και εναν Marshall MG15FX και ενα πεταλι E-Harmonix Micro Metal Muff. Θελω να μου πειτε καποιες καλες ρυθμισεις για metal και thrash metal στον ενυσχιτη, στην κιθαρα και στο πεταλι μου γιατι εδω και αρκετο καιρο ψαχνω και δεν βρισκω και εχω οντως απελπιστει και δεν ξερω τι να κανω αρχιζω και σκεφτομαι μπας και φταει ο εξοπλισμος μου (δεν τον εχω πανω απο εναμιση χρονο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι μπας και φταει ο εξοπλισμος μου (δεν τον εχω πανω απο εναμιση χρονο)

Αυτός φταίει  :P , ειδικά με αυτόν τον ενισχυτή δεν θα βγάλεις τον ήχο που θέλεις  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ όταν ρωτούσες για πετάλια και μαγνήτες σου λέγαμε να δώσεις προσοχή γιατί αυτά που ακούς από τα συγκροτήματα και γουστάρεις είναι ήχος από ενισχυτή σε συνδιασμό με πετάλια.(δεν το λέω για να σε κράξω αλλά επειδή το ξέρω αυτό το ξενέρωμα και είναι κρίμα).

 

Καλόπαιχτο και το πετάλι.

 

Πόσο αν επητρέπεται?

 

Για αρχή θα προσπαθήσουμε να το σώσουμε Αν μπορούμε με τον εξοπλισμό σου πριν μπεις σε καινούρια έξοδα.

 

Τι σε χαλάει στον ήχο σου και τί ρυθμίσεις έχεις κάνει?

 

Πάρε αυτόν και καθάρισες  ;)

http://www.thomann.de/gr/bugera_6260212.htm

 

Αν όμως πας κατευθείαν για αλλαγή αυτός που σου πρότεινε ο hyperpanos τα σπάει για τα καλά ;)

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην το ξερω ηχο απο συγκροτημα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να βγαλω ;D δευτερον οταν πηρα τον πρωτο μου ενισχυτη δεν ηξερα και πολλα οποτε πηρα τον MArshall που δεν τον εχω πανω απο εναν χρονο οποτε θα αλλαξω ενισχυτη σε κανα χρονο γιατι για 322 ευρο ειναι δυσκολα να μαζευτουν σε τετοιες εποχες. Αυτο που δεν μου αρεσει στον ηχο μου ειναι οτι ειναι ξερος δεν εχει την γλυκιτητα του καταλαβες τι θελω να παω επισης το ξερω οτι ο ενισχυτης μου εχει πολλες ρυθμισεις αλλα δεν μπορω να της βρω γιατι το φυλλαδιο μεσα δεν τις λεει οποτε πρεπει να ψαχνω σε σιτε και ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις μεγάλο δίκιο για τα 322 ευρά.Σε άλλες εποχές θα κάναμε κάποιο κουράγιο και θα τα μαζεύαμε τώρα όμως είναι άστα να πάνε.Συν ότι σε τέτοιες εποχές ο ενός χρόνου ενυσχιτής είναι κρίμα να φύγει.

 

Τί ρυθμίσεις έχεις ?

 

Βάζεις gain από ενισχυτή και πετάλι μαζί?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξεπατικωσε ρυθμισεις αν σ'αρεσουν....

Το προβλημα δεν ειναι ο ενισχυτακος...

Ειναι το παιξιμο...

Αν παιζεις καλα οπου και να κουμπωσεις εχεις ηχαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου