Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Σπουδών Ηχοληψίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εύκολο φίλε, οι ποδηλατάδες.  ;)

Αυτοί που επισκευάζουν ποδήλατα εννοείς...ή οι άλλοι που τα καβαλάνε? 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πες μου ένα επάγγελμα που να μην έχει σοβαρό πρόβλημα αυτή τη στιγμή!

 

 

Γεωργάς. 8)

 

Εντάξει,έχει τα προβληματάκια του,αλλά οι προοπτικές του -μεσοπρόθεσμα- μάλλον είναι πολύ καλές...(ή τουλάχιστον να μην κοιμάται νηστικός το βράδυ.)  ;D

 

 

 

Lamborghini-Tractors-640x912.thumb.jpg.3d4ca2e75644738c04bf83f8ba41a224.jpg

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ένα επάγγελμα που να μην έχει σοβαρό πρόβλημα αυτή τη στιγμή!

 

ΟΛΑ τα ΜΗ ΠΑΡΑΣΙΤΙΚΑ επαγγελματα (δυστυχως οντως 2 εκ. Ελληνες που πρεπει να αλλαξουν δουλεια τετοια κανουν)

 

Ναυτικος,ΑΓΡΟΤΗΣ,κτηνοτροφος και γεωπονος πως σου φαινονται σαν επαγγελματα?

 

Να συνεισφερεις ρε παιδι μου και στο εμπορικο ισοζυγιο της χωρας μπας και σωθουμε....

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ τα ΜΗ ΠΑΡΑΣΙΤΙΚΑ επαγγελματα (δυστυχως οντως 2 εκ. Ελληνες που πρεπει να αλλαξουν δουλεια τετοια κανουν)

 

    Τελικα το επαγγελμα του μουσικου ειναι παρασιτικο?

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Τελικα το επαγγελμα του μουσικου ειναι παρασιτικο?

 

  Το επάγγελμα του μουσικού είναι επικουρικό. Πολλοί μουσικοί τείνουν να το βλέπουν ως δεύτερη δουλεια.

  Εγώ πάνω στον προβληματισμό του επαγγελματικού προσανατολισμού θα συμφωνήσω, τα τελευταία χρόνια το επάγγελμα του ηχολήπτη κατατάσσεται στα πιο χτυπημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Τελικα το επαγγελμα του μουσικου ειναι παρασιτικο?

 

φυσικα και οχι,παρολα αυτα ειναι σαφως ενα επαγγελμα που θα υποφερει στο μελλον και μεχρι η χωρα να αποκτησει πλουτο ,οχι δανεικο βεβαια αλλα παραγομενο απο την ιδια.

 

για να γινει αυτο ομως πρεπει οι περισσοτεροι Ελληνες να αρχισουν να κανουν επαγγελματα που βοηθανε στην αυξηση του εμπορικου ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΟΣ της χωρας (ειναι δε πολυ ευκολο να μαθεις ΠΟΙΑ ειναι αυτα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξαναβάζω σε παράθεση την εύστοχη παρατήρηση του yameth.

Παιδιά ο ΟΡ έχει αποφασίσει τι θέλει να κάνει και ζήτησε πληροφορίες για σχολή. Ας μην πλατειάζει η κουβέντα με το τι μπορεί να κάνει ο νέος σήμερα ή αύριο στην αγορά και πως πρέπει να προσανατολιστεί επαγγελματικά.

 

Για να ρίξω κι ένα σχετικό τσιτάτο που μ' αρέσει πολύ:

 

Αν αγαπάς αυτό που κάνεις, μπορεί και να γίνεις άριστος.

Στην αντίθετη περίπτωση το καλύτερο που μπορείς να επιτύχεις είναι να είσαι μέτριος.

 

Δεν έγινα μέλος στο noiz ούτε για να δω "τι παίζει" με την ηχοληψία, ούτε γιατί δεν είχα τίποτα καλύτερο να κάνω μια μέρα και είπα "δεν γίνομαι ηχολήπτης? καλά θα'ναι μωρέ...". Είμαι φοιτητής του Μαθηματικού Ιωαννίνων και έχω ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ να αφήσω την σχολή μου για να ασχοληθώ αποκλειστικά με την Ηχοληψία που από πάντα ήθελα να ασχοληθώ, αλλά μια ζωή το έβαζα σε 2η μοίρα γιατί μεγάλωσα σε μια κοινωνία με πολλά και περίεργα "πρέπει" που ήμουν υποχρεωμένος να αποδεχτώ. Δεν νομίζω να χρειάζεται να επεκταθώ, οποιοσδήποτε ζει στην ίδια χώρα με εμένα λίγο-πολύ καταλαβαίνει.

 

ΟΛΑ τα ΜΗ ΠΑΡΑΣΙΤΙΚΑ επαγγελματα (δυστυχως οντως 2 εκ. Ελληνες που πρεπει να αλλαξουν δουλεια τετοια κανουν)

 

Ναυτικος,ΑΓΡΟΤΗΣ,κτηνοτροφος και γεωπονος πως σου φαινονται σαν επαγγελματα?

 

Να συνεισφερεις ρε παιδι μου και στο εμπορικο ισοζυγιο της χωρας μπας και σωθουμε....

για να γινει αυτο ομως πρεπει οι περισσοτεροι Ελληνες να αρχισουν να κανουν επαγγελματα που βοηθανε στην αυξηση του εμπορικου ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΟΣ της χωρας (ειναι δε πολυ ευκολο να μαθεις ΠΟΙΑ ειναι αυτα)

Δεν μπορώ να καταλάβω την στάση αυτή και ίσως κακώς μπήκα στην διαδικασία να εκθέσω την άποψη μου γενικότερα περί επιλογής επαγγέλμάτος, διότι εδώ και 2-3 post αντί να συζητώ όσον αφορά τις σπουδές μου, αναλώνομαι σε κάτι διαφορετικό από το παρόν ζητούμενό μου. Δεν αμφιβάλλω πως ως μεγαλύτερος (και επαγγελματίας στον χώρο απ'ότι καταλαβαίνω) κάτι παραπάνω θα'χεις κατά νου για να λες ό,τι λες και αλήθεια το εκτιμώ και ευχαρίστως να γίνει μια συζήτηση, σε ένα άλλο όμως topic. Το θέμα μου εδώ είναι ξεκάθαρο νομίζω. ΣΠΟΥΔΕΣ ΗΧΟΛΗΨΙΑΣ αναζητώ.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλα απαντησα στην συγκεκριμενη ερωτηση που ΕΣΥ μου εκανες...αν δεν ηθελες απαντηση να μην...ρωτουσες.... ;D

 

Κατα τα αλλα νομιζω οτι ηδη σου εχουν γινει πολλες προτασεις για εγχωριες σπουδες...

 

Προσωπικα πιστευω οτι η πρακτικη ενασχοληση ειναι ακομα σπουδαιοτερη απο τις σπουδες οποτε ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ με αυτες σου προτεινω να βρεις δουλεια (ακομα και χωρις μισθο) σε καποιο καλο στουντιο ωστε να μαθεις τα βασικα και να εχεις καθημερινη ΠΡΑΚΤΙΚΗ επαφη με το ...αθλημα....

 

Ετσι θα αποφυγεις,οπως λεει και παρα πολυ σωστα ο Νικοδημος, και την παγιδα του να γινεις απλα,ακομα ενας,χειριστης....pro tools

με...διπλωμα.... ::)... (σιγα τα αυγα δηλ. και εγω χειριζομαι μαματα τα pro tools και ας μην εχω διπλωμα..... ;D)...και να τρως τις μερες (και τις νυχτες σου) κανοντας editing στη δουλεια καποιου αλλου ηχοληπτη...

 

Οι γνωσεις γυρω απο την ηχοληψια αποκτονται με πρακτικη εξασκηση και ΠΟΛΥ "εξωσχολικο" διαβασμα και ενασχοληση..

 

 

Οχι δεν ειμαι επαγγελματιας ηχοληπτης (εχω φυσικα αρκετες γνωσεις γυρω απο την ηχοληψια αλλα δεν ζω απο αυτην,συνεργαζομαι ομως συχνα πυκνα με πολυ καλους επαγγελματιες στο χωρο και ξερω οτι τα πραγματα ειναι δυσκολα ...)  

 

Επισης σου ξαναλεω οτι δεν υποστηριζω οτι ο επαγγελματικος προσανατολισμος που διαλεξες ειναι λαθος..ισα ισα μπορει να αποδειχτει και σωστος τωρα που θα ζουμε παρεα με την Αφρικη και την Μεση Ανατολη εκτος ΕΕ ...μπορει να επαναληφθουν οι μερες δοξας του 60 & του 70 οπου σχεδον ολη η μουσικη αυτων των χωρων τυπωνοτανε στα ελληνικα εργοστασια και στουντιο οποτε μπορει και να εχεις και δουλειες με φουντες στο μελλον.... ;)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι φοιτητής του Μαθηματικού Ιωαννίνων και έχω ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ να αφήσω την σχολή μου για να ασχοληθώ αποκλειστικά με την Ηχοληψία που από πάντα ήθελα να ασχοληθώ, αλλά μια ζωή το έβαζα σε 2η μοίρα γιατί μεγάλωσα σε μια κοινωνία με πολλά και περίεργα "πρέπει" που ήμουν υποχρεωμένος να αποδεχτώ.

Αγαπητέ Δημήτρη, με ΟΛΟ τον σεβασμό στις αποφάσεις σου και τις επιλογές σου, σου ζητώ ολόψυχα ΝΑ ΜΗΝ το κάνεις.

Τέλειωσε το πτυχίο σου και μετά μπορείς να πας ηχοληψία εδώ, στο εξωτερικό, στο σπίτι σου ή στον Ποσειδώνα. Δες το σαν ένα conversion Masters Degree.

2-3 χρόνια υπομονή και ακολουθείς μετά την ηχοληψία σε όποιο επίπεδο θέλεις εσύ. Ή έν παραλλήλω βρε παιδί μου.

Απλώς ΜΗΝ το παρατήσεις. Και αν θέλεις ρίξε όλο το φταίξιμο πάνω μου ("πήγα κι άκουσα έναν μ@λ@κα") το αποδέχομαι πλήρως.

 

Just don't do it.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Δημήτρη, με ΟΛΟ τον σεβασμό στις αποφάσεις σου και τις επιλογές σου, σου ζητώ ολόψυχα ΝΑ ΜΗΝ το κάνεις.

Τέλειωσε το πτυχίο σου και μετά μπορείς να πας ηχοληψία εδώ, στο εξωτερικό, στο σπίτι σου ή στον Ποσειδώνα. Δες το σαν ένα conversion Masters Degree.

2-3 χρόνια υπομονή και ακολουθείς μετά την ηχοληψία σε όποιο επίπεδο θέλεις εσύ. Ή έν παραλλήλω βρε παιδί μου.

Απλώς ΜΗΝ το παρατήσεις. Και αν θέλεις ρίξε όλο το φταίξιμο πάνω μου ("πήγα κι άκουσα έναν μ@λ@κα") το αποδέχομαι πλήρως.

 

Just don't do it.

 

+10000000000000000000000

 

ετσι κι αλλοιως την μητερα ολων των επιστημων σπουδαζεις καπου θα σου φανει χρησιμη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου