Προς το περιεχόμενο

Yamaha A3R and SRT system


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαζεύοντας ηλεκτρακουστικές έπεσα πάνω σ' αυτό. Το έχει ακούσει κανείς από κοντά να μας πει εντυπώσεις? Φαίνεται εντυπωσιακό πάντως!

Έχει παίξει κάποιος την A3R? Είμαι περίεργος για τον unplugged ήχο της (ο Νάκας δεν έχει διαθέσιμες για δοκιμή).

Μια all solid wood ηλεκτρακουστική, με τέτοιο ήχο στα ηλεκτρικά και γύρω στα 700 ευρώ είναι .... απίστευτο GAS!

 

http://www.guitarworld.com/review-yamaha-a1m-and-a3r-acoustic-electric-guitars

 

http://www.strumviews.com/Yamaha-A-series-acoustic-electric-guitar-review-SRT-Studio-Response-Technology

 

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια all solid wood ηλεκτρακουστική, με τέτοιο ήχο στα ηλεκτρικά και γύρω στα 700 ευρώ είναι .... απίστευτο GAS!

+1

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια all solid wood ηλεκτρακουστική, με τέτοιο ήχο στα ηλεκτρικά και γύρω στα 700 ευρώ είναι .... απίστευτο GAS!

Λάθος μου, μάλλον στα 800 ευρώ είναι, αλλά και πάλι.....GAS strikes again!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου έχει την A3M.Φοβερή κιθαρά αλλά δυστυχώς δεν δοκίμασα το SRT System.Unplugged πάντως θα προτιμούσα την σειρά l της yamaha και συγκεκριμένα την ll16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fusion με καταστρέφεις με αυτό σου το post :D Επειδή η επόμενη σοβαρή αγορά μου θα είναι μια καλή(επιτέλους) ακουστική/ηλεκτρακουστική με βάζεις σε πειρασμούς! Σοβαρά, σε πρώτη ευκαιρία και αν υπάρχει σε Αθηναϊκά μαγαζιά,θα ανέβω να δοκιμάσω τον ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ της ήχο και αν σπέρνει όπως ο ηλεκτρικός,τότε την πήρα κι έφυγα! Ένα μόνο πράγμα με προβληματίζει. Νομίζω στο βίντεο λέει πώς ο κρύσταλλος Piezo βρίσκεται ΜΕΣΑ στον καβαλάρη και όχι από κάτω όπως στις άλλες ηλεκτρακουστικές.Αν εγώ θέλω όμως να βγάλω τον καβαλάρη για να τον "τρίψω" ώστε να κατεβάσω το action ,τότε τι γίνεται ? :-\

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου