Προς το περιεχόμενο

XW-G1 VS Korg PS60


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια 2 συνθ στην ιδια τιμη απο οτι βλπω στο εξωτερικα αρα και στην Ελλαδα οταν ερθει το εν λογω casio θα στοιχιζει γυρο στο 500αρι τι λετε ποιο απο τα 2 να παρω παιζω ενα χρονο αρμονιο και θελω να προχωρησω ακουω ελεκτρο και νιου ειτζ λεφτα γυρω στο 500αρι τι λετε με ενδιαφερει αν εχει μεγαλη δυνατοτητα για μιξη στους ηχους με  διαφορα effects

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα εχω ακουσει και τα 2 οργανα και θελω να μου πειτε καποιες διαφορες και ποιο να διαλεξω απο τα 2 το κοργκ μπορει να παρει παραπανω ηχους απο οτι εχει αν ναι με ποιο τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το casio φαινεται να είναι πιο ευελικτο. Εχει και step sequencer, εχει ξεχωριστες μηχανες για organ και synth (δεν ξερω αν είναι καλές), έχει και loop sampler. Προσανατολίζεται απ'οτι βλέπω στο να φτιάχνεις εκτός των άλλων και καποια grooves, ενώ το korg περισσότερο προς το keyboard performance με ευκολία στο να φερνεις και να πειραζεις τους έτοιμους ήχους.

 

Σίγουρα θα μπορείς να του βαλεις ήχους που θα βρεις στο ίντερνετ, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο υποστηρίζει τρελούς πειραματισμούς η μηχανή του. Και λίγο δυσκολο να δεχεται καινουρια samples.

 

Απ'οσο τα κοιτάζω από μακριά, μάλλον θα το προτιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι εχω ακουσει σε διαφορα βιντεο, τα 2 νεα Casio δεν μου εκαναν "κλικ" σαν ηχος. Μου αρεσε πιο πολυ το Korg. Αλλα νομιζω οτι το Korg εχει πιο περιορισμενες δυνατοτητες σαν synth. Δεν νομιζω να αγοραζα κανενα απ'τα 2...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου