Προς το περιεχόμενο

Καλώς σας βρήκα / δωρεάν άλμπουμ


AuditoryDriving

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μένα πάλι δίνει την αίσθηση ενός εγχειρήματος αυστηρά προσωπικού που έτυχε να κρυφακούσω. Την ίδια αίσθηση είχα όταν άκουσα το the final cut του Roger Waters.

 

 

ρε atreu73... είσαι αυτός που ακούω στο bandcamp αυτή τη στιγμή?? ρισπέκτ! μόνος σου τα έχεις γράψει αυτά? Αυτά τα κομμάτια πάνε για δισκάκι φέτος (αν κρίνω από την ημερομηνία κυκλοφορίας)? Επίσης, 3 κομμάτια βρήκα μόνο, πού είναι τα υπόλοιπα?:)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μιας και έχουν περάσει περίπου 8 μήνες από την "κυκλοφορία", είπα να κάνω ένα bump... Όπως έχω ξαναγράψει οι κριτικές είναι περισσότερο απο καλοδεχούμενες, ειδικά τώρα που σιγά σιγά προσπαθώ να μαζέψω υλικό για το 2ο album (το οποίο θα έχει αρκετά διαφορετική προσέγγιση με βάση την προηγούμενη εμπειρία και τους περιορισμούς του home recording στην ξενιτιά)

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά, μακάρι να είχα φυσικές κόπιες να έστελνα στα παιδιά που ήδη μου είπαν τη γνώμη τους :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς έκανες το bump και θυμήθηκα ότι έχω κατεβάσει τα κομμάτια!  :D

 

Μου άρεσαν πολύ σχεδόν όλα τα κομμάτια.

Οι ήχοι που είχες στις κιθάρες μου άρεσαν πολύ όπως και η μίξη των οργάνων.

Να πω τέλος ότι μου φάνηκε σαν να σου έλεγε μια ιστορία όλο το άλμπουμ και ότι τα κομμάτια ήταν έτσι τοποθετημένα στη σειρά ώστε να εξυπηρετούν αυτόν τον σκοπό.

 

Πολλά μπράβο από μένα!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσπάθειά σου άξιζε για πολλά πράγματα παραπάνω .Αντιλαμβάνομαι πως δεν υπάρχουν οι χρόνοι για να μπορέσει ο οποιοδήποτε να αρχίσει και να τελειώσει μόνος του ένα τέτοιο εγχείρημα και συγχρόνως δεν είναι απαραίτητο για όλους μας να θέλουμε να γίνουμε και παραγωγοί .

Συγκινητική και η δωρεάν διάθεση του προιόντος δείχνει άνθρωπο συνεσταλμένο και προσγειωμένο, για το ποιός είναι και τι γυρεύει .

 

Κρίμα γιατί αν είχες το χρόνο ,ή τη διάθεση ,είμαι σίγουρος πως θα βρισκόντουσαν άνθρωποι εδώ μέσα να σε βοηθήσουν να ακουστούν αυτά τα τραγούδια ,όπως θα τους άξιζε .................όχι ότι τώρα δεν,αλλά να ρε γμτ λείπει λίγη προσοχή εκεί που ξεφεύγει το πράγμα απ τον συνθέτη και ερμηνευτή και η κατάσταση πάει στον ηχολήπτη και παραγωγό κι εσύ το εξήγησες επαρκέστατα γιατί και πως το απέφυγες και δεν το κατάφερες  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@geodimitri, @pandi, @samy paraga

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Στεκόμενος λίγο στο σχόλιο του Samy, ήθελα να πώ ότι ήταν από τα πιο ειλικρινή  και ευστοχα σχόλια που έχω ακούσει. Όντως το άλμπουμ έχει πολλά προβλήματα και σχεδόν τα πάντα είναι λάθος. Όντως γράφτηκε κάτω από σχετική πίεση χρόνου καθότι έκανα (ακόμη κάνω δηλαδή) το διδακτορικό μου, αλλά αυτό δεν είναι σε καμία περίπτωση δικαιολογία - πιστεύω πως όσο χρόνο και να διέθετα δε θα μπορούσα να το κάνω καλύτερο καθώς δεν είχα τις γνώσεις, την εμπειρία, το αυτί και το ταλέντο αν θέλετε. Ευελπιστώ βέβαια ότι το επόμενο θα είναι ενα σκαλί πάνω από πλευράς ήχου λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας.

 

Επίσης, το ξέρω πλέον ότι το νοιζ είναι μεγάλο σχολείο απ'ολες τις απόψεις. Απλώς τότε δεν το ήξερας; τώρα που το ξέρω ευελπιστώ ότι μέσω της κριτικής τα επόμενα κομμάτια θα είναι λίγο πιο "σωστά". ;)

 

Ευχαριστώ και πάλι, αν έχετε την καλοσύνη να ρίξετε και μια δεύτερη ακρόαση κάποια στιγμή στο μέλλον θα σας ήμουν πραγματικά ευγνώμων :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[ μικρή παρένθεση / υπενθύμιση : το άλμπουμ διατίθεται προς δωρεάν download μαζί με το "artwork" του στο σάιτ www.auditorydriving.com κάτω από το μενού album download]

 

Επίσης το άλμπουμ περιέχει ενα κομμάτι, το MeanWhile που δεν το έχω ανεβάσει στο youtube ή στο soundcloud λόγω του ότι περιέχει αποσπάσματα από δελτία ειδήσεων (προσπαθώ να σας ψήσω να κατεβάσετε το άλμπουμ όπως καταλαβαίνετε  :))

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακούω τώρα, όντας σε κατάλληλη διάθεση και μου αρέσει πολύ. Σίγουρα μια σωστή παραγωγή θα το αναδείκνυε όπως είπε κι ο Σάμυ αλλά σε γενικές γραμμές δε με χαλάει το lo-fi της υπόθεσης.

 

Μπράβο αγαπητέ.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος εχει τα σεβη μου! Μου αρεσε παρα πολυ η δουλεια σου! Ολο το mood του dyi και αυτης της λιγο prog rock μουσικης ειναι και κατι που και εγω θελω να κυνηγησω! Θα θελα καποια στιγμη αμα βρεις ατομα να οργανωσεις και κανα livακι!

 

Πολυ κριμα ρε γ***το ομως δεν προωθουνται οι καλλιτεχνες που θα επρεπε...

 

Υ.Γ ειμαι o bloodyz16x24 στο youtube  8)

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το πήρα πρέφα, και πήγα soundcloud και τα ακούω όλα.

 

Πολύ ενδιαφέρουσα δουλειά. Δεν με απασχολεί διόλου το lo fi. Μου αρέσει η μουσική.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου