Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για DIY βάψιμο sunburst σε strat


Dimdim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 sealer πολυ πολυερουθάνης και μετα βαφη με νιτρο.

Σκληραίνει πολυ καλυτερα και προστατευει το ξυλο για μια ζωη,

το καλυτερο relic γινειται στο νιτρο φυσικα - με τα χρονια.

Ετσι μιας και παιζω μεταλ περισσότερο θα φτιαξω μια jaguar  μπορει και μια tele με αυτο το τροπο να τις εχω για τα γεραματα που θα εχω ξεκουτιανει  και θα παιζω οτι να ναι  ;D ;D ;D

Καλη επιτυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Sofison, σώστός κατάλαβα τι λες. Και η εικόνα είναι ακριβώς αυτό που θα ήθελα να συμβει κάποτε στο κιθαρόνι 8) Αλλά για μεγαλύτερη σιγουριά μπορώ να συνεχίσω με το sealer που έχω και ξεχνάμε το relic look. Σωστά τα κατάλαβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sofison, σώστός κατάλαβα τι λες. Και η εικόνα είναι ακριβώς αυτό που θα ήθελα να συμβει κάποτε στο κιθαρόνι 8) Αλλά για μεγαλύτερη σιγουριά μπορώ να συνεχίσω με το sealer που έχω και ξεχνάμε το relic look. Σωστά τα κατάλαβα?

 

Αν βάλεις τελικό βερνίκι νίτρο τότε με τον καιρό θα έχεις ένα φυσικό ρελικάρισμα αλλά πιθανόν να μην δεις ποτέ ξύλο γυμνό, κάτι το οποίο για τα γούστα μου είναι θεμιτό.

 

Τι είδους ξύλο είπαμε ότι είναι το σώμα ?   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το πιασα! alder είναι το σώμα...

 

(μπράβο για το βάψιμο που έχεις κάνει στην κιθάρα στο link που έχεις δώσει!πολύ εμφανίσιμη η κυρία!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου